TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Co sądzicie o silniku 1.4TSI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« dnia: 29 Września, 2008, 09:16:29 »
Bo trafiła się okazja zakupu "czegoś rodzinnego" a konkretnie Turana z tym własnie motorem. Auto z października 2007r, z książką serwisową i 16 tyś km przebiegu. Za na prawdę baaardzo rozsądne pieniądze biorąc pod uwagę cene zakupu nowego...
Motor - 140KM i 320Nm momentu a więc "toczka w toczkę" to samo co 2.0 TDI 140KM...
Ale - blisko 10 tyś zł tańszy przez to że nie diesel...
Do tego brak uciążliwych DPF`ów, tańsze serwisowanie, dłuższy interwał między wymianami oleju, mniejsze OC i co najwazniejsze - IDENTYCZNE SPALANIE co 2.0 TDI !!! na dodatek tańszego już paliwa... Więc po cholerę diesel ???
Tym bardziej że przebiegi jakie będzie robił ten samochód to może ze 20 tyś km rocznie więc zakup dużo droższego diesla jest absolutnie nieopłacalny z ekonomicznego punktu widzenia... Po prostu ten samochód się nigdy "nie spłaci" zakładając że będę nim jeździł ok 6-ciu lat...
Wersja wyposażenia: HIGHLINE i do tego dokumentnie wszystko co VW przewiduje jako wyposażenie opcjonalne... Na dodatek wersja Cros Country (czyli podniesiona o 12mm), większy prześwit i inne koła... Średnie żużycie jakie pokazuje komp to jest 6 litrów na 100 km i faktycznie tyle pali...
Jednakże może ktoś coś wie na temat jakiejś "choroby wieku dziecięcego" tych silników ??



Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Września, 2008, 09:26:27 »
po cholerę diesel ???
profan... :P

Jednakże może ktoś coś wie na temat jakiejś "choroby wieku dziecięcego" tych silników ??

no właśnie dlatego,że to niesprawdzona technologia ja osobiście bałbym się testować to na włąsnej skórze. ale-może się mylę... poczekamy,zobaczymy.
got milf?

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września, 2008, 09:43:04 »
Qrde robi się ciekawie, mnie się cholernie podoba silnik 1.8 TSI czy TFSI VAG. Ten opisany 1.4 pali koło 6l, a 1.8 koło 7l benzyny... Cichutko, przyjemnie... Poczekam jeszcze z rok na opinie o tych lub podobnych silnikach i chyba wrócę do benzyny  ;D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Września, 2008, 10:28:29 »
No ja jestem na "skraju" sfinalizowania umowy i powiem Ci że jestem totalnie miło zaskoczony ta jednostką... Nie ma mowy o czymś w rodzaju braku mocy czy czegokolwiek. Silnik aż się rwie do roboty, do tego jest cichutki i nie śmierdzi dieslem... ;)
Zawsze miałem jakieś ciągoty w kiedunku nowinek technologicznych... w 2005r kupiłem 2.0HDI 16V (136KM) który jeszcze w 2006r budził ogromne zdziwienie (przechodzące w przerażenie bezradnosci) wśród pracowników ASO Peugeota...:)
Odnośnie diesla...
Też sobie kiedyś powiedziałem (po pierwszej jeździe TDI) że ten, tylko ten i nigdy w życiu żaden inny... Jednakże widać iż życie bardzo brutalnie (finansowo) weryfikuje nasze poglądy... 2.0 TDI 140KM nie dość ze średnio więcej pali (bo 6.6 L/100km) to do tego jeszcze droższego paliwa... Ekonomia pod każdym względem przemawia na korzyść 1.4TSI (TFSI) bo różnie jest to pisane...
Poganiałem trochę w tym roku po Europie i wszędzie z żalem zazdrości spoglądąłem na ceny Eurosuper 95 gdzie cena była o 10 eurocentów niższa od tankowanej przeze mnie ON... I myślę że ta sytuacja już niewiele się zmieni... Może dojdzie znowu do różnicy "in plus" diesla ale co to za różnica 10% w cenie... w porównaniu do kosztów jakie trzeba ponieśc aby diesla kupić i utrzymywać...
wczoraj pokusiliśmy się o kalkulację Peugeota 407 1.6HDI jakiego kupił równo rok temu znajomy. Nówka z salonu. Przez rok zrobił nim 38 tyś km i wyszło że przy obecnej cenie ON wydatek dodatkowej kwoty pieniędzy na silnik zwróci mu sie dopiero po przebiegu 92 tyś km... To jest za 2 lata... Tyle ile wówczas "wart bedzie" ten Peugeot który przewalił 100 tys km po polskich dziurach na polskim paliwie... No właśnie... (a porównywaliśmy do 1.6 benzyny który równo rok temu był ok 8 tyś tańszy... ale średnio 7.5 litra na 100 pali...)
« Ostatnia zmiana: 29 Września, 2008, 10:52:55 wysłana przez Piasek »

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Września, 2008, 12:57:54 »
TSI to nie to samo co TFSI . TSI ma kompresor i turbo a TFSI ma tylko turbo
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Września, 2008, 13:08:15 »
tak tu piszecie panowie o niskiej głośności benzyniaków-ja mam do nich jakąś awersję... poza paroma innymi (technicznymi) sprawami drażni mnie właśnie ten szum silnika-o wiele lepiej się czuję i milej mi się jedzie,gdy słyszę klekot ropnego traktorka :D
ale to już takie moje małe zboczonko :)
pozdrawiam
got milf?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Września, 2008, 14:15:30 »
TSI to nie to samo co TFSI . TSI ma kompresor i turbo a TFSI ma tylko turbo
i bezpośredni wtrysk paliwa (TFSI) ;D

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Września, 2008, 16:03:01 »
Ja nie wiem co który ma w środku, aż tak w temacie nie jestem, ale w Audi jest TFSI w Skodzie TSI a silniki mają takie same dane - 1.8 litra 160KM. To są dwa różne silniki czy ten sam, a kwestia oznaczeń?

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Września, 2008, 17:23:16 »
to jo to wim  ;D tzn. z 1.4 i oznaczeniami jest sprawa jasna, ale jak z tym 1.8 jest?

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Września, 2008, 21:50:13 »
1.8 tsi w vw ma 160 i 180 km... jeżeli w audi jest też 1.8 i ma te same moce to podejrzewam że to kwestia innego oznaczenia
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline ryysio

  • *
  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Października, 2008, 11:58:45 »
Z silnikami *FSI jest jeszcze ten problem, ze nie jeżdżą one na "tańszym" paliwie. Tam trzeba lać E98 :-( i nie ma zmiłuj.
Ale twój literki "F" nie ma więc luz.

pozdr
/R

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Października, 2008, 11:07:04 »

Motor - 140KM i 320Nm momentu a więc "toczka w toczkę" to samo co 2.0 TDI 140KM...


mala korekta faktow 140 KM jak najbardziej ale nie 320 a 220 Nm.....
DI X2, JTD

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Października, 2008, 21:41:40 »
Spalanie jak w dieslu też można sobie między bajki włożyć
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Października, 2008, 11:49:06 »
mala korekta faktow 140 KM jak najbardziej ale nie 320 a 220 Nm.....
A wiesz że mnie zagiąłeś...
No takie dane dostałem w dokumentach specyfikacyjnych z Volkswagena - bo auto z polskiej sieci dealerskiej pochodzi...
Sprawdzę to dokładnie...

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Października, 2008, 18:24:47 »
Cytuj
myslisz ze bedzie mniejsze ? 


Hehe napewno mniejsze ;D  A który silnik ma większą sprawność ??? 1.4 TFSI czy 2.0 TDI ???
GOLF III TDI 1Z