TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Hamulce.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hamulce.
« dnia: 26 Lutego, 2009, 18:20:35 »
Ile sredno wytrzymuja klocki i tarcze hamulcowe w seacie.I jakie sa najczestrze ojawy zuzycia kazdej z tych czesci?Chodzi mi glownie o tyl bo z przodu mam czujniki!Z gory dzieki i pozdro.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Hamulce.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego, 2009, 18:31:07 »
Pytanie z serii oczywistych na które odpowiedź jest tak banalna że nie sposób jej udzielić (bo jej nie ma).
Wszystko zależy od stylu jazdy i "pomyślunku" kierującego. Zakładając że jest to normalny myślący człowiek, normalnie eksploatujący samochód - klocki winny wytrzymywać 80 - 100 tyś km a tarcze 2 kpl klocków (zakładając że montujesz markowe). U mnie w Peugeocie pomimo 100 tyś km z tyłu siedzą jeszcze fabryczne klocki i mają ok 50% okładzin.
Zakładając że kierowiec to roztrzepany i zakręcony typ, jeżdżący 10-15km na zaciągniętym ręcznym nim się pokapuje że na nim jedzie, do tego pirat drogowy i klasyczny niewyżyty narwaniec z kompleksami - połowę opisanych dystansów (albo i mniej)...
Istnieje jeszcze trzecia opcja polegająca na kompilacji dwóch poprzednich założeń dająca trudne do przewidzenia efekty.
Reasumując: jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział...

Odp: Hamulce.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego, 2009, 18:42:34 »
Dzieki!Tarcze z tylu mam orginalne klocki 2 kpl 65 tys.Pytam dlatego bo przy hamowaniu cos zaczelo z tylu szuszczec.

Odp: Hamulce.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego, 2009, 22:13:12 »
Zajrzyj do tyłu, bo:

a) kończą Ci się klocki + zrobił się rant na tarczy,
b) skończyły Ci się klocki z tyłu

Pewnie a), bo gdyby się całkowicie skończyły to by cały czas szurały podczas hamowania i byś się domyślił, że nie masz pewnie klocków z tyłu. Prawda ? :]