TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« dnia: 30 Sierpnia, 2008, 11:01:38 »
Mam problem z silnikiem TDI - wersja AJM 115 konna. Przybywa mi oleju i jest w nim napewno paliwo (czuc jak wyjmuje bagnet - nie jest to woda, bo nie ma zadnych jasnych plamek w oleju). U mechanika stwierdzili, ze mam wyrobione gniazda pompowtryskow. Jednak po wymianie glowicy (na nowa) oraz kompletu uszczelniaczy do pompowtryskow problem pozostaje nadal. Po przejechaniu 5 km od mechanika do domu przybyło mi ponad 0,5 litra oleju (mierze zawsze rano przy zimnym silniku).

Mechanik twierdzi, ze to taka wada TDI, ze pompowtryski są przytrzymywane tylko z jednej strony i z drugiej uderzaja w gniazda wyrabiajac je. Teraz chca mi wymienic jeszcze pompowtryski na jakies uzywki, ale mam powazne watpliwosci czy to cos pomoze (silnik nie dymi specjalnie, moc jest ok. silnik chodzi rowno).

Czy ktos mial kiedys podobny problem z TDI z pompowtryskami ? Czy rzeczywiscie te silniki maja taka wade konstrukcyjna ? Przeciez jest ich b. duzo i nigdy nie slyszalem o takiej wadzie ?

Czy moze jest to jakis problem z pompa wysokiego cisnienia (podobno jest napedzana walkiem z silnika i jest tam jakas uszczelka).

Podobno tez problemem moga byc duze zrzuty z pompowtryskow. Nie wiem dokladnie jak one zrzucaja paliwo - wydaje mi sie ze w glowicy jest tylko jeden otwor doprowadzajacy paliwo, wiec zrzucac musza chyba innym ?

Bardzo prosze o informacje, gdzie moglbym to ewentualnie diagnozowac (poza ASO) w Krakowie lub okolicach. Czy znacie jakis sensowny serwis, ktory ma odpowiednie narzedzia do zdiagnozowania tego typu usterki ?



Offline seber27

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia, 2008, 19:37:38 »
to jest ćiekawy temat i  ja czekam na odpowiedzi  ja niepomoge bo niemam pojecia
tylko vw

Odp: Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpnia, 2008, 21:13:47 »
JEŻELI CHODZI O "NADMIAR" OLEJU W TDI NA POMPOWTRYSKACH TO JEST WINA USZCZELNIACZY POMPOWTRYSKÓW KTÓRE NALEŻY ZAKUPIĆ ORYGINALNE W SERWISIE I WTEDY NIE MAM PROBLEMÓW, A JEŻELI NIE ZOSTAŁY ZMIENIONE TO WTEDY POJAWIA SIĘ OLEJ NAPĘDOWY W OLEJU SILNIKOWYM, A ZAKUP GŁOWICY O NICZYM NIE ŚWIADCZY ŻE BYŁY ONE DOBRE CHYBA ŻE Z SERWISU NOWEJ (W CO WĄTPIĘ)
PRZYPADEK Z AUTOPSJI, PO WYMIANIE USZCZELNIACZY OLEJU NIE PRZYBYWAŁO

Odp: Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lutego, 2016, 00:16:32 »
JEŻELI CHODZI O "NADMIAR" OLEJU W TDI NA POMPOWTRYSKACH TO JEST WINA USZCZELNIACZY POMPOWTRYSKÓW KTÓRE NALEŻY ZAKUPIĆ ORYGINALNE W SERWISIE I WTEDY NIE MAM PROBLEMÓW, A JEŻELI NIE ZOSTAŁY ZMIENIONE TO WTEDY POJAWIA SIĘ OLEJ NAPĘDOWY W OLEJU SILNIKOWYM, A ZAKUP GŁOWICY O NICZYM NIE ŚWIADCZY ŻE BYŁY ONE DOBRE CHYBA ŻE Z SERWISU NOWEJ (W CO WĄTPIĘ)
PRZYPADEK Z AUTOPSJI, PO WYMIANIE USZCZELNIACZY OLEJU NIE PRZYBYWAŁO
Czasami można spróbować osadzić tuleje w wytartych gniazdach pompowtryskiwaczy.

Odp: Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia, 2016, 07:31:16 »
Czasami można spróbować osadzić tuleje w wytartych gniazdach pompowtryskiwaczy.
Pompowtryski wymontować i dać do sprawdzenia - LEJĄ! Myślę że w Krakowie JEST odpowiedni serwis czy to VW czy to obsługujących Common Rail oraz P.D. Do reklamiarzy:Wklejanie reklam w postach tego rodzaju to jak zapraszanie na kabaret gości pogrzebowych wraz z nieboszczykiem...

tudu

Odp: Paliwo w oleju passat b5 1.9 TDI 115KM AJM 2000r.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca, 2017, 18:26:30 »
to jest ćiekawy temat i  ja czekam na odpowiedzi  ja niepomoge bo niemam pojecia
Potwierdzam, też bym chciał znać odpowiedź