TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« dnia: 05 Lutego, 2009, 15:06:31 »
mam problemy z kolem rozrzadu na wale korbowym mam wyrobiony wal i kolko bije i juz ciezko odpala bo rozrzad sie przestawia od odtatniej naprawy wytrzymalo 25000tys km i znowu to samo,ma ktos jakies sugestie?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego, 2009, 20:12:40 »
Kupić nowe - ustawić na znaki - zaspawać.
Albo zmienić silnik lub auto...

Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego, 2009, 20:51:23 »
 ;D zaspawalbym jak by bylo to wykonalne , myslalem nad jakims dobrym klejem do metalu i nowa sruba na klej a potem do zyda

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego, 2009, 08:46:56 »
  na klej a potem do zyda
i w tym momencie straciłem cały szacunek dla Ciebie...
I co - napasiesz tym kogoś, kto po miesiącu napisze ten sam post na tym forum ??

Nie mów że zaspawanie tego jest niewykonalne... lepiej powiedz że "dupa nie spawacz" taką opinię wydał...
Nie ma rzeczy niewykonalnych w zakresie mechaniki - trzeba tylko odpowiedniego artystę do tego...
Są też dobre kleje np Technicqll Epoxy Stell 7701 - jest to dwuskładnikowy klej (tzw. spaw na zimno) który cuda potrafi zdziałać...
http://www.technicqll.pl/main.html

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lutego, 2009, 09:10:12 »
  na klej a potem do zyda

Ten kraj nigdy sie nie zmieni ....
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lutego, 2009, 10:49:58 »
mam pojecie o spawaniu bo pracowalem jako spawacz ale tam po prostu nie ma dojscia i to nie jest tylko moja opinia . wczoraj w nocy i dzis rano jak auto bylo zimnie to odpalilo na strzala czyli moze dobrze to naprawili w niemczech,pompa wtryskowa jest nowa ma rok niemiec ja wymienial czyli raczej nie zdycha moze rozrusznik albo akumulator?

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lutego, 2009, 13:01:49 »
witam kolege jarek920,mam wal korbowy ale z sharana 90 ps 1z ze starego motoru i niewiem czy by pasowal do twojego motoru,jak cos to sluze pomoca, jestem z zachodnio pom.

Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego, 2009, 18:07:20 »
wkurzylem sie i sam wzielem sie za to koncowke pilnikiem dopracowalem a kumpel zalatwil mi jakis klej do metalu ,wkleilem je na klej nowa sruba tez na klej chyba juz nie da sie zdemontowac podobno ten klej trzyma jak spaw no ale teraz cos ciezko odpala goracy ale mnie te auto wkur...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lutego, 2009, 11:15:25 »
jakos niemam zaufania co do tego kleju,w poprzednim silniku mechanik wkleil klina i przejechalem 28 000 tys.km,wracajac z Holandi
silnik mi sie rozsypal... :'( :o.dopiero po ogledzinach u innego mechanika sie o tym dowiedzialem,takze jabym nieryzykowal,ta podroz wiecej mnie kosztowala jak z zona zarobilismy w miesiac... ::)

Odp: gibajace sie kolo rozrzadu w 1.9tdi AFN
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lutego, 2009, 11:34:57 »
ja zrobilem 30000 tys po poprzedniej naprawie ,ale jak teraz zrobilem sam to mysle ze wytrzyma dluzej