TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

szarpie autem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
szarpie autem
« dnia: 14 Maja, 2009, 18:40:01 »
Witam,w moim sharanie przy ruszaniu i na biegu wstecznym bardzo mocno szarpie,komplet sprzęgła wymieniony,przeguby zewnętrzne wymienione,komp niewykazał błędów,bieg wsteczny ciężko wchodzi,pozatym wszystkie biegi elegancko pracują...czy to mogą być poduszki pod skrzynią??? Z góry dziękuje za wszelkie porady...



Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca, 2009, 12:49:01 »
Wszystko posprawdzane i padło na nastawnik vp,przy ruszaniu i dodaniu gazu przy obrotach 1,200 autko rusza bez szarpania,czy miał ktoś z was podobny problem?komp niewykazał żadnego błędu,chciałbym jakieś opini zanim pojade do pompiarza... ???

Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca, 2009, 20:26:07 »
Dziwne że szarpie tylko przy ruszaniu. Zazwyczaj zabrudzony nastawnik daje znać o sobie na wyższych biegach podczas przyspieszania i w określonym przedziale obrotów np. 1200 - 2200 rpm i szarpanie nasila się wraz ze wzrostem obciążenia silnika np. podczas jazdy na wzniesienie. Może dokładniej sprawdź poduszki silnika i skrzyni...

Pozdrawiam
GOLF III TDI 1Z

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwca, 2009, 21:27:12 »
Dzięki Marco,poduszki były wymieniane w zeszłym roku,w poniedziałek jade do mojego magika na wymiane paska wielokrokowego i przy okazji zobaczy co się tam  dzieje,dam znać... ;)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwca, 2009, 08:44:15 »
Jak chcesz instrukcję czyszczenia nastawnika to drapnij maila. Sam to zrobisz w 2h...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca, 2009, 17:20:53 »
Dzięki serdeczne za pomoc,przyda się napewno ;)pozdrawiam...

Offline jogib

  • *
  • 45
  • Seat Toledo 98' 1.9 TDI AFN 110 KM
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca, 2009, 12:42:47 »
Miałem (czasem jeszcze mam) podbne objawy w Passacie B5. Ogólnie rzecz biorąc w moim aucie szarpanie przy ruszaniu (i na wstecznym) wiąże sie  z blokowanie kierownic w turbinie. Kiedy je przeczysciłem auto przestało rwać. Kiedy znowu zaczęły sie blokować (4 bieg 3000 obr i tryb awaryjny) rwanie na pierwszym i wstecznym biegu znowu sie pojawiło. Nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje ale jakoś te dwie sprawy są związane. Pozdrawiam

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca, 2009, 20:15:16 »
Notlauf-a niełapie,czyli turbo raczej w porządku,ale dzięki za sugestie...pozdrawiam. ;)

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: szarpie autem
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca, 2009, 23:32:39 »
Przyczyną szarpania było łożysko,przegub zewnętrzny,swożeń koła prawego :o