TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem ze wskaznikiem temperatury i czujnikiem temperatury powietrza zasynanego

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witajcie Forumowicze mam do was wielką prośbę. Potrzebuje pomocy bo mam dwa problemy z LT 46 2.5TDI nie wskazuje mi czujnik temperatury cieczy chłodzącej byłem z tym problemem u mechanika i wymienił mi czujnik temperatury i nic to nie dało zasilanie do czujnika jest 5 i 12 Volt masa też jest a zegar ani drgnie termostat też jest nowy i dalej nic mechanik zrobił taki myk że wyją czujnik i podpiął kostkę do niego i podgrzał go opalarką to temperatura rośnie a jak wsadził go do króćca to nie wskazuje i rozłożył ręce. Dodam że powiedział mi że układ chłodzenia nie ma słabe ciśnienie i że jest słaby obieg płynu i że do czujnika nie dochodzi dobrze płyn i kazał wymienić korek więc wymieniłem i dalej lipa a drugi problem to z czujnikiem temperatury powietrza w układzie dolotowym na Vagu pokazuje błąd czujnika i że jest zwarty do masy lub przerwa w obwodzie mechanik sprawdził napięcie i jest takie same jak pisze na obudowie czujnika 12Volt i masa też dochodzi więc kupiłem nowy czujnik w ASO mechanik zamontował i błąd jak był tak jest dalej i nie daje się go skasować Proszę was bardzo o pomoc Pozdrawiam.