TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Zależność biegu od prędkości.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arrow00

  • *
  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zależność biegu od prędkości.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopada, 2008, 16:44:21 »
U mnie komp pokazuje 0,5 l/h na postoju a z klimą 0,6/0,7 l/h.
Co do
No ale jakie to ma znaczenie czy l/h czy l/100 km. Jak dojeżdżam na luzie to pokazuje 0,8l/h a jak na biegu to 0,0.
u mnie l/h pokazuje tylko jak stanę. Jak dojeżdżam na luzie to zawsze jest l/100 km.
Choć spalanie po przeliczeniu jest takie samo.
0,8 l/h na postoju to przy prędkości 20 km/h (jadąc na luzie) 4l/100 km, przy 10 km/h to 8l/100km.

Pozdrawiam,

Tomek

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zależność biegu od prędkości.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Listopada, 2008, 07:18:21 »
Co do u mnie l/h pokazuje tylko jak stanę. Jak dojeżdżam na luzie to zawsze jest l/100 km.
Nie chodziło mi o pokazanie, że podczas jazdy na biegu są l/100km, a podczas stania w korku są l/h. To akurat jest bardzo logiczne :) Chciałem tylko podzielić się spostrzeżeniem, jakie są różnice podczas dojeżdżania np. do skrzyżowania na biegu a jakie na "luzie".
Choć spalanie po przeliczeniu jest takie samo.
0,8 l/h na postoju to przy prędkości 20 km/h (jadąc na luzie) 4l/100 km, przy 10 km/h to 8l/100km.
Czy to znaczy, że spalanie jest zależne od prędkości jazdy na luzie? Wydaje mi się, że luz to luz i spalanie zawsze powinno być takie samo.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada, 2008, 07:21:50 wysłana przez Sproqet »
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline Arrow00

  • *
  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zależność biegu od prędkości.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Listopada, 2008, 08:41:32 »
Nie chodziło mi o pokazanie, że podczas jazdy na biegu są l/100km, a podczas stania w korku są l/h. To akurat jest bardzo logiczne :) Chciałem tylko podzielić się spostrzeżeniem, jakie są różnice podczas dojeżdżania np. do skrzyżowania na biegu a jakie na "luzie". Czy to znaczy, że spalanie jest zależne od prędkości jazdy na luzie? Wydaje mi się, że luz to luz i spalanie zawsze powinno być takie samo.
Nie no właśnie jest takie samo. Tylko tak jak pisałeś jak stoisz są l/h a jak jedziesz l/100 km.
0,8 l/h to to samo co 8 l/100 km przy jeździe na luzie z prędkością 10 km/h.

Pozdrawiam,

Tomek

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Zależność biegu od prędkości.
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Listopada, 2008, 10:29:10 »
No ale jakie to ma znaczenie czy l/h czy l/100 km. Jak dojeżdżam na luzie to pokazuje 0,8l/h a jak na biegu to 0,0.
Piasek już ci na to pytanie dał odpowiedz w linku który ci podesłał
O

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zależność biegu od prędkości.
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Listopada, 2008, 10:41:31 »
Piasek już ci na to pytanie dał odpowiedz w linku który ci podesłał
Już wiem o co chodzi, a odnosiłem się tylko do odpowiedzi :
Popatrz dokładnie na wyświetlacz. Spalanie w l/h pokazuje gdy stoisz. Podczas toczenia się pokazuje l/100km.
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------