TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« dnia: 10 Lipca, 2008, 10:44:27 »
Witam
Od dawna poszukuje przyczyny zawyżonego spalania i brakach w mocy mojego auta. Ostatnio byłym u diagnosty i jego magiczny komputer wskazał błąd zaworu regulacji ciśnienia. Okazało się, że trochę przetarty jest jeden z przewodów pociśnieniowych dochodzących do tego zaworu (na mój gust był on jednak jeszcze szczelny). Diagnosta stwierdził, że  wymieni się i wszystkie problemy znikną. Wymieniłem ...i zero rezultatów:( przejechałem ok 100 km, pali tak jak palił, a mocy jak brakowało, tak brakuje. Doczytałem, że zabrudzony zawór EGR może miec wpływ na dynamike (chociaż budziło to moje wątpliwości). Wziąłem się za czyszczenie. Rozebrałem kolejno: wszystkie przewody powietrza, zarówno cieniutkie podciśnieniowe jak i grube prowadzące powietrze z intercoolera i z filtra powietrza do turbiny. Wszystkie są szczelne, czyste i drożne. Dalej rozebrałem zawór EGR, wyczyściłem zarówno elektromagnes sterujący jak i sam zawór. Dalej wyjąłem kolektor ssący- okazało się że w środku jest praktycznie zabity taką mazią olejowo-sadzową. Długo się bawiłem ale w końcu wyczyściłem wnętrze kolektora na błysk. Byłem przekonany że tutaj jest wina. Przy okazji przedmuchałem kolektor wydechodzy i katalizator (słyszałem, że w tym aucie lubi się przytkac). Sprawdziłem przy okazji (jeżeli można to nazwac sprawdzeniem) turbinę. Na mój gust obraca się leciutko, nie widac żeby przepuszczała olej, kanały smarowania drożne. Jest wyczuwalny minimalny luz osiowy, ale nieduży.  Wszystko powoli złożyłem, wszystko posprawdzałem, zapalam... i kicha. Samochód zaraz po uruchomieniu powoli wkręca się na 4 tyś obr, ale im dłużej chodzi tym obr max spadają a mocy absolutne zero. Po 5 sekundach pracy auto nie ma siły wyjechac z garażu. Co mogło się uszkodzi, lub stac? Jest to możliwe, że winę ponosi zawór regulacyjny ciśnienia (ten do którego dochodzą 3 kabelki podciśnieniowe i kostka ). Wczoraj jak auto normalnie pracowało, ten zaworek charakterystycznie drżał (jak silniczek) i był dośc ciepły (wskazywałoby to że jakoś tam pracuje), dzisiaj jak zapale auto zaworek jest całkowicie martwy (a napięcie dochodzi do niego bo zmierzyłem). Po odłączeniu elektryki od tego zaworka nie ma żadnej różnicy. Proszę o pomoc, co mogło się stac. Zaznaczam, że auto pali bez zająknięcia, a paliwo jest napewno dobre. Liczę na pomoc..



Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października, 2008, 21:18:34 »
 :halo,halo kolego witam!Lacze sie z Toba w bolu...mam ten sam problem z moja carisma,dokladnie ten sam tyle ze ten prolem poruszyles Ty a nie ja (a i ja juz wydalem na naprawe 1100pln).Moze juz Ci sie udalo ow prolem rozwiazac?Jak pomozesz na pewno sie odwdziecze (handluje czesciami ;D)

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Stycznia, 2009, 19:23:19 »
Tak problem rozwiązany. Najpierw okazalo sie że silnik był robiony pod sprzedaż tzw. na sztuke. Po wymianie silnika zaobserwowałem że źle podpięte były kostki od czujnika tego na podszybiu i jedengo pod kolektoem ssącym (po prostu byly zamienine komputer zgłaszał bład i auto nie miało siły jechać) Po wymianie silnika autko jeżdzi jak wściekłe. Dynamika jest lepsza i spalanie 5 litrów na trasie 6 średnio.Pozdrawiam

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia, 2009, 12:43:16 »
Ale jaja...
Nawet najlepszy mechanik nie pomoże na "polskich garażowych magików"...

P.S.
Wczoraj miałem okazję przejeżdżać obok poznańskiej (przeźmierowskiej) giełdy samochodowej...
Stała sobie na parkingu jedna laweta... Na sobie 6 przodów!!! uciętych tuż przed słupkami dachu kompletnych przodów, z kołami, lampami, silnikiem itp... Nawet kołpaki były... 2 były na bank od Nissana Almery i jeden od Mondziaka III, reszty nie było czasu odróżnić... Była też tylna lewa ćwiartka od Omegi B po lifcie (czy to już Omega C ???)
Obok oczywiście "uśmiechnięte milicjanty" czaili się na kogoś kto się zatrzyma choć na chwilę na zakazie a żaden debil nie wpadł na to aby sprawdzić skąd ten jełop z lawety wiezie te przody i DOKĄD przede wszystkim... O przeznaczenie nie pytam - bo tej filozofii to już pewnie naszej rodzimej psiarni nie uczyli...
A później się dziwią że indywidualny import aut w 2008r wyniósł ponad 2 mln samochodów...

trelemorele

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maja, 2013, 11:57:37 »
witma mialem podobne objawy, spadek mocy wzrost spalania czujnik cisnienia paliwa w listwie szalał, blędy usuwane co jakis czas. nerwy pusciły;] zacząłem od baku, bak czysciutki ale ssak w pierwszej komorze jak w woskowinie, sito w ssaku zmniejszone o 3cm. wszystko wyczyszczone i śmiga.
pozdrawiam.

remok

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpnia, 2016, 17:27:55 »
u mnie było podobnie, tyle, że rocznik wskazywał mi jednak na wyeksploatowanie, także mechanik mi kazał zaaplikować rewitalizant. Zamówiłem tu jakiś już nie pamiętam jaki do diesla http://regeneratory.pl/12-do-silnikow i szczerze mówiąc pomogło, do tego jeszcze dorzuciłem potem jakiś środek na czyszczenie układu paliwowego i naprawdę jeśli chodzi o moc to nie to auto ;)

Jak poprawić moc 1,9 DID

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marca, 2017, 13:44:22 »
Utrata mocy u mnie ,objawiła się podobnie .Wymieniłem filtr paliwa i nic .,,Czek '' palił się nadal .Po podłączeniu kompa okazało się że to zawór sterujący podciśnieniem EGR ,,Pierburg''.U mnie  w carismie znajduje się on na podszybiu.Mechanik wyjął przewody podciśnienia z tego zaworu pneumatyczno elektrycznego, te dwa co są po lewej stronie i cieńszy wężyk podłączył bezpośrednio pod ,,gruszkę". Prawy wężyk zostawił na miejscu w zaworku .POMOGŁO.Auto śmiga.Czek nie pali się.Pozdrawiam .Zawór kupię później .

Antek ShakesFidget

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca, 2017, 00:44:34 »
Różne mogą być przyczyny powstania awarii. Ja też muszę namierzyć, a mam podobne objawy.
_____________________________________________________________
hack do Shakes & Fidget

Maklon

Odp: Utrata mocy- Mitsubishi Space Star 1.9 DID
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lutego, 2018, 12:26:06 »
A może to kwestia zapchanego katalizatora? U mnie był podobny problem i dopiero jego wymiana pomogła. Na stronie https://katalizatorychrzanow.pl/ możesz sobie sprawdzić cennik i zdecydować się na sprzedaż tej części za dobre pieniądze.