TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Voyager 2,5 TD - gasnie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwca, 2009, 23:09:02 »
LIQUI MOLY diesel complete system cleaner purge
To znana i ceniona firma w branży...
Ale nie licz na to ze naprawi Ci pompę...
A ten smutek pod stwierdzeniem że masz pompę Bosch`a zmień na uśmiech... te są znacznie tańsze w naprawach i bardziej dostępne w częściach... Napisz do Bosch`a - może zaproponują Ci fabrycznie zregenerowana przy zwrocie starej za rozsądne pieniądze... A moze uda się wydębić tylko ten uszkodzony element???????????

A daj nr tej pompy... Zobaczę czy da się coś do niej znaleźć...
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca, 2009, 23:11:02 wysłana przez Piasek »

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwca, 2009, 09:55:23 »
Przeglądałem na alledrogo - jest tam trochę pomp do 2,5TD Bosch.Nawet niewielka kasa.
Gdzieś spotykałem ogłoszenia ludzi naprawiających sterowniki pomp (HDK) na ile dobrze - nie wiem.
Może da się zrobić metodą - zakup z montażem i regulacją/sprawdzeniem...
wystarczy wejść na"pompy wtryskowe i wpisać chrysler"...

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwca, 2009, 10:51:55 »
Witam Wszystkich serdecznie po krótkiej przerwie. Pompa zostaa naprawiona u specjalisty od dieseli i pomp boscha ( okolo 2500 zl  :'(), natomiast méczy mnie w tej chwili problem niemalego spalania i to ze dymi podczas przyspieszania. Pytanie co w miare tanim kosztem mozna poradzic ? Splukalem sie doszczetnie i nie mam zamiaru znowu placic kilka stow u ''specjalisty''

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwca, 2009, 11:05:14 »
Ten Twój "specjalista" spier... dawki... znaczy się nie wyregulował pompy po założeniu (wg. parametrów fabrycznych) lub ten jego remont polegał na zrobieniu czegoś tam i celowej korekcie dawek wtryskowych do wartości astronomicznych...  niezbędnych ku temu aby silnik w ogóle chciał pracować...
To jest norma u pompiarzy... TDI 110KM zaczyna chlać, szarpać, dymić to czyści nastawnik (2h spokojnej roboty) a klientowi opowiada ze wymienił pół pompy wtryskowej za 700 zł...
Bierz za dupę pompiarza - wziął straszne pieniądze za remont!!

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Czerwca, 2009, 10:37:43 »
No tak tylko co ja moge...
Przeciez nie rozbiore tej pompy i nie sprawdze co jest w srodku ?!
No a jak inaczej mu cos udowodnie ?
W lipcu jade do polski na urlop to moze poszukam jakiegos magika co wie jak to ugryzc  :-\
Znasz kogos na dolnym slasku ?

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwca, 2009, 11:12:10 »
A masz fakture(papier)że korzystałeś z jego usług ???jeżeli masz to wal do niego i niech poprawia,możliwe że kąt wtrysku spaprany co się zdaża,jak tak miałem w moim autku 3 razy pod rząd,i pojechałem do innego mechanika i odrazu mi ustawił na cacy.... ;)

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Czerwca, 2009, 21:24:06 »
Byłem tam dzisiaj i umówiłem się na poniedziałek na testy  ;D
Mają wszystko sprawdzić i powiedzieć co i jak.
Z drugiej strony zastanawiam się czy to nie wtryski sie kończą - 200000 km już jest a to swoje robi  ???

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Czerwca, 2009, 23:48:04 »
Silnik pracuje bez zarzutów, nagle siada, diagnoza komputerowa wskazuje winnego w postaci czegoś tam w pompie, coś tam w pompie zostaje wymienione, silnik nie chodzi tak jak dotychczas - pracuje dużo gorzej... No moim zdaniem to ewidentnie wina fuszery odstawionej z pompą. Wtryski nie siadają z dnia na dzień... Owszem - cuda się zdarzają ale w 99,9% przypadków jest to mniej lub bardziej powolny proces, który jest sygnalizowany (przez problemy z rozruchem, kopcenie, brak mocy itp...)

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwca, 2009, 21:31:13 »
Poczekajmy do poniedziałku to może cos bedzie wiadomo. Napewno napisze co i jak. Pozdro

Odp: Voyager 2,5 TD - gasnie
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marca, 2010, 21:27:26 »
2500??? za naprawę pompy? Taką pompę można na Allegro dostać za 350 zeta. Może niema ich za dużo ale się trafiają. Druga sprawa to że kopci i słabo odpala to może być sprawa regulacji. Przy tych silnikach obrót pompą o 1mm patrząc po znakach zrobionych na obudowie baaaardzo dużo zmienia.