TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

kłopot

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barf

kłopot
« dnia: 25 Lutego, 2009, 11:18:23 »
Jestem posiadaczem seata toledo 2 1,9 tdi    ASV     i mam z nim problem a mianowicie na zimnym silniku wpada mi w tryb awaryjny przy obrotach 2,2tys  tarci moc jak by turbo nie ładowało wymieniłem zawór n75 na nowy i filtr paliwa , po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu jak odczekam do temp ok 90stopni to silnik ciągnie normalnie, miał ktoś coś podobnego wymienię jeszcze przewody podciśnienia tylko teraz zima i trochę nie czas na prace na mrozie, był sprawdzany na kompie i pokazał bład podciśnienia przewodu LW dlatego wymieniłem zawór na nowy ale widzę ze to jeszcze nie jest to proszę o pomoc  Co? Co? Co? Co?



Offline barf

Odp: kłopot
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego, 2009, 20:31:30 »
dziś sprawdziłem samochód odczekałem aż temperatura spokojnie sięgnie 90 stopni i zacząłem mu dawać po garach na autostradzie na 4 biegu ciągną bez problemu do 160km/h po redukcjach i wkręcaniu na obroty na poszczególny biegach też nie ma najmniejszych objawień spadku mocy ale poczekałem aż ostygnie i zacząłem test na silniku który ledwo złapał 70 stopni no i stało się złapał błąd tak przy 3,5 tys potem zmuła zwykły klekot wyłączyłem zapłon i zapaliłem od nowa silnik miał prawie 90 stopni ale też złapał błąd więc kolejny raz go zgasiłem i odpaliłem miał już rozgrzany motor do 90 stopni więc dałem mu w palnik i na jedynce do 4,5 tys bez problemu na 2 też w potem tak do 5 i nic jutro wymienię przewody podciśnienia ale sam nie wiem co to może być jak już to nie pomoże hellp  ???