TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nawigacja

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

• 1 480
Nawigacja
« dnia: 14 Czerwiec, 2008, 12:36:35 »
Otóż w dobie, kiedy to wyjazd do Francji, czy Włoch stał się obowiązkiem z pracy a nie wakacyjną przyjemnością stoję przed dylematem zakupu nawigacji - bo bez tego żyć się nie da :). W grę wchodzą 2 pozycje:
1) MIO: Mio Digi Walker C 520
oraz
2) TOMTOM: TomTom XL v2 Europe 31 Traffic

I teraz pytanie czy ktokolwiek z Was używa może któregoś z w/w urządzeń i powie mi conieco na ich temat. Bo jak kolwiek TOMTOM`a znam ze starszych wersji i wiem czego się można po nim spodziewać tak nie wiem czego można spodziewać sie po navi firmy MIO. Jak to tam wygląda z dokładnością map, trwałością urządzenia itp sprawy... Bo jednak cena zdecydownaie przemawia na korzyść MIO (jest dobrze ponad 100 zł tańsze).
Na korzyść TOMTOM`a przemawia informowanie na bieżąco o korkach itp sprawach, irytuje natomiast praktyka (wyuczona chyba z Microsoftu) uszczęśliwiania na siłę (czyli weryfikacji legalności oprogramowania, itp sprawy...)
MIO nic nie wspomina na ten temat...
Natomiast obydwoje producentów podaje iż ich urządzenia zawieraja w zestawie szczegółowe mapy ponad 30 krajów (głównie Europy Zachodniej i Polski na których mi najbardziej zależy) oraz główne drogi takich krajów jak Albania, Macedonia czy Chorwacja (na których mi mniej zależy)...
Natomiast jak to się sprawdza "w praniu" bo przyznam, że TOMTOM jest niezwykle przyjazny, intuicyjny i czytelny, ale zdarzyło się że kilka razy wprowadziła mnie w jednokierunkową pod prąd czy na ulicę, która okazała się być deptakiem...

Offline Piro

• 1 233
  • Vtech, KMH
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec, 2008, 17:42:01 »
Ja np. postawiłem na Sony U93T i jestem bardzo zadowolony.
Ma :
- TCS (odbieranie informacji o korkach z radia i korygowanie nawigacji)
- 3D grawitometry (w tunelach i gdy nie widzi satelity przez mniej niż 60 sekund to radzi sobie jakby nigdy nic)
- mapę całej Europy do poziomu numeru domu (i to działa)
- odbiornik SIRF4 (super szybki)
- super bazę hoteli i istotnych dla kierowcy miejsc (wliczając restauracje i warsztaty samochodowe oraz urzędy).
- duży ekran - ale jednocześnie bardzo płaskie urządzenie

Naprawdę dopracowany produkt za normalne pieniądze. Jestem super zadowolony.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl & Magazyn KMH online ;)
Wstyd, wstyd. Znowu auto na benzynę.

Offline Szara Eminencja

• 82
  • 1.8T | 183KM | 301Nm
    • tdi.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec, 2008, 08:37:26 »
Z dwóch wymienionych map wybrałbym Mio. Program MioMap to w zasadzie Igo. Pokrycie Polski TT i Mio praktycznie to samo. TomToma nie lubię z obsługę i interfejs.

A z innych nawigacji polecałbym Garmina serię 700 lub 800.

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec, 2008, 10:25:01 »
GARMIN seria 700 lub 800 (760 np) to dość kosztowna zabawka bo żądają za to ponad 1500 zł, ale za to jak poczytałem na forach - jest to jedyna firma wyposażająca swoje urządzenia w mapy navi datowane na 2008r - cała reszta jedzie jeszcze na 2007... Ale - jak też to było opisane przez jedną z firm sprzedajacych systemy nawigacyjne - uwzględnili na swoich mapach przesunięcia kilku zjazdów z autostrad i kilka nowo powstałych parkingów przyautostradowych na terenie Europy zachodniej i już datują mapę jako 2008, natomiast pokrycie dróg jest identyczne jak w przypadku najnowszego TomTom`a, MioMap itp...
SONY - faktycznie zadziwia szybkością działania (jak to opisują) ale też sporo kosztuje (1400 zł). Mapy - podobnie jak cała reszta...
MIO - jedni chwalą, inni psioczą ale ogólna ocena wypada bardzo dobrze (cena 800 zł). Duża liczba dodatków (może niekoniecznie przydatnych w nawigacji akurat, ale jednak... jak np. wbudowany aparat fotograficzny, Bluetooth itp...) Jako jedyny nie obsługuje TCS... Wyższe modele porównywalne cenowo z konkurencją juz to mają, zatem nie traktuje tego "in minus"
Tom-Tom - praktycznie lider w dziedzinie nawigacji. Prosty w obsłudze, intuicyjny, koszt ok 900 zł. Na korzyść przemawia bardzo przydatne centrum wymiany informacji wśród użytkowników, pozwalające na bieżąco aktualizować stale przyrastający stan fotoradarów w Polsce i pozostałych krajach. Informacje o przebudowywanych odcinkach dróg (jak np trasa Grójec-Radom), wprowadzonych tymczasowo ograniczeniach prędkości, które to niemiłosiernie wykorzystują lokalne kundle z fotoradarami i Policja z video i wiele innych rzeczy, których można dowiedzieć się przez CB ;) Do tego jasny (i stosunkowo tani) system oficjalnej aktualizacji map do najnowszych wersji... Największa bolączka to niezbyt nowoczesny aczkolwiek dobry odbiornik GPS, który w pochmurne dni lub w zadrzewionych terenach potrafi 5 min szukać sygnału z satelity.
Wszelkiego rodzaju Blaupunkty, MagnetMarelli itp cuda - nie wchodzą w grę ze względu na trudno dostępne, późno aktualizowane i cholernie drogie mapy...

Offline novee

• **
  • 77
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec, 2008, 11:19:15 »
Wszelkiego rodzaju Blaupunkty, MagnetMarelli itp cuda - nie wchodzą w grę ze względu na trudno dostępne, późno aktualizowane i cholernie drogie mapy...

Przesadzasz, kupiłem Navigona 2100 w jakiejś śmiesznej cenie na promocji, do tego mapy aktualizowane  na 2 lata (akt. co kwartał) kosztują 99 euro, fotoradary coś koło 20 Euro. Mapy i fotoradary aktualizowane na całą Europę, podzielone na 2 regiony. Aktualizowane mapy są średnio 5 razy większe niż oryginał (1,7GB vs 355MB).
 W sumie zamykasz się w kwocie 1000zł za 2 lata spokoju. Wg. mnie mapy niezłe, wsiowe drogi przez las w Polsce pokazuje, do tej pory raz mnie pod prąd wyprowadził, ale była zmiana organizacji ruchu. Mnie się w Navigonie grafika podoba, asystent pasa i TMC.
A teraz jest nowy 2110 max (panorama 4,3") i promocyjnie aktualizacja map na 2 lata za chyba 20 albo 25 Euro.

Do Blaupunkta są te same mapy.