TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Co sądzicie o silniku 1.4TSI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Października, 2008, 23:23:34 »
A wiesz że mnie zagiąłeś...
No takie dane dostałem w dokumentach specyfikacyjnych z Volkswagena - bo auto z polskiej sieci dealerskiej pochodzi...
Sprawdzę to dokładnie...

sprawdz na stronach www.volkswagen.pl  i dobrze policz

DI X2, JTD

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Października, 2008, 23:24:51 »


Hehe napewno mniejsze ;D  A który silnik ma większą sprawność ??? 1.4 TFSI czy 2.0 TDI ???

no ktory, oswiec nas ?
DI X2, JTD

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Października, 2008, 06:46:34 »
Oczywiście diesel 8)
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Października, 2008, 22:13:38 »
Oczywiście diesel 8)

bardzo dobra i jedynie sluszna odpowiedz ;D
DI X2, JTD

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Października, 2008, 09:10:51 »
Użytkuję od marca 2008 octavię 1.8 TSI
Trochę więc jestem w temacie.
Co do oznaczeń to ani TSI ani TFSI nie mówi o tym czy silnik ma tylko turbo czy turbo i kompresor.
TFSI to oznaczenie audi. TSI to oznaczenie vw, skody i seata.

co do spalania i osiągów to podam dane jakaie osiągam moją skodziną.

średnie spalanie w mieście: 8,5 do 9 l/100
Przy czym zdarza się, nie ukrywam, że gdy przy zimnym silniku wyjeżdżam do pracy i jadę w korku to na dystansie 7km komputer pokazuje średnie zużycie na poziomie 12l. Po całym dniu jeżdżenia spada jednak do danych które podałem najpierw.

Trasa: w zalezności od stylu jazdy, jeśli płynna jazda i raczej nie więcej niż 120 km/h to mieszczę się w 6,5 l na 100km. Jeśli jadę ostro, 110 - 140 a momentami nawet do 200 km/h to spalanie niestety wychodzi 7,7 do 8,5 l na 100km.

Teraz osiągi i myślę że zmartwię tu niejednego użytkownika TDI.
0- 100 km/h - 8,1 s
60-100 km/h - 4,8 s (2 bieg)
60-100 km/h - 5,2 s (3 bieg)
60-100 km/h - 6,5s (4 bieg)

80-120 km/h - 5,2 s (3 bieg)
80-120 km/h - 7s (4 bieg)
80-120 km/h - 9s (5 bieg)
80-120 km/h - 11,5 s (6 bieg)

więcej pomiarów nie robiłem. W samochodzie były 2 osoby + dosyć mocno załadowany bagażnik.

do tej pory przejechałem 32 000 km. Pierwszy przegląd był po 30 000. Byłem tym zdziwiony ale to dlatego że skoda stosuje oleje castrol longlife które wydłużają przeglądy do właśnie 30 000 km

Generalnie polecam ten silnik. Jest cichy, bardzo zrywny. Przykładowo wcześniej jeździłem corolla 1.4 i miałem podobne spalanie :)) także nie wiem co oni tam zmajstrowali w tym silniku że większy bo 1,8 i mocniejszy (160 KM), ale pali tyle co zwykła benzyna 1,4.

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Października, 2008, 09:48:19 »
to ciekawe co piszesz bo w tej samej skodzie z tym samym silnikiem ktorą to niedawno zakupił wójo spalanie jest o okolo 2-3 litry wieksze od tych twoich, z tym ze on ostrzejszą jazde uznaje powyzej 140 km/h. W kazdym razie spalanie wg serwisantow ma spaść o około 1 litr po "dotarciu sie" silnika
O

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Października, 2008, 11:07:10 »
No ja miałem okazję pośmigać trochę tym autem (Turan 1.4 TSI) i średnie spalanie z komputera pokazywąło 6.5 litra... Natomiast utrzymując średnia 100-110 km/h pokazywało 5.2-5.3 na chwilowym... Zatem może na prawdę niewiele palić jak na taką budę jaką ma do targania... Moment obrotowy - taki jak w moim ALH wiec sząłu nie robi ale za to DSG daje dużo frajdy z jazdy... No i zawsze możemy "sandał w podłogę" wcisnąć i 140KM zabiera sie do roboty z taką krzepą ze chej:) Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia... (cały obraz psuje tylko wszędobylski tandetny szary plastik rodem z Citroena C-15)...

Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Października, 2008, 11:45:32 »
Heh, to ja jestem w szoku. Nie wyobrażam sobie jak trzeba piłować ten motor żeby uzyskać spalanie o 2-3 litra większe od mojego. W tej chwili właśnie wróciłem z trasy z Płocka do Wawy jadąc prawie cały czas 140, wyprzedzając co chwila tira, miałem spalanie 7,5l.
Wiele czynników może podnieść spalanie, np. włączona klima non stop, lub hamowanie na luzie. Ja staram się jeździć płynnie, tzn. jak widzę że 300 m przede mną robi się czerwone to wrzucam niższy bieg i dojeżdżam. Tutaj pojawia się kolejna cecha tego silnika, chyba ma wybitnie małe opory wewnętrzne bo żeby z 60 km jakoś miarę przyzwoicie hamować silnikiem to trzeba 2ke włączyć, na 3ce lub wyższych biegach niezależnie od prędkości (oczywiście w miarę rozsądku) samochód toczy się i toczy jakby był na luzie...

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Października, 2008, 17:45:18 »
No to dzieją sie dziwne rzeczy... 160 konny motor benzynowy z doładowaniem pali tyle co podobnej mocy turbodiesel pomimo tego iż ten drugi pracuje na nadmiarze powietrza w stosunku do paliwa, ma o około 30% większą sprawność przez co długo sie nagrzewa... itd itd.
Chociaż kto wie jak to z tym jest w rzeczywistości ???
GOLF III TDI 1Z

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Października, 2008, 17:58:07 »
to ciekawe co piszesz bo w tej samej skodzie z tym samym silnikiem ktorą to niedawno zakupił wójo spalanie jest o okolo 2-3 litry wieksze od tych twoich, z tym ze on ostrzejszą jazde uznaje powyzej 140 km/h. W kazdym razie spalanie wg serwisantow ma spaść o około 1 litr po "dotarciu sie" silnika

Ja się bardziej skłaniam ku temu co mariuss pisze. W znajomej firmie w Pradze przerzucają się z 2.0 TDI na te 1.8 TSI i nachwalić się nie mogą, m.in zarzekają się że spalanie średnie mają w okolicach 7-7.5 litra. A twój wujó ma chyba ołowianą stopę na gazie, albo się jeszcze auta "nie nauczył". Chociaż jak mi Honda 1.8 140KM w benzynie też paliła średnio ok.7 litrów, to nikt nie chciał wierzyć  :P

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Października, 2008, 18:48:22 »
Niestety dużo zależy od stylu jazdy... Widzę to po swoich autach jak np 307-ką do Poznania jedzie ojciec, a wracam ja... Auto to samo, trasa ta sama, paliwo to samo a jednak jemu jakoś zawsze średnio 7 z hakiem wciągnie na setkę podczas gdy ja spokojnie w okolicach 6-ciu oscyluję a na kawałku A2 od Wrześni do Słupcy "nie ma zmiłuj się..." ;D
Kiedyś musiałem zaprowadzić kumplowi Lanosa 1.4 od nas od mechanika do Warszawy... I zdziwiony byłem że auto na prawdę mało pali... Jechałem normalnie - co tam oszczędzał będę skoro i tak do pełna zatankowany ;) i na miejscu okazało się że auto wciągnęło na cały dystans niecałe 12 litrów (200km) podczas gdy on narzekał że rzadko kiedy udaje mu się poniżej 7-miu zejść...

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Listopada, 2008, 14:09:53 »
na pewno zalezy od stylu jazdy, wiadomo ze sa osoby ktore 1,9 90KM TDI sa wstanie uzyskac srednie spalanie 5 l ON ale sa takie ktorym ponizej 7 ciezko zejsc :)
W kazdym razie jezdzac z wojem wiem ze na pewno nie wyłącza klimy, nie wylacza swiatel, nie wylacza radia, czy tez nie hamuje silnikiem, nie stosuje zadnych elementow zmienjszajacych zuzycie paliwa jak wczesniejsze hamowanie przed swiatlami itp, jezdzi napewno "nieekonomicznie" ale wg mnie normalnie, specjalnie jakos nie cisnie ale na pewno tez nie wlecze sie :)
i tyle mu wychodzi srednia ogolna

Ps w moim 2,0 TDI 140 KM jazda ekonomiczna, emerytowana, spalanie uzyskuje okolo 5,5 - 6 l/100 km
przy normanej jezdzie (tez roznie oznacza dla kazdego normalna jazda) 6-7 wychodzi, a jak sie spreze to na baku za duzo nie pojezdze i wynik wychodzi 7-9 l/100km wiec roznie to bywa u kazdego :)

Skoro mariusz stosuje techniki wylaczania klimy i hamowania silnikiem i pewnei inne rzeczy wplywajace na zmniejszenie zuzycia paliwa to wcale sie nie dziwie ze spala mu mniej

PS tak czy siak trzeba przyznac, nowoczesne benzyniaki doladowane są coraz lepsze i ekonomiczniejsze, fakt niezaprzeczalny
O

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Listopada, 2008, 15:50:28 »
Niestety dużo zależy od stylu jazdy... Widzę to po swoich autach jak np 307-ką do Poznania jedzie ojciec, a wracam ja... Auto to samo, trasa ta sama, paliwo to samo a jednak jemu jakoś zawsze średnio 7 z hakiem wciągnie na setkę podczas gdy ja spokojnie w okolicach 6-ciu oscyluję a na kawałku A2 od Wrześni do Słupcy "nie ma zmiłuj się..."

Piasek ja często zasuwam Łódź-Poznań autostradą i na 90% tak jest że do Poznania pali więcej, a z powrotem mniej. Za cholerę nie mogłem dojść dlaczego tak, aż mi kumpel ze służby meteo na lotnisku podpowiedział żeby wiatr sprawdzić  :o W PL generalnie są wiatry z zachodu i wychodzi, że prawie zawsze do Poz. jadę pod wiatr, a z powrotem z wiatrem w plecy. Sama natura  ;D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Co sądzicie o silniku 1.4TSI
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Listopada, 2008, 22:27:16 »
:):):)
Nie no - ekstremalne sytuacje wykluczyłem bo to jest oczywiste... Mówiłem to o identycznych warunkach pogodowych w obie strony... Nota bene latem jak są upały to wieje ze wschodu... zimą przy ostrych mrozach też  ;)