TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1,9 tdi 90KM 1Z golf3

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,9 tdi 90KM 1Z golf3
« dnia: 05 Czerwca, 2009, 12:00:44 »
Witam,

dostal mi sie w spadku golf 3 z 96 roku z silnikem 1,9tdi 90km oznacznie silnika to 1Z, autko w sumie jest ok spalanie na poziomie 5/100 przejechane ma 300tys km i o dziwo nic sie z nim nie dzieje, zero wyciekow itp. generalnie autko bardzo zadbane ale w związku że chciałbym nim trochę pojeździć a nie mam już niestety możliwości zapytania o ostatnie wymiany płynów, rozrzadu itp (poprzedni właściciel nie żyje) chciałbym wymienić te podstawowe elementy. Autko nie bylo chipowane, męczone ani nic w tym stylu. W związku z tym że nie znam się totalnie na dieslach dotychczas użytkuję beznzynowe silniki mam do Was prośbę o wyrozumiałość o odpowiedź na poniższe pytania:
-  rozrząd, pasek paskiem ale czy przy okazji warto przyjrzeć sie innym elementom i je też wymienić - jeśli tak to jakie? rolki, napinacze, pompa wody??
- świece, co ile i jakie najlepiej
- olej obecnie jest zalany mobil1 15w40 (przynajmniej tak mowi  moze być czy zmeinić na inny?
- pękła mi ostanio taka rura gumowa, podejrzewam że ma związek z turbiną bo samochod stracił kopa, ktoś wie gdzie da sie ją dokupic? pytalem u mnie w sklepach ale powiedzieli ze trudnodostępna i na dodatek tylko w oryginale ale nie mogą jej ściagnąć - plik w załączeniu

Z gory dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Rafał



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: 1,9 tdi 90KM 1Z golf3
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwca, 2009, 15:18:06 »
1H0 145 838 G - to jest nr org. VW i faktycznie nie występują zamienniki...
Pozostaje mieć nadzieję ze w ASO nie zedrą z ciebie lub szukaj po szrotach...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: 1,9 tdi 90KM 1Z golf3
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwca, 2009, 17:00:59 »
Witam,mam taki sam motorek tylko że sharan,na początek to wymień rozrząd,pompe wody wszystkie filtry,oleje,płyny itd...co do świec jak dobre to zostaw,z częściami to niejast tak ciężko,Allegro twoim przyjacielem,kto szuka ten znajdzie,to na początek,pozdrawiam...

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: 1,9 tdi 90KM 1Z golf3
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwca, 2009, 14:44:18 »
hehe - mi też ta rura pękła - identyczna. z powodu że jak to nazwali trudnodostępna zrobiłem małego tuninga i narazie chodzi mimo ze turbo troche więcej pompuje niż na serii..
wykorzystałem tylko płaski kawałek gumy taki format jakies pół kartki A4-niewiem z czego to było ale mysle ze kawałek grubszej dentki z motora też sie sprawdzi. i 4-5 sztuk opaski metalowej po 1,20zł. a pod tym troche taśmy klejącej aluminiowej zbrojonej.
 nie prezentuje sie to zbyt profesjonalnie ale daje rade puki nie znajdziesz zamiennika
Ja tak jeżdze już ponad rok i nawet nie szukam już zamiennika. 
pozdrawiam
 
Nie bawisz sie, nie żyjesz.