TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

dalczego auto zaczeło sie slizgać?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« dnia: 07 Lutego, 2009, 11:39:51 »
Zauważyłem, że od paru dni mój touranik mimo suchej nawierzchni i dodatniej temeratury zaczal sie slizgać (gdy depne na gaz lub hamulec). Mam wrażenie, ze abs zrobil sie nadwrażliwy. Czy domysla sie ktos przyczyny? Dodam, ze jezdze na zimowych oponach. Czy to mozliwe by do gumy przyleglo jakies tluste, posniegowe swinstwo?



Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lutego, 2009, 12:47:15 »
Nie do gumy tylko do drogi. Asfalt teraz nie jest suchy tylko zazwyczaj wilgotny i jest na nim warstwa brudu, soli, wody i ogólnego syfu. Śliskie i zdradliwe to miejscami jak cholera.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lutego, 2009, 12:49:05 »
Może Twoje opony zimowe są marnej jakości i po rozgrzaniu tracą znacząco na przyczepności skutkiem czego całe auto zaczyna "pływać" - to częste zjawisko w przyp. opon zimowych...
Skontroluj ciśnienie w oponach - być może spadło dość znacznie (co nie zawsze może być widoczne) i ten fakt właśnie spowodował spadek przyczepności...

Offline kuko

Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lutego, 2009, 00:18:14 »
Kiedyś miałem podobny przypadek powodowany tym, że "uciekła" mi żbieżność. Toeretycznie nie ściągało, niby ok ale na mokrym się ślizgałem.
Jak się okazało nie było żbieżności.

Ale może być i tak, że opony masz nie najwyższych lotów. Ostatnio na osiadająej mgle w okolicach zera stopni i na trójce kontola trakcji mi się włącza przy większym bucie.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego, 2009, 00:23:39 wysłana przez kuko »
Toledo 3 BKD - 173 KM/395 Nm

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lutego, 2009, 15:42:14 »
Ja tak miałem przy super nowych oponach ,zaraz po założeniu autko nie miało przyczepności. Powodem był jakiś środek konserwujący którym nowe opony zqazwyczaj są pokryte.

Ale w tym przypadku to normalne , plusowa temperatura i zimowe gumy.
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego, 2009, 16:01:01 »
To jest tak jak napiasał Novee...ja też to zauważyłem..asfalt od tych środków chemicznych nawet na plusie jest bardzo sliski..jest taki lekko wilgotny ale to nie od wody tylko jakies chemikalia powodują że łatwo sie przejechać na tym..
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Space99

  • *
  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Octavia ALH
Odp: dalczego auto zaczeło sie slizgać?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lutego, 2009, 23:37:51 »
A najlepiej widac jakie swinstwo jest na drodze po szybach... takie az tluste, wycieraczki nie chca tego zabardzo zbierac.