TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Stary ale jary

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nemo

Stary ale jary
« dnia: 29 Grudnia, 2004, 20:13:17 »
Kupiłem (czytaj - ściągnąłem, pomimo pomocy Hausnera, Belki i reszty desek) VW Golfa III 1.9 TDI (silnik 1Z). Ma przebieg jedyne 170 kkm :wink: . Nie dymi i jeździ znośnie. Myślę że hamownia pokaże czy jest ok, ale raczej nie powinien być tragiczny. Wybieram się do TTC albo Projektu tudzież Goduli czy Vtechu - na pomiar "as is".
Na co powninienem zwrócić uwagę, zanim poddam go tuningowi (chcę chyba jakiś chip, tak chociaż na 110 KM, o ile te 90 KM fabryczne jest) i czy warto tuningować takie auto czy raczej jeździć tak jak jest.

Bo prawdę mówiąc dość już się na niego wyportkowałem, żeby go kupić.   :(


Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
RE: Stary ale jary
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia, 2004, 20:50:17 »
Czesc

Jak mam Golfa IV (110 KM) z 220 tys przebiegu i nie miałem oporów go poprawić...
Pojechałem w Krakowie do jednej z firm, sprawdzili mi moc na hamowni - wszystko było wporządku, poprawiłem moc i hula wszystko super...

Jak autko tylko jest w dobrym stanie to można poprawiać... Osobiście widziałem auto, które po 80 tys do niczego się nie nadawało...

Pozdrawiam
SEMPER IN ALTUM

Offline Dekur

RE: Stary ale jary
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia, 2004, 19:23:05 »
To zależy od stanu silnika a nie od przebiegu. Medyk ma rację - można auto zarżnąć zaraz, można i długo jeździć i mieć igiełka furkę. W dieslu ważne żeby nie mordować auta na za niskich obrotach bo strasznie heblują tłoki po gładziach i dużo pali auto.
40 KB pamięci to wartość wystarczająca do wszystkich zastosowań, teraz i w przyszłości - Bill Gates, 1983

640 KM mocy to wartość wystarczająca do niektórych zastosowań, przez najbliższy kwartał - Bill Dekur, 2004

Offline Nemo

RE: Stary ale jary
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia, 2004, 08:41:37 »
Może tak dla pewności takiego motorlifa dolać? Jest też podobny, w czarnych pudełkach, ceramic czy jakoś tak...
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

dire

Odp: Stary ale jary
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego, 2017, 19:19:03 »
To było dawno heh :)