TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Sposoby oszczedzania paliwa

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline novee

• **
  • 77
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Sposoby oszczedzania paliwa
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Sierpień, 2008, 09:44:39 »
No jak podjedzie jakiś kozak z nowym autem z rozsypanym sprzęgłem i dwumasówką to chyba zaczną podejrzewać?  ::)

...a poza tym mogą monitorować forum TDI.PL  :P :o  ;D

Offline Sproqet

• *
  • 38
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Listopad, 2008, 21:10:24 »
Jechałem dzisiaj samochodem pod niewielkie wzniesienie - ale też nie było płasko - na 5. Ponieważ chwilkę wcześniej miałem małe hamowanie to zacząłem przyspieszać od 70 do 100, bardzo delikatnie wciskając pedał gazu. Spalanie zamiast wzrastać malało.
Wniosek :
Przyspieszając pod górę - oszczędzacie :)
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

ron

« Odpowiedź #32 dnia: 09 Październik, 2013, 21:14:59 »
W moim przypadku sprawdza się monitoring gps firmy PetSoft. Lokalizator podłączony jest do pływaka a ja mogę kontrolować zużycie paliwa. Udaje mi się oszczędzać ok 200zł miesięcznie

Michał

« Odpowiedź #33 dnia: 08 Październik, 2015, 18:13:21 »
Ten program, który podałeś jest niezły. Korzystaliśmy z niego w firmie przez ok 18 miesięcy, potem przesiadliśmy się na równie dobry, ale deczko tańszy gps monitoring od firmy ASNET MONITORING LTD Sp. k., ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz. To jest chyba jakaś firma z brytyjskim kapitałem, bo widać, że naprawdę wszędzie to wygląda solidnie.

Michał

« Odpowiedź #34 dnia: 08 Październik, 2015, 18:27:07 »
Link właściwy, wcześniej mi się coś forum wykrzaczyło: gps monitoring

« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty, 2016, 10:20:41 »
jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa to powiem Wam odkryłem ostatnio hit :D  po prostu sobie wrzuciłem czyszczenie układu środkiem http://regeneratory.pl/do-ukladow-i-pomp-paliwowych/57-atomex-multi-cleaner-benzyna-250ml.html
 to akurat do benzyny jest, po czyszczeniu wtrysków i pompy itd. po prostu spalanie się samo zmniejszyło, to w sumie logiczne ale jak niewielu o tym pamięta i stosuje, naprawdę widzę różnicę nie tylko w spalaniu ale po prostu w tym jak mi teraz pracuje auto.