TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

ASZ problem turbina

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ASZ problem turbina
« dnia: 09 Czerwca, 2009, 20:34:45 »
Witam mam problem z turbina w ibizie asz 130KM mianowicie wyrywa mi weze z intercoolera na wolnych obrotach wszystko oki ale przegazuje i wyrywa weza moze ktos pomoc nie wiem czy turbina za duze cisnienie bije czy intercoler sie zatkal olejem i za maly przepływ.



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: ASZ problem turbina
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwca, 2009, 18:14:23 »
Tam masz laczniki na takich szybkozlaczkach. Czesto aluminiowe "uszy" sie wyrabiaja i to wogule nie trzyma. Gdyby IC byl zalany olejem to po pierwszym przegazowaniu zostal by on wypchniety do silnika i by sie korby pogiely :)
Wez na blachowkrety te szybkozlaczki wkrec i po klopocie. Chyba ze chcsz nowe rury z serwisu za ok 300zl/szt
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: ASZ problem turbina
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwca, 2009, 20:49:42 »
Też tak miałem,mechanik wymienł turbo i  po pewnym czasie jadąc autobahnem wywaliło wąż przy wysokim ciśnieniu,no i prawie przez całe Niemcy tak przejechałem,na miejscu założyłem ten zacisk plus nowy docisk i szmigam do dziś... :) ;)

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: ASZ problem turbina
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwca, 2009, 12:08:37 »
szwagier z siostrą do dzisiaj sie śmieją z chipa w moim aucie, gdy zachwycony osiągami chciałem efekty pokazać.
Przy zmianie na dwójke przy pełnym bucie wybiło rure przy kolektorze ssącym. Efektem był głośny strzał jak z petardy, kupa czarnego dymu z rury i wypieki na mojej twarzy bo myślałem że korba wyszła.
Te oryginalne opaski sprężynowe są za słabe.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.