TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Voyager 2,5 TD - gasnie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voyager 2,5 TD - gasnie
« dnia: 05 Czerwca, 2009, 00:27:37 »
Panowie, proszę o pilną pomoc. Kilka dni temu stałem się nie-szczęśliwym posiadaczem chryslera voyagera 2,5 td z 1999 roku. Auto zawsze zapala bez problemu, nie kopci i jest w przyzwoitym stanie. Niestety już na drugi dzień po zakupie auto zgasło przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Pomyślałem że to przypadek. Nie dalej jak na następny dzień miałem okazję przyjżeć się temu zjawisku trochę dokładniej, a mianowicie długa prosta prędkość około 100 km/h i wszystko jest ok do momentu zdjęcia nogi z pedału gazu - 2 może 3 sekundy i auto gaśnie ( będąc na biegu ). podobnie problem wygląda przy dojeżdżaniu do ronda, itp... Dlaczego gaśnie na biegu ? Na wolnych obrotach podczas postoju chodzi równo i nie gaśnie.
Możecie mi jakoś pomóc ?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwca, 2009, 09:16:26 »
Pierwsze - to mógłby się ktoś wypowiedzieć czyj to jest silnik - czy to jest Chrysler`owska produkcja czy wszczep od jakiegoś europejskiego producenta... Tak na pierwszy ogień sprawdziłbym jakieś potencjometry/sterowanie pedałem gazu. Wydaje mi się ze tam coś nie teges... coś nie styka, nie przewodzi i to powoduje że na wolnych obrotach silnik traci sygnał z pedału gazu i gaśnie... Podjedź gdzieś na diagnostykę komputerową żeby odczytać błędy - będzie znacznie więcej wiadomo...

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwca, 2009, 12:41:39 »
silnik to włoski VM  :'(

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwca, 2009, 22:51:13 »
dokładnie, cztery głowice...
Wymieniłem dzisiaj filtr paliwa i filtr powietrza - zobaczymy co będzie.

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwca, 2009, 21:13:02 »
Filtr paliwa i filtr powietrza wymieniony i nadal to samo. Pomocy !!!   :'(

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwca, 2009, 09:31:46 »
Ja nadal obstaję przy swoim z rozszerzeniem zakresu poszukiwań o pompę wtryskową. Jakieś elektrozawory odcinające paliwo... Sprawdź połączenia kablowe - może któraś kostka nie styka, może zgniła, może któryś kabelek się przetarł... No i ta diagnostyka komputerowa... Coś musi pokazać bo Ci tu tak wróżyć przez najbliższe pół roku możemy...

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwca, 2009, 19:15:12 »
Dzięki panowie. Na czwartek jestem umówiony na kompa to zobaczymy co i jak. Pozdro

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Czerwca, 2009, 21:55:54 »
Byłem na kompie i pokazało błąd pompy wtryskowej, a właściwie to jednego jej elementu o nazwie: FUEL QUANTITY ACTUATOR.
Problem w tym, że jak poinformował mnie pan z warsztatu (specjalizacja - Chrysler, Jeep) nie ma do nich części i trzeba wymienić całą pompe.
Orientuje się ktoś czy to da się kupić ??? 

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwca, 2009, 08:37:42 »
Byłem na kompie i pokazało błąd pompy wtryskowej, a właściwie to jednego jej elementu o nazwie: FUEL QUANTITY ACTUATOR.
Problem w tym, że jak poinformował mnie pan z warsztatu (specjalizacja - Chrysler, Jeep) nie ma do nich części i trzeba wymienić całą pompe.
Orientuje się ktoś czy to da się kupić ???  
Stała gadka serwisu... Mogłeś poprosić o nr org. katalogowy tej części... Warto by było poszukać w sklepach specjalizujących się w "amerykanach" bo często to co u nas niedostępne, za oceanem leży na półce w każdym większym motoryzacyjnym...
No teraz temat jest taki że musiałbyś znaleźć jakiegoś "fachowca" co rozbiera i sprzedaje takie auto na części i dogadać się z nim czy by nie wymontował i nie sprzedał Ci tylko tego potrzebnego elementu... Ja tak zdobyłem zawór wysokiego ciśnienia do pompy HDI - też element wchodzący w skład całej pompy i nie występujący oddzielnie... Poszukaj gdzieś w anglikach na części czy rozbitkach - może maja gdzieś walniętą pompę ze sprawną częścią którą potrzebujesz...
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca, 2009, 08:40:19 wysłana przez Piasek »

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca, 2009, 13:39:56 »
byłem u speca od układów wtryskowych i potwierdzi ł usterkę. Koszt naprawy to około 2500 zł.
Słyszał ktoś o dolewaniu oleju silnikowego do ropy  ???
Tak mi poradził pan spec, bo to podobno dobrze robi na wtryski  :-\

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwca, 2009, 19:32:38 »
byłem u speca od układów wtryskowych i potwierdzi ł usterkę. Koszt naprawy to około 2500 zł.
To się dopiero nazywa "tanio"...
Słyszał ktoś o dolewaniu oleju silnikowego do ropy  ???
Tak mi poradził pan spec, bo to podobno dobrze robi na wtryski  :-\
Jak sie jeździ na opale to wystarczy Mixol... ;)
Z tymi dolewkami oleju silnikowego do ropy celem "zrobienia dobrze" wtryskom to takie same brednie jak z tym że LPG zarzyna silniki...

Do czyszczenia czy smarowania układów wtryskowych w dieslach są specjalne preparaty... Olej silnikowy, zwłaszcza syntetyki i półsyntetyki nie spalają się tak łatwo i powodują iż w komorze spalania tworzy się nagar który pod wpływem temperatur wypala się na bardzo twardą i bardzo trudną do usunięcia skorupę, która najpierw skutecznie zatyka mikro-otworki w rozpylaczu a później potrafi się urwać i:
- obić komorę spalania
- przyblokować/podwiesić zawór
- wpaść w rozpędzone łopatki turbiny i ją zezłomować...
Reszta niespalonego oleju w postaci asfaltowej masy krąży sobie w układzie IC skutecznie go obklejąjąc/zaklejając i we wszelkie inne możliwe sposoby obniżając i ograniczając jego skuteczność żeby na końcu trafić w wydech i zakitować katalizator...
Zatem, na prawdę - samo "dobro" :D

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwca, 2009, 21:18:38 »
Hehehehehehehe.....

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwca, 2009, 22:03:56 »
Osobiście to też uważam że to brednie, chociaż patrząc z drugiej strony to gość prowadzi warsztat od wtrysków, pomp, itp, więc w ten sposób zapewnia sobie ruch w interesie.
Ja kupiłem coś takiego:  LIQUI MOLY diesel complete system cleaner purge

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwca, 2009, 22:16:04 »
Rozumiem że jest to pompa Delphi/Lucas.
Dobrze by było znaleźć takiego co się specjalizuje w tych wariantach.
Nie wszyscy pompiarze lubią te pompy i nie wszyscy dają sobie z nimi radę.
Używka - ryzyko może nie być tego warte.


Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Czerwca, 2009, 23:03:31 »
To jest pompa Bosch'a  :'(