TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z mocą 1.9TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z mocą 1.9TDI
« dnia: 22 Marca, 2005, 09:55:00 »
Witam, mam problem z mocą w silniku 1.9TDI Golf III 97. Wymieniłem filtr paliwa, tankuję tylko i wyłącznie na tzw.renomowanej stacji a mój samochód nadal traci moc. Co ciekawe traci ją po przejechani ok 30km. Do tego czasu jest bardzo dynamiczny, póżniej mam problemy z przekroczeniem 120km/h. Przyspiesza i nagle zwalnia mimo, że nie zdejmuję nogi z gazu. Co mu jest. Dodam, że sam samochód i silnik jest w bardzo dorym stanie. Proszę o informację.



problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marca, 2005, 15:07:06 »
Nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, ale czytalem i slyszalem wielokrotnie, ze przyczyna takich objawow moze byc uszkodzony przeplywomierz...
Sprobuj w tym kierunku.
Pozdro.

Re: problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marca, 2005, 20:04:46 »
Cytat: "JacekK"
Witam, mam problem z mocą w silniku 1.9TDI Golf III 97. Wymieniłem filtr paliwa, tankuję tylko i wyłącznie na tzw.renomowanej stacji a mój samochód nadal traci moc. Co ciekawe traci ją po przejechani ok 30km. Do tego czasu jest bardzo dynamiczny, póżniej mam problemy z przekroczeniem 120km/h. Przyspiesza i nagle zwalnia mimo, że nie zdejmuję nogi z gazu. Co mu jest. Dodam, że sam samochód i silnik jest w bardzo dorym stanie. Proszę o informację.


jaki przebieg ma to twoje auto...... jesli wiecej niz 70 tys ja bym na 100% stawiał na przepływke (tyle wytrzymuja), to standardowy problem. wiem co mowie sam mam to juz za soba. I nie chodzi tu o uszkodzenie tylko zuzycie. a to cholerstwo kosztuje okolo tysiaca  :evil:
(nie polecam kupowac uzywanego albo regenerowanego bo w 99.9% to taki sam szajs jak twoj).

pozdrawiam

Offline Nemo

Re: problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marca, 2005, 21:17:28 »
po postach patrzac to albo 100% narodu ma tdi  (bo tylko takie sie psuja a ich ownerzy szukaja pomocy tu) albo inne diesle sie ni psuja... to tak offtopic i bez polskich liter :)
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Re: problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marca, 2005, 09:41:15 »
Ale przeplywomierz przy takich objawach?
I wszędzie gdzie bym nie był, i nie wiadomo co zdobył, nigdy nie zapominam o tym co naprawdę mam zrobić"

Re: problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marca, 2005, 09:12:45 »
Witam Was, dziękuję wszystkim za informację. Jestem na etapie testów różnych rozwiązań. Jednym z nich jest przepływomierz ale zostawiama to na koniec. Informacja dla pawla_k - nowy przepływomierz w salonie VW w Toruniu kosztuje 750pln, jeśli oddam stary 450pln. Jest jeszcze jeden mały wątek. Istnieje małe urządzenie sterujące tyrbiną. Jak na tę chwilę testy komputerowe nie wskazują na przepływomierz. Sprawdzę jeszcze to małe urządzenie sterujące tyrbiną, następnie biorę się za przepływomierz. Następnym razem opisze informację jakie odczytuję z komputera. Są zbyt techniczne i nie pamiętam ich w tej chwili. Wszystkim dziękuję. Jacek

Re: problem z mocą 1.9TDI
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marca, 2005, 09:19:22 »
Witku mam podobne odczucia ale zobaczymy. Mój samochód ma przebieg 116000km. Pozdrawiam