TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

czyszczenie wtrysków

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czyszczenie wtrysków
« dnia: 09 Lutego, 2008, 01:32:52 »
Witam!
Jestem nowy na forum ale chwilke siedzę na forach w Anglii.
Moje pytanko brzmi czy ktoś próbował samodzielnie rozkręcić wtrysk od HDI.
Czy jest to możliwe aby go złożycz poprawnie bez specjalistycznego sprzętu (powiedzmy dysponujemy kluczem dynamometrycznym).
Czytałem raz wypowiedź, jak to jeden koleś rozkręcił wtryski na części, wszystko wypłukał spirytusem metylowym.
Podobno po poskładaniu autko chodziło jak na nowych wtryskach.
Nie wymieniał nic, ani końcówek ani nawet podkładek.
Na ile jest to prawdopodobne?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lutego, 2008, 11:54:36 »
Prawdopodobieństwo zakończenia sukcesem takiej operacji jest takie jak trafienie z kałasza puszki po piwie oddalonej o 1 km od strzelca - nie jest to niemożliwe...
Osobiście odradzam taką operację... bo i tak wydasz na warsztat diagnozujący/regenerujący wtryski kasę plus dodatkowo na lawetę aby Cię tam zaciągła...
Przede wszystkim w tej materii powinien się wypowiedzieć pompiarz bo na forach też siedzi dużo ludzi piszących bajki - bo przecież mógłbym tu napisać że posiadam w domu Ferrari F350 Maranello i sobiw wczoraj w nim wyregulowałem luzy zaworowe samodzielnie...
My raz dobraliśmy się do "dupy" pompowtryskiwaczom od TDI - w ramach "szkoły" - może sie coś uda zdziałać... Z 4 szt jakie ledwo zipały przed "remontem" - po remoncie zipały juz tylko dwa... Pozostałe dwa nie wykazywały śladów życia...
Poza tym - co Cię "łapy świerzbią" żeby we wtryskach grzebać ??
Problemy jakieś czy co że chcesz w nich dłubać ??
W dieslach jak nigdzie sprawdza się stare powiedzenie że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, zatem jak coś chodzi - to się nie dłubie w tym...;)
A jak już na prawde Ci się nudzi to podjedź na stację i kup jeden z tych "cudnych specyfików" czyszczących układ wtryskowy w dieslach - zastosuj się do poleceń zawartych na opakowaniu i zobacz czy to coś zmieni

czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego, 2008, 14:48:07 »
Rozważania są narazie czysto teoretyczne.
Nie powiem, że nie przemawia za nimi ciekawość, plus oczywiście cheć zaoszczedzenia ;D
W Anglii jeden wtsrys kosztuje 100 £ i to na dodatek nie nowy tylko regenerowany.
Auto o którym mówimy to xsara picasso. Przebieg 270000 mil !!! to ponad 400000 kmm :P
Po wymianie pompy wtryskowej, turbiny i uszczelki pod głowicą. Ale niestety średnie spalanie jakie osiagam na trasie 100km, codzienne dojazdy, wacha sie w granicach 7 l/100km (odczyt komputera).
Jazda delikatna 80% po autostradzie do 110km/h. Wydaje mi sie troche za duźo.
Wtryski to chyba jedyne co mogłoby powodować takie spalanie.
Dziekuje za odpowiedz. Nie bede samo rozbierał wtrysków w moim aucie. Ale postaram sie zdobyć jeden wtrysk do HDI, i wtedy zobacze co w nim piszczy  ;D.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego, 2008, 19:56:30 »
No to bardziej bym obstawiał na prawidłową regulację silnika po tych zabiegach a dokładnie jej brak niż awarię wtrysków... Lejące wtryski to brak mocy, kopcenie na czarno - ale raczej nie nagły i to spory wzrost zużycia paliwa...

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego, 2008, 14:20:04 »
A pompowtryski w TDI można przeczyścić (profilaktycznie)jakimś środkiem ? Jeżeli ktoś stosował taki zabieg to proszę o wrażenia . Jaki środek , jaka zmiana ....
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca, 2009, 14:50:30 »
Witam Was,
Słuchajcie muszę dać swojego Passata na czyszczenie wtrysków najlepiej gdzieś w Krakowie, znalazłem taką firmę : www.adamopel.pl
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie powiedzcie mi, może ktoś zna tą firmę. Pozdrawiam :)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca, 2009, 22:20:49 »
Samemu możesz to zrobić przy pomocy preparatów:
http://www.allegro.pl/item580786386_liqui_moly_injection_reiniger_oczyszczacz_wtrysku.html

http://www.allegro.pl/item575225463_liqui_moly_super_dodatek_czysci_wtryski_diesel.html

http://www.allegro.pl/item575225481_liqui_moly_smaruje_wtryski_chroni_pompe_diesel.html

http://www.allegro.pl/item575225482_liqui_moly_ochrona_dla_common_rail_tdi.html

Tego sam wielokrotnie używałem - zawsze z pozytywnym efektem:
http://www.allegro.pl/item575225491_liqui_moly_oczyszczacz_systemu_wtrysku_diesel.html

Na szybko - wlewasz zawartość opakowania do zbiornika, tankujesz auto do pełna i jeździsz... Najlepiej przed jakąś większą trasą...

Na "profesjonalnie":
Odłączasz przewód ssania paliwa, zamykasz przewód powrotny paliwa lub po prostu wsadzasz go do pojemnika z preparatem. Zassać płukankę bezpośrenio poprzez pompę paliwową (w przyp. kiedy jest ona elektryczna czyli w pompowtryskach). Odpalasz silnik zasilany samym tylko preparatem który sobie zasysa z pojemnika i trzymasz go na różnych obrotach - wyższych chwilę, niższych chwilę, wolnych chwilę i tak aż do (prawie) wyczerpania całego preparatu. [prawie - bo jak wypali wszystko to zapowietrzy układ i będzie robota z jego odpowietrzaniem]. Podpinasz ponownie cały układ paliwowy pod swój zbiornik i gotowe. W razie ekstremalnego zabrudzenia powtarzasz całą operację z druga puszką... Jednakże jedna na klasycznego samochodowego diesla wystarczy...
« Ostatnia zmiana: 18 Marca, 2009, 10:17:47 wysłana przez Piasek »