TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« dnia: 23 Grudnia, 2008, 11:04:49 »
witam problem wyglada nastepujaco jadac autkeim na wprost nie ma zadnych niepokojacych dzwiekow ale skrecajac przy predkosci kolo 50 delikatnie w lewo czy w prawo strasznie cos huczy buczy i az trzesie buda czuc to w nogach. zaznaczam ze nie jest to dzwiek  konczacych sie przegubow no chyba ze tez moga one tak brzmiec a raczej dzwiek przypomina tak jakby puszcona jakas krzywa ciezka kule po rownej powierzchni ( np kula od kregli wydaje podobne odglosy :-)) po wczorajszej jezdzie i roznych probach wydaje mi sie ze podczas przyspieszania na zakretach dziek ten zanika i nie czuc tego w nogach, jadac do tylu i krecac tez tego nie ma no ale moze za mala predkosc bo to zaczyna sie gdzies od 30 km/h do 60km/h pozniej tego nie ma, jadac na luzie rowniez jets ten dzwiek. wiem ze ma do wymiany przednia poduszke pod silnikiem i ja sugeruje od tego zaczac tylko czy jest taka mozliwosc ze silnk sie przestawia i jakas polos albo przeguby wew czy zew moga wydawac tak dziwne dzwieki?? macie jakies pomysly albo wlasne doswiadczenia?? dzieki


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia, 2008, 11:26:31 »
Mi to wygląda na zużyte łożyska kół przednich lub tylnych (bardziej przednich) ale jeżeli masz urwaną poduszkę silnika to może i mieć miejsce opisana przez Ciebie sytuacja czyli jakieś dziwne skręty/wychylenia silnika podczas pracy/jazdy...

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia, 2008, 13:38:25 »
kolega mowil ze ktos szarpal za przednie kola ale luzow nie bylo zadnych, no ale ja ich nie macalem to i nie mam pewnosci. skrzynia raczej tez odpada bo na kazdym biegu to samo jak i na luzie. nie wiem jak wyglada sprawa z mechanizmem roznicowym ? moglby on wydawac tak dziwne dzwieki i do tego zeby bylo czuc na calym podwoziu??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudnia, 2008, 13:58:24 »
kolega mowil ze ktos szarpal za przednie kola ale luzow nie bylo zadnych,
hehehe
No to brawa dla sprawdzającego za pomysłowość  ;D :D :D
Ta metoda jest może i skuteczna ale w przypadku "koła od woza" choć gwarantuję że koń by się uśmiał na taki widok:)
W przypadku tylnych kół sprawa jest banalna - na podnośniku zakręć mocno kołem i słuchaj... Winna być cisza. Jak buczy - znaczy że łożysko do wymiany. W przypadku przednich jest gorzej - najlepiej pod lewarować auto na jedną stronę, uruchomić silnik, wrzucić jedynkę i puścić sprzęgło. Odgłos silnika przeszkadzał będzie ale da się rozróżnić które koło pracuje głośniej (dobrze jak jest 2 czy 3 słuchaczy) WAŻNE: nie próbuj robić tego w garażu a za kierownicą musi cały czas siedzieć "jakiś myślący" kierowca bo mechanizm różnicowy lubi płatać figle...

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudnia, 2008, 09:11:50 »
witam problem wyglada nastepujaco jadac autkeim na wprost nie ma zadnych niepokojacych dzwiekow ale skrecajac przy predkosci kolo 50 delikatnie w lewo czy w prawo strasznie cos huczy buczy i az trzesie buda czuc to w nogach. zaznaczam ze nie jest to dzwiek  konczacych sie przegubow no chyba ze tez moga one tak brzmiec a raczej dzwiek przypomina tak jakby puszcona jakas krzywa ciezka kule po rownej powierzchni ( np kula od kregli wydaje podobne odglosy :-)) po wczorajszej jezdzie i roznych probach wydaje mi sie ze podczas przyspieszania na zakretach dziek ten zanika i nie czuc tego w nogach, jadac do tylu i krecac tez tego nie ma no ale moze za mala predkosc bo to zaczyna sie gdzies od 30 km/h do 60km/h pozniej tego nie ma, jadac na luzie rowniez jets ten dzwiek. wiem ze ma do wymiany przednia poduszke pod silnikiem i ja sugeruje od tego zaczac tylko czy jest taka mozliwosc ze silnk sie przestawia i jakas polos albo przeguby wew czy zew moga wydawac tak dziwne dzwieki?? macie jakies pomysly albo wlasne doswiadczenia?? dzieki



100% zużyte łożyska z przodu , przerabiałem temat - objawy były  identyczne
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: dziwne stuki, buczenie, huczenie w ukladzie jezdnym
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia, 2009, 21:35:27 »
dzieks za podpowiedzi , koles wymieni lozyska i okaze sie czy to one tak walily.
Nastepny tolek teraz 1M ASV