TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Octavia na ALH urwana miska olejowa

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Marca, 2009, 09:51:22 »
Piasek - słusznie powiedziane, z tą małą uwagą, że na drodze może znajdować się rów głęboki na 3 metry, a szeroki na 7 -byle tylko był odpowiednio oznaczony.
Z jednej strony masz racje ale z drugiej zacznie dochodzić do skrajności w której wykopią opisany przez Ciebie rów, wstawią znak i ... albo kierowca zaryzykuje przejazd i utopi samochód na własne życzenie - tracąc możliwość dochodzenia odszkodowania, albo poszuka sobie objazdu (zakładając że ma możliwość zawrócenia lub wyjechania z feralnej drogi po zobaczeniu znaku)... Skoro mieli w niej dziury tak rozległe ze groziło to uszkodzeniem samochodu to się taką drogę zamyka i wyznacza objazdy a nie wstawia znaki ze dziury - na okoliczność wykpienia się z wypłaty odszkodowania każdemu kierowcy który się tam pojawi... Przecież to absurd !
Ale... ten kraj tylko dzięki nim funkcjonuje...

Offline Space99

  • *
  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Octavia ALH
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Marca, 2009, 11:03:38 »
I własnie dlatego tak sie denerwowałem czy wszystko zalatwie bez uszczuplenia portfela.
A nie orientuje sie ktos jaka tam moze byc misa olejowa? bo widze dwie wersje z czujnikiem i bez.
autko to Octavia combi 2002r wersja z niemiec o nazwie comfort na silniku ALH
Komputer ma ten mały, klime manualna... moze to troszke pomoze.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marca, 2009, 12:39:30 »
A nie orientuje sie ktos jaka tam moze byc misa olejowa? bo widze dwie wersje z czujnikiem i bez.
autko to Octavia combi 2002r wersja z niemiec o nazwie comfort na silniku ALH
Ja mam bez... zajrzyj pod silnik i zobacz czy jest czujnik przy misie czy nie - ale wydaje mi się ze ALH nie miały żadnych czujników w misie...

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marca, 2009, 20:01:30 »
Z jednej strony masz racje ale z drugiej zacznie dochodzić do skrajności w której wykopią opisany przez Ciebie rów, wstawią znak i ... albo kierowca zaryzykuje przejazd i utopi samochód na własne życzenie - tracąc możliwość dochodzenia odszkodowania, albo poszuka sobie objazdu (zakładając że ma możliwość zawrócenia lub wyjechania z feralnej drogi po zobaczeniu znaku)... Skoro mieli w niej dziury tak rozległe ze groziło to uszkodzeniem samochodu to się taką drogę zamyka i wyznacza objazdy a nie wstawia znaki ze dziury - na okoliczność wykpienia się z wypłaty odszkodowania każdemu kierowcy który się tam pojawi... Przecież to absurd !
Ale... ten kraj tylko dzięki nim funkcjonuje...

Hey,
chciałbym opisać zasadę, jak to funkcjonuje. Ja patrzę na to z punktu widzenia prawnika i procesu, mam też niestety smutne doświadczenia w takich sprawach, więc też celowo piszę nieco przejaskrawiając przykład.

Zgadzam się na 1000%, że jak duże dziury,droga niewykończona itp. - to drogę powinni zamknąć, ale rzeczywistość jest trochę inna - dokładnie taka jak opisujesz Piasek. Oznaczenie robót - to już zupełnie inna opowieść - jak pisałem wcześniej, kiedy znak ostrzegawczy pojawił się już po wypadku..

Najważniejsze, że Space99 jest na dobrej drodze do odszkodowania....

Pozdrawiam
K.

Offline Space99

  • *
  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Octavia ALH
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marca, 2009, 20:33:47 »
Fotorelacja... strasznie mnie korcilo chociaz autko zostawilem 30km od miejsca zamieszkania.
To dzieje sie przy prawie pionowym uderzeniu (przy prawie zerowej predkosci) w miske olejowa.
Dostała najpierw blizej srodka a pozniej urwało część razem z korkiem. Osłona tylko przytarta ale boczną troszke pociągło.
Jak widac czujnik poziomu oleju jest.
W srode bedzie rzeczoznawca i zdam relacje co dalej

« Ostatnia zmiana: 09 Marca, 2009, 20:41:17 wysłana przez Space99 »

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Marca, 2009, 08:45:49 »
Jak widac czujnik poziomu oleju jest.
No czyli wychodzi na to że tylko moje Caddy`laki zostały ograbione z czujnika poziomu oleju w misie... Ale też piszczy - z tym że zostało to podpięte pod czujnik ciśnienia oleju...
U mnie kierowca jak wyku....ił za pierwszym razem to tylko "ramka z nakrętkami" przy bloku silnika została - resztę urwało...
Za drugim razem wyrwa była podobna do Twojej - rant miski zahaczył o krawężnik chodnika przy parkowaniu...

Offline Space99

  • *
  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Octavia ALH
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marca, 2009, 00:04:01 »
Czeszka juz smiga :)  45km do domku i narazie sucho kolo misy.

Byl rzeczoznawca... poogladal i przekazuje sprawe dalej, wiec nic nie wiem w tej sprawie.
No i mozna bylo naprawiac wiec podzwonilem po warsztatach ale w tym tygodniu nikt nie chcial zrobic
 BTW  co za ludzie chwila roboty.

Zacholowalem do znajomego na podnosnik... autko na 1,7m i wymienilem sam. 3h roboty w tym łatanie starej oslony 45minut (nie moglem nigdzie kupic na już). Mise osadzilem na takiej specjalnej paście (czarna i jak silikon). Filtr, olej i test :)
Co myślicie o takim oleju GM potocznie mowią na niego OPLOWSKI? 10W40
Jeden mechanik mi polecał go (i wymiana co 10k km)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marca, 2009, 08:58:16 »
Co myślicie o takim oleju GM potocznie mowią na niego OPLOWSKI? 10W40
Mobil...
Jak to mobil...

Offline Space99

  • *
  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Octavia ALH
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Marca, 2009, 16:51:40 »
Zlego slowa narazie nie moge powiedziec na temat Liberty

Minal tydzien od zgloszenia szkody i kaske mam na koncie w kwocie bardzo zadowalającej >1k zł.
Tylko teraz mi zabrano znizki (dokladnie nie wiem ile) do czasu jak odzyskaja
pieniążki od ubezpieczyciela drogi ...czekam więc na uniewinnienie :P

Z naprawy pozytywne wrażenia bo tylko 1 klucz (imbus) i wkretak torx do osłony.
Co do aluminiowej misy to po przemyśleniu sprawy jest to dobre rozwiązanie.
Jakby dali stalową to przy większym uderzeniu mógłby ucierpieć blok.
Ale jak widac w VW wszystko ma jakiś cel.

Pozdrawiam i życze samych nowych nawierzchni.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia na ALH urwana miska olejowa
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Marca, 2009, 23:09:23 »
Tylko teraz mi zabrano znizki (dokladnie nie wiem ile)
20% za zdarzenie...
Co do aluminiowej misy to po przemyśleniu sprawy jest to dobre rozwiązanie.
Jakby dali stalową to przy większym uderzeniu mógłby ucierpieć blok.
Ale jak widac w VW wszystko ma jakiś cel.
Akurat w tej materii gotów jestem się założyć że w fazie projektów przeważyła ekonomia a nie stan polskich dróg... Bo ze zgiętą byś jeździł dalej... z dziurawą przyjedziesz do serwisu na wymianę... Nie licz na to że się zlitowali nad biednym, uciemiężonym narodem polaczków... Nic z tych rzeczy... Biznes jest biznes...