TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Iskry

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iskry
« dnia: 17 Marca, 2005, 21:47:27 »
Witam,

Przeprostowalem sobie rure wydechowa na autostradzie i przy predkosci rzedu 170-180km/h w lusterku dostrzeglem iskry wydobywajace sie z mojej rury wydechowej. Co to moze byc? Samochod to Fiesta 1.8td krecona na ~110KM. Przejechane mam 84kkm czy mozliwe ze dopalaly sie jakies syfy z katalizatora? Fura mnie milo zaskoczyla bo rozbujala sie do 180km/h licznikowo z 4 osobami na pokladzie, a jest to max dla skrzyni. Troche sie zestresowalem na poczatku.

Pozdrawiam
kangurczak



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Iskry
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca, 2005, 23:16:57 »
Kangur, a nie były to np. krople wody (pył wodny) w promieniach słońca? Bo w dieslu to niezbyt spaliny chcą się palić w wydechu...
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Iskry
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca, 2005, 09:39:08 »
nie byly bo jechalem w nocy, byly to "żywe iskry", najpierw myslalem ze cos mi odpadlo ale nie bylo huku ani utraty sterownosci (ktora przy tej predkosci mogla by sie zle skonczyc). Dzis postaram sie pojechac jeszcze raz z kolega w drugim aucie by potwierdzil miejsce pochodenia iskier....

Offline Nemo

Iskry
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca, 2005, 10:11:14 »
Moze sie coś zaciera w tylnym zawiasie? Albo masz kamyczek lub metalową śrubę w kole i jak ona jedzie po asfalcie to lecą iskry.
Z diesla flammera się nie zrobi :D
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Iskry
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marca, 2005, 10:48:37 »
tak! wlasnie z tego powodu chce jechac z obstawą by zlokalizowac iskrzenie, czy rzeczywiscie pochodzi z wydechu czy tez z kol.