TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guliwer74

  • *
  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« dnia: 29 Stycznia, 2009, 22:34:57 »
Witam, jestem poczatkujacym z silnikami diesla wiec jestem zupelnie zielony - jest to moje pierwsze auto z takim silnikiem. W zwiazku z tym chcialbym sie poradzic bardziej doswiadczonych posiadaczy diesli  czy ten olej http://www.opieoils.co.uk/p-872-motul-6100-synergie-10w-40-gasoline-and-diesel-engine-oil-technosynthese.aspx bedzie ok? Nie mam pojecia jaki olej byl lany wczesniej. Dodam ze auto bylo serwisowane w VW. Posiadam VW Bora 1.9 TDI (ALH) 90KM z 2000 roku z przebiegiem 90.000km.

I jeszcze jedno pytanie, czy ktos z Forumowiczow mial taki przypadek ze jak wrzuci wsteczny bieg to swiatla od wstecznego mrugaja, przygasaja albo wcale ich nie ma. Czasami jak mam wcisniete sprzeglo i wrzucowny wsteczny i troche przygazuje to swiatla od wstecznego sie zapalaja, jak odpuszcze gaz to gasna. Co to moze byc? Dzieki za podpowiedzi i wskazowki.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia, 2009, 09:51:04 »
Byłby dobry - ale zgodnie z maksymą iż "lepsze wrogiem dobrego" ;) lepszym będzie ten:
http://www.opieoils.co.uk/p-877-motul-8100-x-cess-5w-40-gasoline-and-diesel-engine-oil-100-synthetic.aspx
Coś mały ten przebieg jak na rocznik, jak na silnik... no ale może faktycznie taki rodzynek Ci się trafił...

Odnośnie mrugających świateł wstecznego to sprawdź czujnik wstecznego biegu przy skrzyni - albo się urwał, oberwał, pękł czy nadłamał kabelek i nie łączy albo czujnik wariuje i należy go wymienić na nowy...

Offline guliwer74

  • *
  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Stycznia, 2009, 17:44:24 »
No dzieki za podpowiedz. Auto udalo mi sie kupic od pierwszego wlasciciela, pelna historia i ksiazka serwisowa. Chyba przebiegu moge byc pewny tak mi sie wydaje.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Stycznia, 2009, 23:23:08 »
No tak - nie doczytałem...
To tym bardziej nie masz się czego obawiać - lej 5W-40...

Swoją drogą - dobrze że chociaż ma materii cen olejów silnikowych zbliżyliśmy się do ogólnoeuropejskiego poziomu
http://www.allegro.pl/item542746161_motul_8100_x_cess_5l_hurt_gliwice_tanio.html
Co prawda - to internet bo ceny sklepowe są duuużo wyższe ale - dobre i to. (cena anglika to 148 zł)
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia, 2009, 12:01:15 wysłana przez Piasek »

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lutego, 2009, 12:13:11 »
A na forum mojaceed.pl na którym się udzielam wypowiada się 2 mechaników, którzy pracują/pracowali w serwisach na zachodzie, jeden we Włoszech np. i twierdzą że tam się nikt tak Motulem nie podnieca jak u nas, tzn. jest to olej średniej półki i wyżej cenią Mobila albo Agipa... Co kraj to obyczaj  :P

Tylko mnie teraz nie zlinczujcie  ;D

PS. Z olejów które lałem do swojego traktora CRDi, jedyne przy których subiektywnie czułem różnicę na plus, to Midland Synova i Texaco Havoline 5w-40 w nowej wersji z normą B4

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lutego, 2009, 20:58:50 »
A na forum mojaceed.pl na którym się udzielam wypowiada się 2 mechaników, którzy pracują/pracowali w serwisach na zachodzie, jeden we Włoszech
Na forach sami tacy siedzą... Podobnie jak na tym - zapytaj każdego... Połowa pracuje w ASO Mercedesa, druga połowa w BMW i Audi a nieliczni w Ferrari, Lamborghini i Bugatti ;)
wyżej cenią Mobila albo Agipa...
Co się dziwić - to Włosi. Tylko to znają... Na Agip`ie, Total`u i Mobil`u (i jeszcze jeden duży koncern którego nazwy nie pamiętam) ich świat się kończy... a za Neapolem usłyszawszy odpowiedź że jestem z Polski pytali "...to u Was Łukaszenka czy Putin rządzi ? ..."
Midland Synova i Texaco Havoline 5w-40 w nowej wersji z normą B4
Bo obydwie marki to bardzo znani i cenieni producenci... ale za oceanem... Europa jest zMobilowana, zShellowana i zCastrolowana i codziennie po kilkanaście razy mamy wbijane to do głowy że Raikonen nie wygrałby wyścigu gdyby nie Shell w silniku jego bolidu, podobnie Hamilton - gdyby nie Mobil...

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lutego, 2009, 22:03:10 »
Piasek całkiem logicznie tłumaczysz. To ja sobie przy Midlandzie i Texaco zostanę, tym bardziej że śmieszne ceny mają w porównaniu z "uznanymi" markami, a ja i tak mimo zapewnień ASO zmieniam co 10kkm zamiast co 20.

Offline guliwer74

  • *
  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lutego, 2009, 22:33:06 »
A ja juz znalazlem jaki byl lany wczesniej olej. Znalazlem w rachunkach z serwisu ktore mi dal poprzedni wlasciciel. To byl jakis Castrol 10W 40. A tak nawiasem ale dyskusja sie wywiazala  :)

Offline lemon

Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marca, 2009, 09:29:02 »
guliwer74 zapisz sie on-line do jaiegos klubu a otrzymasz od opieoils dodatkowy rabat. To ze miales castrola wczesniej zalanego to jakos mnie wcale nie dziwi ja tez tak mialem z passatem i xsara. Po prostu wiekszosc servisow w UK poleca niestety castrola. Na twoim miejscu zalalbym smialo Motulem 8100 5W40.
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia, 2009, 08:16:52 »
Witam wszystkich forumowiczów

Ponieważ temat oleju jest mi bliski to i ja dodam w 1wszym poście swoje 3 grosze.

-Tak jak koledzy pisali powyżej, kupując olej znanej (reklamowanej) marki poprostu przepłacasz za jej popularność.
-Oleje wielu znanych marek są blenodwane w Polskich rafineriach, (polski olej bazowy+magiczne dodatki producenta)
-Radzę uważać na oleje z dziwnych źródeł i w wyjątkowo niskiej cenie - całkiem niedawno pod Krakowem Policja znalazła nielegalną rozlewnię Mobil1, i Bóg raczy wiedzieć co tam wlewali w ładne srebrne opakowania.
-Wybierając olej, sugeruję kierować się przede wszystkim jego prarametrami, nie marką

-Do mojego Roomstera 1.9 TDI na przegląd po 15 000 przyjechałem z własnym olejem
Gulf Formula ULE 5w-30 505.01 który kosztuje jakieś 60 zł za 4l.   i ASO mi go zalało bez najmniejszego problemu. Więc nie dość że 1wszy przegląd kosztował mnie 150 zł taniej to wiem na czym jeżdżę.

Ale równie dobrze może to być Lotos, czy Motul.

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Czy ten olej bedzie dobry i jeszcze jedno pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia, 2009, 17:35:27 »
Cytuj
Gulf Formula ULE 5w-30 505.01 który kosztuje jakieś 60 zł za 4l.
z tą ceną to jest jakiś rekord :) normalnie połowa ceny innych tańszych (!) syntetyków w sklepach.
Spójrzcie jakie ceny wygrzebałem:
http://oceansc.pl/cennik_oleje_gulf.php
Qrde jak ktoś ma jeszcze flotę aut w firmie to można zdrowo przyoszczędzić.