TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

moja mała przygoda...

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tolek

• 390
  • G3 1,9 AFN virus
moja mała przygoda...
« dnia: 27 Maj, 2009, 10:23:12 »
miałem ciekawe zdarzenie w ostatni weekend..
Jestem użytkownikiem allegro. jak wielu pewnie użytkowników.
W piątek wieczorem zadzwonił do mnie przypadkowy jak myśle człowiek z pytaniem o samochód wystawiony na aukcji. Samochodu żadnego nie wystawiałem wiec odrazu mówie że to pomyłka.
Człowiek ten natomiast zasiał we mnie niepokój, mówiąc mi o moim prawdziwym Nicku oraz miasta zamieszkania. Gdy włączyłem allegro okazalo sie że jest wystawiony z mojego konta!
Pod moimi danymi Passat 2007 DSG tdi full wypas za 18 000zł!
Wejścia na konto zostalo utracone. Ktoś zmienił hasło i meila (o czym miałem informacje pare godzin wczesniej na meilu jak sie potem okazalo).
Zgłosiłem fakt niezwłocznie na allegro. Ktoś tego samego wieczoru kupił samochód
(poprzes"kup teraz"). Rano na drugi dzień zadzwonił kupiec który zdecydowanym glosem powiedaiał że musi dostać samochód w tej cenie popierając sie jakimś prawnikiem i paragrafami.
Oczywiście sprawe zgłosiłem na Policje.
Jak sie sprawa skończy nie wiem. Moje konto jest zawieszone. Kupiec podobno poinformowany przez zespół allegro o zaistniałym oszustwie.
pozdrawiam
tolek

Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline And280

• 371
Odp: moja mała przygoda...
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj, 2009, 00:51:35 »
miales jakies uniwersalne haslo? albo podchodzace pod twoj nick z allegro?Nieciekawa sytuacja przypuszczam ze osoba kupującą na kup teraz moze byc ta sama osoba co podkradla ci konto.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj, 2009, 08:43:06 »
Ja średnio raz na miesiąc przy logowaniu na własne konto na Allegro jestem informowany że ktoś o nr IP XXX... próbował się zalogować na moje konto... (próby nieudane)...
Wczoraj kumpela zadzwoniła że nie może się dostać na własne konto mailowe na WP... Login ten sam, hasło to samo od lat i wyświetla komunikat o nieprawidłowym haśle dostępu... Zgłosiliśmy problem do WP... Wygląda na to że kolejne pokolenie chipsów i Pepsi posiedziało dłużej przy komputerach zamiast grać w piłę do północy...

Wracając do Twojego tematu - to przychylam się do wypowiedzi And280 o tym dzwoniącym... Słuchaj - nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi z przed monitora, w ciemno za 18 tyś zł auta które warte jest 60 tyś zł... I do tego od razu zarzucił Cię paragrafami... Uważam że to jest dobry trop i powinieneś przekazać te spostrzeżenia Policji... Może to jest jakaś nowa metoda na wyłudzanie pieniędzy od ludzi... ??
Słyszałeś na pewno o "metodzie na zadatek" ... ??
Uważam że nie ma się czym przejmować - wszyscy zainteresowani (a więc Policja i Allegro) zostali poinformowani i niech działają... Ty jednak trochę natłumaczyć będziesz się musiał... Proponuję na spokojnie, z chłodnym umysłem, spisać jasne, spójne oświadczenie - opis całej sytuacji i przekazywać je odpowiednim organom na wezwanie - uchroni Cię to od pomyłek, niespójności, niejasności itp rzeczy jakie powstają przy zbyt emocjonalnym podejściu do sprawy... a które później mogą świadczyć na Twoją niekorzyść... Bo Policja też zapewne weźmie pod uwagę możliwość świadomej i celowej próby naciągnięcia i oszustwa z Twojej strony... (poszkodowany - podejrzanym...)... Ale olej temat - muszą sprawdzić każda możliwość...

Swoją drogą zapewne dane wypłynęły z Twojego kompa... Włączone masz zapamiętywanie wpisów i haseł do witryn, zapamiętywanie historii odwiedzanych stron itp... Byle dzieciak potrafi "zassać" takie dane z Twojego kompa... A im więcej firewalli i antyhakerskich programów tym większa mobilizacja aby dostać się do Twojego kompa... Najskuteczniejszą metodą na to jest po prostu wyłączenie tych opcji w ustawieniach przeglądarki: czyli żadnego zapamiętywania wpisów w formularzach, żadnego zapamiętywania haseł, żadnego zapamiętywania historii oraz żadnych cookies`ów (ważność tylko do czasu zamknięcia przeglądarki)... Ta metoda też nie zapewni 100% bezpieczeństwa bo są "rezydenty" co monitują sekwencje wciskanych klawiszy na klawiaturze... ale dobre i chociaż to...
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2009, 09:03:12 wysłana przez Piasek »

« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2009, 19:36:13 »
hmm........szkoda ze tego nie zalicytowałem.......znalazlem owy samochod na allegro juz chcialem licytowac ale se tak mysle pewnie same klopoty z tego beda  i napisalem do ciebie  meila jakos przed 17  zebys zmienil cene bo ktos kupi i bedzie chcial ze  te kase samochod.......... gdybym zalicytowal niebyloby problemu olał bym sprawe i po problemie. a tak pewnie sie po sadach bedziesz musial włoczyc

« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj, 2009, 19:37:53 »
dodam jeszcze ze   admini allegro pewnie maja adres ip z ktorego sie ktos logował i wystawial aukcje wiec pewnie do tego dojda

Offline tolek

• 390
  • G3 1,9 AFN virus
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2009, 22:36:34 »
hmm........szkoda ze tego nie zalicytowałem.......znalazlem owy samochod na allegro juz chcialem licytowac ale se tak mysle pewnie same klopoty z tego beda  i napisalem do ciebie  meila jakos przed 17  zebys zmienil cene bo ktos kupi i bedzie chcial ze  te kase samochod.......... gdybym zalicytowal niebyloby problemu olał bym sprawe i po problemie. a tak pewnie sie po sadach bedziesz musial włoczyc
Myśle że sądu mi darują ...Policja i Zespoł allegro mieli współpracować i kontaktować sie z klientami. Narazie cisza, gość pisma nie wysłał ani sie nie kontaktował, pewnie dlatego że policja sie z nim miała konaktować. Policjant mnie uspokoił już w tamtym dniu przy składaniu zeznań. IP kompa i meil jaki zmieniono w koncie allegro jest znany, miałem go w skrzynce pocztowej - przekazałem oczywiście na Policji. ..
Konto allegro odzyskam najprawdopodobniej.
Do miesiąca mam być poinformowany o sprawie przez policje więc dam znać.
pozdro

Offline KDX

• 360
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec, 2009, 17:36:27 »
Czytając to wydaje mi się, że będzie OK. Grunt, że jest znane IP, na wszelki wypadek dobrze żebyś miał dowód gdzie byłeś jak wystawiono samochód na aukcji.

Pozdrawiam
K.

Offline tolek

• 390
  • G3 1,9 AFN virus
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec, 2009, 12:33:05 »
Sprawa wróciła po miesiącu ciszy..
Dostałem poleconym pismo z kancelarii prawniczej.
Pani prawnik w imieniu klienta wysłała wezwanie do wydania samochodu za ustaloną cene "skutecznie zawartą umowąsprzedaży".
Po krótkiej rozmowie telefonicznej z Panią prawnik dowiedziałem sie że podszyta osoba korespondowała z klientem.
W tym samym dniu(zbieg okoliczności) dostałem zawiadomiienie z Policji ( pod nadzorem Prokuratora) w sprawie przestępstwa oraz wszczęciu dochodzenia.
Dostarczę pismo z kancelarii dzisiaj Policji a jutro ide do prawnika.
cdn.

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec, 2009, 14:10:42 »
Ja pier...olę... Takie rzeczy to tylko w ... Polsce ...

Offline KDX

• 360
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lipiec, 2009, 00:05:32 »
Witam,
1. Jeżeli osoba podszywająca się pod Twój nick korespondowała z klientem, to poinformowałbym o fakcie takiej informacji prokuraturę/policję - nabywca (potencjalny klient) jest tu cennym świadkiem, druga sprawa, że jeżeli korespondowali przez net, to może uda się namierzyć osobę podszywającą się pod Ciebie;
2. W tym momencie, tu nic odkrywczego nie stwierdzę, wiele zależy od dochodzenia.
3. Pójść do prawnika to bardzo dobry pomysł.

Powodzenia!
K.