TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« dnia: 02 Października, 2008, 19:57:32 »
Czy dość mocne drgania odczuwalne na pedale sprzęgła w każdym zakresie obrotów to urok diesla czy jednak coś się dzieje?!
Czy po położeniu stopy na pedale sprzęgła (nie naciśnięciu sprzęgła, ale tylko "skasowaniu luzu") prawidłowym objawem są silne wibracje? Normalnie aż mi nogawka spodni lata  :P Wg. mnie powoli się robią coraz silniejsze, jak przegazuję silnik, to są odczuwalne już w całej "okolicy" pedałów i na podłodze.
Wg. ASO Kia, to TTTM (Ten Typ Tak Ma) i takie są uroki diesla i to normalne. Sam silnik chodzi jak zegarek, tylko dużo pali  ;D
Generalnie coraz silniej rzuca budą przy gaszeniu i ogólnie coraz bardziej mi się grzechotka robi (wibracje, różne brzęczyki w desce i słupku przy przegazowaniu albo schodzeniu z gazu)
« Ostatnia zmiana: 03 Października, 2008, 13:27:31 wysłana przez novee »



Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października, 2008, 09:32:03 »
moze poduszki pod silnikiem, mocowanie, lub dwumas
W kazdym razie nie jest to normalne zeby az tak rzucalo
O

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października, 2008, 09:38:12 »
dssn ma rację... Na pierwszy ogień kontrola stanu poduszek zawieszenia silnika i skrzyni...
Mogło się coś oberwać...(biorąc pod uwagę stan naszych dróg to nawet miało prawo...)
A odnośnie dużego spalania tego motoru to coś już ktoś kiedyś pisłał na ten temat... w podobnym tonie... I podobno TTTM ;)

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Października, 2008, 13:26:51 »
O spalaniu to ja pisałem i nie tylko ja  :)

A to co piszecie, to też mówiłem panom światłym mechanikom w ASO, ale się ku...som nie chce sprawdzać, więc TTTM i: Przyjedź Pan jak całkiem pieprznie, to naprawimy  >:(

A już raz mi się oberwała jakaś przeciwwaga przy wybieraku skrzyni biegów. Nawet jak ją juz miałem urwaną w teczce i pojechałem żeby sprawdzili (bo znalazłem ją tydz. po przeglądzie), to nawet na piśmie mam, że żadnych usterek nie stwierdzono  :P

IMO Cee'd to naprawdę niezłe auto, ale ze względu na poziom i obsługę w ASO, przez następne 10 lat jak nie dłużej, żadna Kia ani prywatnie, ani do firmy nie zawita.
« Ostatnia zmiana: 03 Października, 2008, 13:29:44 wysłana przez novee »

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Października, 2008, 14:34:34 »
We wszystkich autach tdi jakimi jeżdziłem drgania na pedale sprzęgła były wyczuwalne (przy dosłownym położeniu nogi na pedale) wiec wydaje mi sie że tak ma być .
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Wibracje i drgania w nowych dieslach - np. CRDi
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Października, 2008, 20:50:17 »
drgania fakt, w moim audi tez sa drgania, ale... tak zeby nogawka latala czy zeby plastiki trzeszczaly to juz przesada. Poza tym jezeli buja przy gaszeniu to najprawdopodobniej jak Piasek mowil, cos sie pewnie urwało. Tak nie powinno byc, drgania owszem, ale bujanie cala karoseria tak ze robi grzechotke to juz nie bardzo
O