TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Mapa wtrysku diesela

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mlc

Mapa wtrysku diesela
« dnia: 02 Grudnia, 2008, 00:38:32 »
Ponieważ to mój pierwszy wątek - serdecznie wszystkich witam.
Teraz sedno:
Potrzebuję mapę wtrysku dowolnego silnika diesela - common rail.
Potrzebna mi jest do projektu na studiach - muszę zrobić prosty, komputerowy układ pomiarowy kontrolujący czas wtrysku paliwa (otwarcia wtryskiwacza) w dieselu.
Google odmawia mi współpracy (hasła, po których szukałem, to "fuel map", "fuel injection map", "mapa wtrysku" itp.).
Jeżeli ktoś takową posiada (nieważne, jaka marka/model/typ silnika - ta informacja nie jest mi absolutnie potrzebna) - bardzo proszę o pomoc. Konieczna jest jedynie tablica zależności czasu wtrysku paliwa od obrotów silnika i ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym.
Jeszcze raz zaznaczam, że nie jest mi ona potrzebna jednynie do celów naukowych.
Jeżeli jednak nikt nie jest w stanie mi pomóc, to proszę o wskazówki, gdzie takową mapę mogę znaleźć/kogo o nią prosić.
Z góry dziękuję



Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia, 2008, 09:04:31 »
Ponieważ to mój pierwszy wątek - serdecznie wszystkich witam.
Teraz sedno:
Potrzebuję mapę wtrysku dowolnego silnika diesela - common rail.
Potrzebna mi jest do projektu na studiach - muszę zrobić prosty, komputerowy układ pomiarowy kontrolujący czas wtrysku paliwa (otwarcia wtryskiwacza) w dieselu.
Google odmawia mi współpracy (hasła, po których szukałem, to "fuel map", "fuel injection map", "mapa wtrysku" itp.).
Jeżeli ktoś takową posiada (nieważne, jaka marka/model/typ silnika - ta informacja nie jest mi absolutnie potrzebna) - bardzo proszę o pomoc. Konieczna jest jedynie tablica zależności czasu wtrysku paliwa od obrotów silnika i ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym.
Jeszcze raz zaznaczam, że nie jest mi ona potrzebna jednynie do celów naukowych.
Jeżeli jednak nikt nie jest w stanie mi pomóc, to proszę o wskazówki, gdzie takową mapę mogę znaleźć/kogo o nią prosić.
Z góry dziękuję


Projekt z grupy 1.4.
1 - trudny
4 - do dupy

Jak potrzebujesz materialow lub pomocy. Chetnie sluze pomoca. odezwij sie na PW. Jednak odradzalbym taki projekt. Lepiej przejsc na silnik benzynowy z racji tego ze diesel realizuje w jedyn cyklu do 5 wytryskow. Dosc Ciezko to mierzyc. W benzynowych silnikach jest zdecydowanie prosciej. Jakby co to pisz na PW, chetnie pomoge.

Pozdrawiam

Koko
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline Mlc

Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia, 2008, 15:02:38 »
Dziękuję za pomocną dłoń. Pójdę za radą i postaram się przekwalifikować projekt na silnik beznynowy. Chętnie skorzystam z pomocy Kuba_KMS, z tym, że najpierw spróbuję coś sam wykombinować.
Dla jasności dodam jeszcze, że nie będę mierzył rzeczywistego silnika. Wszystko będzie wirtualne, tj. mam zaimplementować coś na kształt pedału gazu. Zwiększając otwarcie przepustnicy zwiększam obroty silnika i przepływ powietrza przez kolektor (wszystko wirtualnie), co powoduje, że wchodzę w kolejne rejony mapy i prowadzącemu ładnie się wyświetla czas otwarcia wtryskiwacza.

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudnia, 2008, 19:16:55 »
LabView?
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Offline Mlc

Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudnia, 2008, 21:19:50 »
Dokładnie.

Offline Kuba_KMS

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • speed junkie
Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudnia, 2008, 23:27:42 »
jakby co to odezwij sie bo chyba gdzies mam taki projekt.

pozdrawiam

Koko
Koko-Tuned.pl

"We may make You feel, but we can't make You think"

Odp: Mapa wtrysku diesela
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpnia, 2009, 22:43:32 »
Witam

Chciałbym odświeżyć ten temat. Taka jak w temacie szukam mapy dowolnego diesla Common Rail. W szczególności potrzebowałbym czasów wtrysków, czasu dawki i przed dawki. Chce zrobić symulacje pracy wtryskiwaczy diesla w programie labview, ale nigdzie nie umiem znaleźć wartości czasu wtrysku. Może ma ktoś jakieś dane z mapy diesla. Będę bardzo wdzięczny  :)