TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

vw polo 1.4 tdi kopci na siwo/niebiesko

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vw polo 1.4 tdi kopci na siwo/niebiesko
« dnia: 15 Kwietnia, 2009, 03:30:13 »
Mam problem z samochodem vw polo 1.4 tdi (75KM) 2002 w nowej budzie. Auto mi kopci na siwo/niebiesko gdy dluzej postoi z wlaczonym silnikiem(rozgrzanym) a potem gdy jade za soba widze mgle(mnostwo dymu) Chciaz nie jest tak zawsze, czasem gdy odpale auto to wszystko wydaje sie ok i gdy zaraz rusze(zimny silnik) i jade nie przekraczajac 1300 obrotow to we wstecznym lusterku nie widze spalin. Nie ubywa mi ani oleju ani wody w zbiorniczku chlodniczym(moze dlatego bo jezdze na bardzo krotkich odleglosciach). Pierwsza diagnoza byla ze padla turbina bo byla zaolejona ale po wymianie problem powrocil i okazalo sie ze sporo kasy zostalo wyrzucone w bloto bo to nie bylo zrodlem problemu. Co to moze byc innego? wtrystki albo przeplywomierz powietrza? a moze cos z katalizatorem?? prosze o pomoc, czy najlepiej odwiedzic serwis vw i sprawdzic na komputerze ale to wiaze sie z kolejnymi kosztami:( wczoraj znajomy mechanik przejrzal mi auto i stwierdzil ze prawdopodobnie to uszczelniacze zaworow czy jest to mozliwe? a co wy o tym sadzicie . prosze o pomoc



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: vw polo 1.4 tdi kopci na siwo/niebiesko
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwietnia, 2009, 09:14:41 »
Jak dla mnie to "poleciał" rozrząd... Podjedź gdzieś pod VAG`a i sprawdź... To tak na szybko... Pisałeś o turbince... Przy takiej eksploatacji niestety będzie się ona bardzo szybko zasyfiać - rada: raz na tydzień przegnać dobrze ze 20km w trasie i nie będzie z nią problemów... No ale nie z takim "batorym" bo Cię pierwszy patrol zgarnie i dowód zabierze kierując na analizę spalin...
Także najpierw VAG i kontrola rozrządu... a najlepiej pełna diagnostyka...
Napisz skąd jesteś - może ktoś z tego forum Ci pomoże...

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: vw polo 1.4 tdi kopci na siwo/niebiesko
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwietnia, 2009, 13:30:40 »
Wiec tak :
- odlacz przewod do EGR i zaslep go srubka
Zobacz co z dymieniem bo na 90% to dym paliwowy wiec odczyty z przeplywki maja spore znaczenie.
Jak pomoze to zostawic tak i tyle..:) jak nie to raczej pompki do wyjecia
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk