TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

CDTi vs TDCi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CDTi vs TDCi
« dnia: 31 Sierpnia, 2008, 12:56:22 »
Witam
w rodzinie szykuje sie zmiana jednego z aut, ze wstępnych ustaleń wynika, że będzie to kompakt (auto dla kobiety, nie chce żadnego autobusu, ani limo 5-metrowej)
pod uwagę brane są Opel Astra i praktycznie Ford Focus
kwota to 40 tys. zł
jak łatwo wyliczyć autko będzie tak średnio z 2005 roku czyli 3-latek, z przebiegiem to różnie bywa, no ale nie wierze w takie rzeczy jak widziałem na jakiejś aukcji komisu, Opel Astra 1,9 150KM z 2005 z przebiegiem 36kkm za 40k zł,
w Fordzie mowa oczywiście o jedynym godnym przeciwniku czyli 2.0TDCi 136KM
no więc stylistykę pomińmy, oba uważam za zgrabne auta, tak naprawdę to piszę by zasięgnąć informacji jak to z tymi silnikami naprawdę jest coś wadliwego, jakieś częste usterki, też oczywiście wrażliwość na paliwo, skrótem mówiąc wszystkie sprawy techniczne, jak wspomniałem będzie to auto używane prawdopodobnie 3latek więc przebieg może być 100kkm, więc znaczenie ma też, co po takim przebiegu może się psuć w tych jednostkach

no i kwestia jeszcze całego serwisowania tych samochodów, tzn. jak z kosztami przeglądów obu, jak często one są, ew. naprawy, wszelkie koszta, czy one różnią się czy raczej oscylują na tym samym poziomie




Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Września, 2008, 23:06:02 »
Jak szerooookim łukiem będziesz ASO omijał to obydwa będą niezwykle trwałe i niezawodne ;)
Odnośnie przebiegu... Pisałem już kiedyś... w tej branży nie ma zmiłuj się... cofa sie wszystko - nawet 6-cio miesięczne auta....
Zatem loteria totalna chyba że auto ma ks. serwisową i zainwestujesz w ASO aby sprawdzili autentyczność wbitych przeglądów a co za tym idzie przebiegów...
Nie wiem jak fordowski TDCI ale odnośnie Oplowskiej jednostki to kolega ma taką w Vectrze GTS. W niespełna 12 m-cy przewalił nią już 91 tyś km i nadal serwisu nie widział (z awarią) zatem to dobry motor, choć te 150KM to tak chyba trochę "nad wyrost" napisali bo w porównaniu z moimi 136KM z HDI szału nie robią... Kiedyś przy małej "próbie" szliśmy "łeb w łeb" prawie do 170-ciu...

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września, 2008, 08:13:26 »
W tych samych budach?
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września, 2008, 08:43:44 »
Nie - Vectra w sedanie (hatchback`u dokładnie) a 307-ka w kombi. Ale Vectra jest chyba o dobre 100 kg cięższa... Do tego ja miałem prawie pusty zbiornik paliwa a kumpel dopiero co z pod dystrybutora wyjechał po tankowaniu do pełna. Ale za to jaka satysfakcja była... ;D

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Września, 2008, 20:33:43 »
Mój TDCI 2,0 ma 180tys.km do tej pory bezawaryjny :) (chipowany :o)...sprzęgło oryginał...wtryski też ;D...
...podstawa to prawidłowa eksploatacja...i oczywiście przebieg ???

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Września, 2008, 21:06:20 »
Heko ,coś wspominałeś że Ci się dwumas sypie ale na gwarancji,to ile Ford daje gwarancji w km?
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Września, 2008, 13:46:12 »
Proszę tego postu nie traktować jako krypto reklamy, czy coś takiego. Ale twórcy tego postu i innym zainteresowanym proponuję zaglądnąć na auto-wilde.de. Można czasem fajne auto ustrzelić sobie...

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Września, 2008, 11:38:41 »
Heko ,coś wspominałeś że Ci się dwumas sypie ale na gwarancji,to ile Ford daje gwarancji w km?

moja dwumasa się nie sypie  :)...tylko troszkę nie wyrabia (lekko wibruje przy 1800,,,2000obr.)
...ale to przez moment (410NM ;D) po chipie...
...a gwarancję mam na 150tkm. 4 lata (przedłużona)...standardowo 3 lata :)

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Września, 2008, 14:49:25 »
Czyli jesteś już jakby 30 tysi po gwarancji
Oby Ci się coś nie wysypało
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: CDTi vs TDCi
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Września, 2008, 18:04:24 »
Czyli jesteś już jakby 30 tysi po gwarancji
Oby Ci się coś nie wysypało
...hej...hej...180tkm. moje stare Mondeo 2003r..... ;D....nowe przejechało dopiero 30parę tkm :P