TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wariacje VW Caddy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Wariacje VW Caddy
« dnia: 23 Lutego, 2009, 09:56:14 »
Jak co rano odpaliłem sprzęta i pojechałem do roboty... Po drodze zgasiłem auto pod sklepem nie zwracając uwagi na to iż włączone były wycieraczki przednie czasowe (czyli wajcha na dół i machają sobie od czasu do czasu). Postał 10 min, zabieram sie do odpalenia, dźwignie wycieraczki ustawiłem w poz. ZERO nim włączyłem zapłon, uruchomiłem silnik, włączyłem ponownie wycieraczkę na dół na czasówkę a tu niespodziewanka:
- przednie wycieraczki zapier... jak na najwyższym biegu
- tylna to samo...
Wrzuciłem na ZERO, przednie stanęły a tylna nadal zapierdziela... Machnęła z 10x i stanęła, po chwili znowu to samo... Zadziwia fakt iż tylna wycieraczka nigdy nie pracowała i nie pracuje w takich sekwencjach gdyż po jej włączeniu macha sobie raz na jakiś czas... Włączyłem ponownie wycieraczkę przednią tym razem raz do góry na jedno tylko machnięcie i znowu załączyła się tylna wycieraczka i przednie zapier... z 10x na najwyższych obrotach... Próba włączenia i wyłączenia tylnej wycieraczki nie przynosi rezultatu... Zgasiłem auto, po 5 sek odpaliłem ponownie i wróciło (niby) do normy... Załączyłem czasówkę przednią, pracuje normalnie lecz po chwili znów załączyła się tylna... Tak samo jak wcześniej zapier... sekwencję 10 machnięć i staje na jakiś czas. Załączenie i wyłączenie wycieraczki tylnej z wajchy działa tyle że ta sobie raz na jakiś czas sama inicjatywę podejmuje... Czy ktoś wie coś na ten temat czy muszę klemę zdejmować (a później pół godz. z instrukcją obsługi od radia ślęczeć i ustawiać wszystko od nowa... :/ )



Offline kuko

Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego, 2009, 10:51:07 »
Może jest jakiś czujnik aury, który właśnie poraz pierwszy od wielu lat rozkminił że jest zima i ustawił wycieraczki w tryb "agresywny"
 ;D
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego, 2009, 10:52:49 wysłana przez kuko »
Toledo 3 BKD - 173 KM/395 Nm

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego, 2009, 15:21:31 »
Może jest jakiś czujnik aury, który właśnie poraz pierwszy od wielu lat rozkminił że jest zima i ustawił wycieraczki w tryb "agresywny"
 ;D
Masz więcej takich pomysłów ?

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego, 2009, 18:31:20 »
Kolega kuko może mieć racje :) Sądząc po jego awatarze na forum, to jedyny specjalista od wycieraczek ;D
GOLF III TDI 1Z

Offline kuko

Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego, 2009, 21:53:57 »
Zaryzykuje jeszcze jedną tezę:
Jak Ci się bryka osuszy z ogólnej wilgoci - nie zdziwiłbym się jak by agresywne objawy zniknęły.
Toledo 3 BKD - 173 KM/395 Nm

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego, 2009, 23:13:45 »
zapewne przekaźnikom sie cos popieprzyło..
w taką pogode nie ma sie im co dziwic
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lutego, 2009, 08:52:24 »
Zaryzykuje jeszcze jedną tezę:
Jak Ci się bryka osuszy z ogólnej wilgoci - nie zdziwiłbym się jak by agresywne objawy zniknęły.
Ale za to w tym stwierdzeniu jest sporo racji - wczoraj 1,5h w trasie z ogrzewaniem i wycieraczki przestały wariować... Profilaktycznie zdejmę dziś kierownicę i przedmucham sprężarką całego pająka bo kiedyś tam bokiem zajrzałem to kurzu przyczepa... Oblepione wszystko. Do tego troszkę wilgoci i zwarcie gotowe... A pożaru to wolałbym jednak uniknąć.

Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lutego, 2009, 11:50:22 »
Może jest jakiś czujnik aury, który właśnie poraz pierwszy od wielu lat rozkminił że jest zima i ustawił wycieraczki w tryb "agresywny"
 ;D

No ale się uśmiałam - proponuje od razu podnieść Ci pozycję i reputację o ile się tylko da;):). Po prostu trzeba mieć fantazję...:)

Offline kuko

Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lutego, 2009, 12:43:41 »
Po prostu trzeba mieć fantazję...:)

Jak to kiedyś śpiewali: "Bo fantazja, bo fantazja, bo fantzja jest od tego,a by bawić się, aby bawić się...."
Pronowałbym aby za kwestie humorystyczne wprowadzić obok "reputacji" np. "szacun"

Tak czy owak - dziękuję za uznanie  ;D ;D ;D

A tak na poważnie - zimową aurą najwięcej zdarza się usterek z elektryką/elektroniką.
Ostatni przykład ze znajomego paska B4 - po kilkunastu dniach słoty i błota zaczęły się jaja prawdopodobnie z krańcówką drzwi, która powodowała ciągłe włączanie się zabezpieczenia anty-złodziejskiego. Fura się wygrzała i jak ręką odjął!
Sądzę że konserwacje "podejrzanych" styków rozwiąże problem
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego, 2009, 12:50:07 wysłana przez kuko »
Toledo 3 BKD - 173 KM/395 Nm

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lutego, 2009, 13:30:02 »
Cytuj
A tak na poważnie - zimową aurą najwięcej zdarza się usterek z elektryką/elektroniką.
Faktycznie...mi klakson dźwięku nie wydaje , mimo że sam w sobie jest dobry ,przekaźnik też tam jakieś odgłosy wydaje a przewody wszystkie nienaruszone...
a winny pewnie ten sam hohlik jakkolwiek sie to pisze.
nie mam czasu miernikiem podziałać ale klakson potrzebny prawie jak wycieraczki  8)
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lutego, 2009, 14:30:26 »

Tak czy owak - dziękuję za uznanie  ;D ;D ;D

Wszak zawsze można mieć -10 np... :)

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lutego, 2009, 14:44:33 »
No Piotr bywał tu czasem na debecie :)
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lutego, 2009, 19:16:48 »
No Piotr bywał tu czasem na debecie :)
gdzie tam piotr... matt albo pagori... Już nie pamiętam kto ale rozgorzała kiedyś walka i ktoś złośliwie skorzystał aby narypać "minusów"... Złośliwy to naród niebywale...

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Wariacje VW Caddy
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lutego, 2009, 22:09:30 »
no być może...sam kiedys poszedłem jakies -8 w plecy...ale jakos piotr mi sie wydawał za kierwonika złych mocy,,,noi matt jakis taki niewinny pokrzywdzony.. no ale..po plusie dla kazdgo... i po faworku :)
Nie bawisz sie, nie żyjesz.