TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Passat tdi b4 problem z odpaleniem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« dnia: 19 Października, 2008, 16:24:53 »
Witam!
Tak jak w temacie mam problem z odpaleniem zimnego silnika. Samochod odpali a pochwili gasnie. Potem musze go kilkakrotnie odpalac i trzymac troche na rozruszniku zeby odpalil. Problem ten pojawil mi sie po wyminie filtra paliwa. Sprawdzalem szczelnosc polaczen przewodow i nic niewidac zeby gdzies "ciagna" powietrze. Jezeli mozecie cos mi podpowiedziec to zgory bylbym wdzieczny bo obecnie przebywam w Holandii i niechcial bym odwiedzac tutejszch warsztatow. Moj passat jest z 95roku 90 ps i ma 280tys. km



Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Października, 2008, 14:31:22 »
na początek sprawdź czy grzeją świece żarowe, mogą być same świece albo przekażnik..
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Października, 2008, 23:08:55 »
No mi to tu ewidentnie na braki w dostawach paliwa do pompy wygląda...
Sprawdź filtr:
- może odwrotnie podpiąłeś przewody
- może g***o nie filtr założyłeś
- może masz gdzieś jednak napęknięty przewód paliwowy i zasysa powietrze i to powoduje iż po dłuższym postoju paliwo cofa się do zbiornika...
- może koszyczek ssawny w zbiorniku paliwa się zapierdzielił jakimś dziadostwem i ma problemy z zassaniem paliwa (wszak auto już nie pierwszej młodości i parę tyś litrów nie wiadomo czego przez zbiornik przepuściło)
- może wszystko naraz
- a może nastawnik w pompie poleciał i nie podaje prawidłowych ilości ON na rozruch...

Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Października, 2008, 20:17:30 »
Chyba jak bym odwrotnie zalozyl przewody to by wogole nieodpalil? Niewiem czy dobry zalozylem filtr ale trzeci raz juz go wymienialem i nigdy takich problemow nie mialem. Samochod sprowadzilem z niemiec w grudniu 2007 i mysle ze tam mial dobre paliwo a w polsce przewaznie tankuje na markowych stacjach. Zastanawiam sie nad tymi swiecami i przekaznikiem co "Tolek" pisal???? bo kontrolka bardzo szybko mi gasnie - moze to byc przyczyna.  Jezeli jeszcze mozecie mi cos podpowiedziec to z gory dzieki.

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Października, 2008, 22:58:46 »
Cytuj
Zastanawiam sie nad tymi swiecami i przekaznikiem co "Tolek" pisal? bo kontrolka bardzo szybko mi gasnie - moze to byc przyczyna.

Kontrolka gaśnie szybko bo nie ma aż tak niskiej temp. otoczenia ( U mnie jeszcze się nawet nie włącza  ;D) A co do przyczyn tego gaśnięcia to wygląda na cofające się paliwo, gdyby świece lub przekaźnik zawiniły to nie zaskakiwałby w ogóle na samym początku :)
GOLF III TDI 1Z

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Października, 2008, 08:57:29 »
Marco ma rację... Na "świece" to byś go po prostu długo chechłał ale by zapalił... aczkolwiek przez 3/4 roku TDI świec do rozruchu raczej nie używa... Dopiero poniżej jakijś tam temp te zaczynają dłuzej grzać... Normalnie jest tylko mignięcie (max 1 sek) i kręcisz... przynajmniej ja tak mam i zawsze zapala... Odpalanie i gaśnięcie (i taka kilkukrotna sekwencja) to ewidentnie przyczyna braku dostaw paliwa... A sprawdzałeś VAG`iem ?? Podepnij i zobacz co pokaże...

Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Października, 2008, 17:15:45 »
Wsumie to pewnie macie racje co do tych swiec. Pozostaje eidentnie cofanie sie paliwa (oby nic z pompa) Sprawdzil bym na VAG-u ale siedze teraz w Holandii i nie zabardzo sie orientuje gdzie to mozna zrobic a zreszta pewnie by mnie niezle skasowali.


Odp: Passat tdi b4 problem z odpaleniem
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Stycznia, 2009, 23:11:36 »
Temat stary ale ja bym sprawdzil zaworek na przewodach powrotu na filtrze. Mogl sie posypac przy wymianie filtra a objawy pasuja. P.S. daj znac jak sie sprawa skonczyla