TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

"transplantacja" chipa w 1Z

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"transplantacja" chipa w 1Z
« dnia: 28 Lipca, 2008, 22:47:25 »
W zeszlym roku majac pewne wolne srodki finansowe postanowilem troszke podkrecic mojego Golfa III 1Z i wybralem sie do krakowskiego V-tech'a na chiptuning. Mimo przejechanych blisko 300kkm silnik byl w zadziwiajaco dobrym stanie - na hamowni 90 KM / 209 Nm. Co prawda przy wyzszych obrotach juz troche kopcil, dlatego poprawki niebyly ekstremalne, po calej opercji 105 KM / 244 NM, ale dla mnie efekt i tak byl zadawalajacy :) . Autko spisywalo sie swietnie, przejechalem nim od tamtej pory blisko 70kkm bezproblemowo (nieliczac wymienionych 2 przegubow ;) i pewnie dalej bym nim jezdzil gdyby jakis idiota niepostanowil mnie niezauwazyc przy lewoskrecie.
W efekcie bylem zmuszony kupic nowe autko i akurat trafilo sie identyczne z duzo mniejszym przebiegiem. Zastanawia mnie teraz jedna sprawa: czy przelozenie "chipa" do nowego silnika jest tak proste jak mi sie wydaje - wystarczy ze przeloze ECU i powinno wszystko hulac? Niebedzie zadnych problemow z immobiliserem lub inna elektronika? Zastanawia mnie tez jeszcze kwestia przeplywomierza, o ile pamietam to przy nim tez bylo cos grzebane - jego tez przelozyc czy tak samo powinno wszystko chodzic na seryjnym?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: "transplantacja" chipa w 1Z
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipca, 2008, 22:58:50 »
W tej materii to Piro będzie najbardziej kompetentny.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: "transplantacja" chipa w 1Z
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipca, 2008, 23:21:45 »
Olecki, już lepiej nie kombinuj :)
Dawaj ten nowy sterownik i wrzucę Ci tego chipa. W cenie wina Carlo Rossi. ::)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: "transplantacja" chipa w 1Z
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca, 2008, 23:34:06 »
Olecki, już lepiej nie kombinuj :)
Dawaj ten nowy sterownik i wrzucę Ci tego chipa. W cenie wina Carlo Rossi. ::)
Naprawde :) ? Bylbym niezmiernie wdzieczny, bo strasznie sie splukalem na kupno nowego samochodu, a odszkodowania za poprzednie jeszcze niema :( . Ale moze to juz lepiej przez PW sie dogadac, zaraz sie odezwe.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: "transplantacja" chipa w 1Z
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipca, 2008, 11:58:33 »
I to mi się podoba :)
Może jeszcze kucy Ci przybędzie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!