TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

VW Touran czy MB Vaneo

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

VW Touran czy MB Vaneo
« dnia: 06 Października, 2008, 23:43:00 »
witam kolegów
sprzedałem Partnera HDI  i zostałem bez pojazdu rozglądam sie za ....
coś podobego czyli dla rodziny ale i do interesu na działkę wczasy  upatrzyłem sonie VW touran 1900 i MB Vaneo 1,7 roczniki 2002-2004
ale korci mnie również silnik na PB
co wy na to zestawienie może jakiaś inna marka
jestem otwarty na wszystko byleby było dobrze i w miare ekonomicznie
nie wiem jaki jest silnik w Touranie może ktoś podeśle link do odszyfowania w/g nr VIN 



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Października, 2008, 09:21:15 »
No ja Ci coś powiedzieć moge na temat Turana, którego wciąż się zastanawiam czy kupić...
Auto na prawdę fajne, rodzinne, przestronne, pakowne... "no i volkswagen..." :D
ale... jak wsiadłem za kierownicę to przeraził mnie wręcz ogrom plastiku jaki tam włożony został...
Normalnie Fiat Punto w pierwszym wydaniu... Plastik, plastik i jeszcze raz szary nudny plastik-fantastik... Noż kuźwa - to se Fiata Multiplę kupisz za połowę tej kwoty i do tego też w dieslu...
Zraził mnie ten samochód baardzo do siebie... Miałem kiedyś Scenic`a z `97r i ten bił na głowe jakością wykonania wnętrza wspomnianego Turana...
Takze znając jakość Merca podejrzewam ze ten za podobne pieniądze bedzie zdecydowanie przyjemniejszy w środku...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Października, 2008, 12:35:00 »
Mysle ze warto by bylo popatrzec na puga 307 sw
Tylko bez ESP bo sztuki z tym ustrojstwem mają inne (cholernie twarde) zawiasy...:/:/
Komfort = ZERO
Sam mam takiego...

Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października, 2008, 09:18:30 »
ogladałem Tourana 2003 na widok byłk całkiem ale wnetrze zniszczone
przebieg 84kkm , facet dał do wgladu papiery niby wszytko ok. ale w domu sprawdziłem po VIn i wyszło 184kkm w 10,2007 na ostatniej inspekcji ładny kwiatek zagotowałem się zrobiłem 600km aby go luknąć .
ale maszrację jest plastikowy .
co do Vaneo to ogólnie mało kto poleca ponoć awaryjne zresztą w 2005 wycofany z produkcji
Peugota miałem i wystarczy 204kkm przeleciał narzekać nie mogę ale dość pora na zmiany, tylko co? 
Verso TOYOTa , Mazda MPV , C8
potrzebuję na 5 osób + paka
chyba pośpieszyłem  się upłynnieniem Partnera

a jaki silnik wkładaja do tourana 1,9 105km czy długo można sie nim pocieszyć gdybym rozpatrzył pozytywnie
sprzedać trudno ale kupić....

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października, 2008, 19:57:48 »
Touran to bardzo fajne autko tylko niesamowicie ciężko trafić zadbany egzemplaż
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Października, 2008, 19:59:10 »
TDI w aucie z zachodu z 2003 roku i 84 tyś przebiegu...
Niestety historia się powtarza,a polacy jak byli tak są naiwni
Polecam raz w życiu przejechać się na zachód,zobaczyć jak tam wyglądają ichniejsze okazje - na żywo a nie w ogłoszeniach.
 Po krótce- najlepszy biznes robi się na furach które robią tam minimum 40-80 tyś na rok,ogólnie na zachodzie fury które mają nalatane stosunkowo sporo lub są bite,mniej lub bardziej to najlepsze okazje dla Naszych "handlofców",autko które ma 100-150tyś to dopiero dotarty silniczek i kosztuje w przeliczeniu na PLN sporo więcej niżeli w Polsce -oczywiście u Nas pełno takich 150tek z 2001 z gratisowym dotarciem (+ 150 tyś)
A u Nas mały lifting licznika,mała polerka lakieru,pranie tapicerki,świeży zapach,mycie silnika...i mamy okazje - nówka nieśmigana od emeryta co do kościoła nim brykał i raz w roku na wakacje
Panowie - warto weryfikować przebieg -"handlofcy" tylko czekają na naiwniaków -uczciwych w tej branży nie ma ,musieliby dopłacać
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Października, 2008, 20:13:56 »
tak wygląda sytuacja na rynku
dzwoniłem pytałem potwierdził i zaklinał sie
pojazd krajowy od początku i gościu łapie jelenia który nie spawdzi w servisie

am nowe pytanie
który silnik lepszy/ awaryjność /
1,9  105km
2,0  140km

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października, 2008, 07:21:47 »
1.9 napewno sprawdzony ale ... seryjne turbiny mają ciężko,podobno i w 2.0 ,jednak brałbym 2.0 140 KM ,znacznie przyjemniej się tym śmiga,tylko sprawdzony egzemplarz
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Października, 2008, 22:50:42 »
A ja wlasnie takiego touranika w maju z raichichu sobie sprowadzilem. Poniewaz mia eine kaline schrame na blotniku mily pan spuscil 1000 euro. To duze i ciezkei autko wiec wartmiec te 140 KM. Genralnie polecam - auto swietnie trzyma sie drogi, no i ten gigantyczny kufer

Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października, 2008, 09:30:07 »
a jaki rocznik i ile taka przyjemność Cię kosztowała

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Października, 2008, 09:32:20 »
auto swietnie trzyma sie drogi

Zbluźnił!!!!!! Uciąc mu jezyk!

Przeciez to auto na drodze zachowuje sie jak motorowka.
Zawias jest dramatyczny, jednak wlasnosci uzytkowych nie sposob mu odmowic.

Pozdrawiam

Koko
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Października, 2008, 07:37:34 »
Nie od dziś wiadomo że żyjesz w innej rzeczywistości,tak więc nie podejmuje sie z Tobą jakiejkolwiek polemiki z zasady że jałowe dyskusje niepotrzebnie zabierają tylko czas.
Cytujesz tylko to co Ci było wygodne,wyrwałeś to z kontekstu i oczywiście tylko Ty się z tym nie zgadzasz
Łap okazje bo Ci uciekną jeśli nie potrafisz/nie chcesz komuś pomóc
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Października, 2008, 09:01:56 »
Wracając do tematu...
Obecnie jedyną możliwością sprawdzenia faktycznego przebiegu auta jest jego nr VIN i konfrontacja wpisów z książki ze stanem widniejącym w ASO... Ale tylko wówczas gdy auto takową ksiażkę posiada... Wtedy ryzykujesz tylko cofnięcie licznika o kilkadziesiat tyś km co najwyżej jeżeli ostatni wpis był na rok wcześniej... No ale 40 czy 50 tyś km wybite do tyłu to i tak nic w porównaniu z wycofaniem np 300 tyś km... Jak juz pisałem: widywałem wszelakiej maści cuda (jak np 3 letniego Merca E-klasse z przebiegiem 350 tyś km) którego "polaczki" na lawetę ładowali... I gwarantuję że pojawił się po 2 tyg w Słomczynie, Lublinie czy Poznaniu z przebiegiem co najwyżej 80 tyś km... Także jeżeli chodzi o diesla z zachodu to tam te silniki kupuje się żeby duuużo jeździć a nie z sentymentu do turbodiesla (i możliwości pisania na forach takich jak to ;) )

Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopada, 2008, 12:35:10 »
Chlopaki poeiedzcie mi co to jest ten VIN?

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: VW Touran czy MB Vaneo
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Listopada, 2008, 17:34:35 »
 ;D  ;D VIN to numer nadwozia
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !