TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

ASV - głośna praca zaworów (?)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: ASV - głośna praca zaworów (?)
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Kwietnia, 2009, 15:43:32 »
Lepiej zacznij oczekiwać że w dźwięku pracującego motoru nie będzie słychać różnicy... nie będzie wielkiego rozczarowania...
Ja w AHU zmieniałem po 400 tys km... i szczerze powiedziawszy różnica była lewie słyszalna. Bardzo często przy tak dużych przebiegach wycierają się już gniazda w których owe szklaneczki siedzą i pomimo jej wymiany na nową (mniej co prawda) ale i tak się "koleboce" w gnieździe... Ale - mój latał cały czas na dobrych olejach i szklanki były cały czas drożne... Jak ktoś zapuścił silnik gów...ymi mineralami zmienianymi raz na 30 tyś km i po prostu kanaliki się pozatykały i po zapiekały to wymiana przynosi bardzo znaczną różnicę "słyszalną" odgłosu pracującego silnika...

Offline mdcs

  • *
  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEAT Cordoba mk3 - 1.9TDI ASV
    • www.mdcs.elektroda.net - technika car audio DIY, subwoofery DIY, kino domowe
Odp: ASV - głośna praca zaworów (?)
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Kwietnia, 2009, 00:29:54 »
No i po wymianie. Jedna szklanka była na stałe zapadnięta...no i część współpracująca z zaworem miała luz poprzeczny. Po wymianie klawiatura nie uciszyła się wiele, ale zniknęło denerwujące stukanie co jeden obrót wału. Poza tym jest nieco ciszej na zimnym silniku i podczas gwałtownego przyspieszania. Zajmę się teraz kątem wtrysku, bo wyVAGowałem, że jest na poziomie 80...a norma dla mojego motoru to podobno 49-52. Po tym zabiegu pewnie motor będzie już zupełnie cicho pracował.
1.9TDI 110PS @ 140PS / 320Nm

Odp: ASV - głośna praca zaworów (?)
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Kwietnia, 2009, 08:11:24 »
PROTEST! przeciwko chiptuningowi!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: ASV - głośna praca zaworów (?)
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Kwietnia, 2009, 10:03:35 »
PROTEST! przeciwko chiptuningowi!
A to to co to  ???

Offline mdcs

  • *
  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEAT Cordoba mk3 - 1.9TDI ASV
    • www.mdcs.elektroda.net - technika car audio DIY, subwoofery DIY, kino domowe
Odp: ASV - głośna praca zaworów (?)
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwietnia, 2009, 12:05:22 »
 ::) o kurde...to najwyraźniej moja Księżniczka. Tylko skąd wie, że mam tu swój wątek? Zagadka.
BTW, czy to, że chcę poddać jednostkę chiptuningowi powinno budzić poważne obawy kogoś bliskiego? IMHO zabija głupota a nie koń mechaniczny.
Założę osobny wątek w innym dziale, żeby nie off topicować tutaj.
1.9TDI 110PS @ 140PS / 320Nm