TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki Olej Polecacie??

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki Olej Polecacie??
« dnia: 12 Marca, 2009, 13:16:47 »
Na poczatku chcialbym wszystkich serdecznie przywitac :)
Mam na imie Damian i jezdze Audi A3 1,9TDi 74kw 101KM 2002r oznaczenie silnika AXR ( Na pompowtryskiwaczach ) Przebieg 150.000km
I tu Moje pytanie.... Jaki olej polecilibyscie przy takim przebiegu??
Bo dotychczas "lałem" Castol Edge W pelnym syntetyku... mysle jednak aby zmienic przy aktualnym przebiegu na półsyntetyk... Tylko jaki....?

Z Gory dziekuje za wszystkie posty i Serdecznie Pozdrawiam

Ps: Uzylem opcji szukaj ... lecz nic na Mój konkretny problem nie znalazlem



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca, 2009, 19:51:28 »
Każdy spełniający normę VW 505.01
a że będą to tylko pełne syntetyki - zatem masz odpowiedź czy zmieniać z syntetyka na półsyntetyk...
NIE ZMIENIAĆ !!!

Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marca, 2009, 20:45:19 »
Ok dziekuje za odpowiedz....
Mam jeszcze jedno pytanie.... To przy jakim przebiegu przejsc na półsyntetyk??
I jaki 5W 40, 0W40 ??
Jaki polecacie (Marka), Specjalny Tylko dla Diesla czy uniwersalny ??
Co myslicie na temat tego oleju??    http://allegro.pl/item578879628_oryginalny_olej_silnikowy_vw_special_plus_5w_40_1l.html

Dziekuje Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Marca, 2009, 21:05:26 wysłana przez chiniol »

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca, 2009, 00:07:43 »
Mam jeszcze jedno pytanie.... To przy jakim przebiegu przejsc na półsyntetyk??
Jak od wymiany do wymiany zaczniesz mu dolewać drugie tyle co przy wymianie...
No przesadziłem... Ale jak konsumpcja oleju przekroczy 2 litry od wymiany do wymiany należy "zagęścić" olej...
I jaki 5W 40, 0W40 ??
Z 0W na 5W.... z 5W na 10W...
Jaki polecacie...
Castrol EDGE na którym obecnie śmigasz jest dobry - nie kombinuj...
http://allegro.pl/item578879628_oryginalny_olej_silnikowy_vw_special_plus_5w_40_1l.html
Lepsze wrogiem dobrego...
Jak Cię stać... 200 zł z przesyłką... za opakowanie VW... To jest najzwyklejszy Castrol 5W-40 spełniający opisane normy... Tyle że pakowany dla VW...
Dziekuje Pozdrawiam
Ja również...
« Ostatnia zmiana: 13 Marca, 2009, 00:25:49 wysłana przez Piasek »

Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwietnia, 2009, 21:48:47 »
W silnikach na pompowtryskiwaczach absolutnie nie należy zmieniać oleju na gorszy jakościowo od oleju spełniającego normę 505.01!!! Nie ma tu znaczenia ani przebieg ani tzw. "branie oleju". Silniki te wymagają tych olejów ze względu na skomplikowany system krzywek rozrządu i pompowtryskiwaczy. Jeżeli ktokolwiek z was przyglądał się wałkowi rozrządu i wałkowi pośredniemu pompowtrysków w silniku który jeździł na półsyntetyku z pewnością wie o czym mówię. Dołączam się do rady Piaska. 5W-40 Edge lub VW będzie najlepszym wyjściem.
VW GOLF IV 1.9 TDI PD ATD 100KM
AUDI A4 B7 2.0TDI PD DPF 8V BPW 140KM

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwietnia, 2009, 15:29:51 »
W światku olejowym bardzo sobie chwalą ostatnimi czasy ten olej
http://moto.allegro.pl/item602289341_durablend_diesel_tdi_5w40_5w_40_5l_valvoline.html

Bo wiadomo - oleje "dużych" zawsze z jednego kotła pochodzą... Właścicielem Castrol`a jest BP
Mobil wchodzi w skład koncernu Exxon Mobil (ESSO, Total, Mobil) itp...

Nie twierdzę że przez to są kiepskie, ale lwia część ich ceny to reklama... O Valvoline cicho to i ceny bardzo przyzwoite...

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwietnia, 2009, 15:40:11 »
Właścicielem Castrol`a jest BP
Mobil wchodzi w skład koncernu Exxon Mobil (ESSO, Total, Mobil) itp...

Pomerdałeś trochę, Exxon Mobil to Mobil i Esso, Total to Total i ELf. Castrol/Aral/BP to jeden koncern. A propos, co sądzicie o oryginalnym Aralu z Niemiec? W Czechach i na Słowacji to cholernie drogie oleje. Mam ofertę od Niemców na hurt i może by się opłacało trochę ściagnąć?

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwietnia, 2009, 11:33:42 »
Nikt nic nie wie, nie miał doświadczenia z Aralem? Serio jestem ciekawy.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwietnia, 2009, 09:32:53 »
Pomerdałeś trochę, Exxon Mobil to Mobil i Esso, Total to Total i ELf.
Pijany byłem... ;)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwietnia, 2009, 09:50:42 »
Nikt nic nie wie, nie miał doświadczenia z Aralem? Serio jestem ciekawy.
W Niemczech to bardzo popularna marka - u nas jak wiadomo Aral wycofał się z rynku (przejął go BP)
Aral jest obecny ale na rynku olejów rolniczych - ZETOR zaleca do swoich ciągników oleje Aral...

Poza tym Aral to firma która jako pierwsza wypuściła na rynek olej 0W-40... Nazywał się Aral 0W-40 Supertronic... Jeszcze do dzis gdzieś w garażu leży 1L bańka po tym oleju...

Nie sądzę aby był to dobry interes ładować się w te oleje... Ja sam jestem zagorząłym zwolennikiem "dobrych, mąło znanych a przez to tanich" olejów... Jak Comma, Valvoline, Fuchs... Co z tego... 99% klientów i tak przychodzi "po Mobila, Castrola i Shella"... I możesz się naprodukować że Cię gęba od gadania zaboli na temat wyższości poszczególnych od "wielkiej trójcy"... I tak kupi Mobil...
Comma idzie tylko w przypadku gdy ktoś ma małą kasę a to są na prawdę tanie oleje...
(Choć obecnie Mobila mam w porównywalnych :D )
http://tdi.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,3101.0/

Offline novee

  • **
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzedajemy bombki... asortyment od A do N
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwietnia, 2009, 11:12:58 »
Castrola też mogę ściągać, ale Aral wydawał mi sie ciekawszy, bo przynajmniej wiadomo że nikt go w Polsce nie rozlewa i raczej nie ma podróbek. Niemiecka duża firma dała mi dobra ceny, Schenker mi transport i tak obsługuje wiec żaden problem.
Tylko że z cenami Castrola i Mobila z Allegro nie wygrasz, a ostatnio ciagle słysze, że: Panie, na Allegro to połowę tego...
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia, 2009, 17:00:38 wysłana przez novee »

Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia, 2009, 16:07:18 »
A co sadzicie o tym oleju??
Nie za tanio??

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia, 2009, 21:04:57 »
Był już kiedyś opisywany temat taniości olejów z Allegro...
Niepodważalnym faktem jest ten że na zachodzie oleje są tańsze niż u nas...
Do tego występują w większych opakowaniach co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi...
Ale i niepodważalnym faktem jest ten iż nasi rodzimi handlowcy (importer - przedstawiciel na Polskę, autoryzowany dealer, duży hurtownik, mniejsi hurtownicy) mają gigantyczne marże i narzuty na to... Sam się przekonałem podpisując niedawno umowę o przedstawicielstwo z Mobilem i jak zobaczyłem jakie ceny mi zaproponowali to oczom nie wierzyłem za jakie pieniądze olej ten "wchodzi na rynek", a jakie pieniądze musi za niego zapłacić finalny nabywca. No ale - piękne biura ze szkła w centrum miast, armia ludzi i flota samochodów z logo firmy kosztuje... Tego się nie kupuje za 10-15% marży... (do tego gadżety firmowe: długopisy, koszulki, kubki, odzież, banery reklamowe - wszystko kosztuje)
Mały przykład:
Mobil Super S 10W-40 4L - u mnie 76 zł (a ja też na nim zarabiam)
Mobil Super S 10W-40 4L - na stacjach Orlen - 129 zł
Ponad 50 zł różnicy !!!

Jednak fakty też są takie że istnieje całą grupa ludzi zajmująca się skupem baniek po oryginalnych olejach - po co ???
Na dużych giełdach samochodowych w Polsce bez problemu znajdziecie stoiska handlarzy z kartką "Bańki po markowych olejach kupię"... Znajomy ma warsztat w Poznaniu to raz na tydzień podjeżdża do niego gość i skupuje odkładane dla niego bańki po olejach... Castrol, Mobil i Shell. Mają być ładne, czyste, nieuszkodzone i płaci po 4-5 zł za sztukę... Po co ??? (odpowiada że kolekcjonuje)...
Każda firma dysponująca wtryskarką przyjmie CI zlecenie na produkcję iluś tam set czy tysięcy baniek - identycznych jak Castrola, Mobila czy Shell`a... każda drukarnia wykona takie nalepki... i nie będzie pytać po co Ci to - liczy się robota i przetrwanie na rynku (i nie ma się co dziwić bo sami byście takie zlecenia przyjęli gdybyście się tym zajmowali...)

Wydaje mi się że z tym jest jak z wieloma oryginalnymi rzeczami (jak spodnie, buty, itp...) po prostu się to podrabia... No bo po co im byłyby oryginalne bańki ??? Cena kusi...
Owszem - nie można generalizować i każdego handlującego na Allegro olejami nazywać oszustem, ale coś w tym musi być, skoro lwia część sprzedających nie wystawia fiskalnych dowodów zakupu (parogony, faktury) a i z tych co piszą iż wystawiają nie zawsze się z tego wywiązują... Albo nie ma w paczce paragonu (bo co - zapomnieli włożyć???) albo jest ale skserowany... co też daje do myślenia... (paru znajomych kupowało - stąd spostrzeżenia) Transport darmowy nie jest - zatem nawet jak tam się tanio kupi to i tak trzeba to przewieźć... Powszechnym procederem jest odzyskiwanie VAT`u na towar zakupiony i wywożony poza granice kraju co jeszcze bardziej obniża cenę (a u nas nie zgłaszanie tego do odpraw celnych i stosownych naliczeń podatkowych) ale trzeba zdawać sobie sprawę że jednak jakaś tam część olejów sprzedawanych w internecie to po prostu podróbki... (najtańszy olej silnikowy o bliżej nieokreślonych parametrach rozlewany w markowe bańki)...

Zobacz na tych którzy aż "migają" napisami: WYSTAWIAM FAKTURY VAT (czyli na tych co robią to full legal)... Już tak atrakcyjni cenowo nie są...
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia, 2009, 21:19:59 wysłana przez Piasek »

Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwietnia, 2009, 00:05:59 »
Piasek....
Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.... Doceniam To :)
Bardzo Mi pomogles i przyczyniles sie do kilku moich pogladow.
Wiec gdzie kupic olej >??? od kogo??? Tanie Scierwo... czy drogie "coś"?
a moze kujawski lac .....z pierwszego tłoczenia ;)

Dzieki jeszcze raz za posty :)
Pozdrawiam Serdecznie

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Jaki Olej Polecacie??
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwietnia, 2009, 10:11:17 »
Jeżeli koniecznie chcesz z allegro to szukaj u sprzedawców co mają parę tyś komentarzy tylko za sprzedaż olejów. Taki robi to full legal, wystawia faktury i nie musi zmieniać nick`ów i co miesiąc nowych kont aktywować aby go skarbówka nie namierzyła. Wówczas masz pewność ze nie kombinują...