TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panowie i Panie mam podobny problem. . Opisze problem. Wsiadajac do samochodu i przekrecajac kluczyk zapalaja sie kontrolki lecz od siwec zarowych nie gasnie wtedy musze szybko cofnac kluczyk i znowu wlaczyc zaplon to kontrolka gasnie i samochod moge zapalic (musze cofnac kluczyk szybciej anizeli uslysze takie charakterystyczne pykniecie). Natomiast jesli odpale samochod i go zgasze i bede chcial znowu oidpalic to nic to nie da. Musze odczekac jakies 3 min i ponowic probe (tak jakbym wchodzil do samochodu z rana). nie wiem co to moze byc. Wczesniej nie mialem takich sytuacji. jedynie ostatnio to raz nie chciala mi zgasnac kontrolka ale pozniej nie bylo problemu. Dzis mialem gorszy problem gdy zgasilem samochod na cpn to juz odpalic nie chcial kontrolka od swiec zarowych pali sie caly czas. Podpiolem komputer i wywalilo takie błedy:

1044 i 35535.


Samochod mial wgrywane mapy  i nie wiem czy to moze byc problemem. Nie wiem co robic. Samochod odpalal bez problemu wczesniej.




Przeszedlem sie z ciekawosci na cpn sprawdzic czy odpali. Siedzac tak z 10 min kontrolki nie gasly. wychodzac z auta mowie sprobuje jeszcze raz. Za pierwszym razem nic ale za drugim zgasla kontrolka i samochod odpalil. Nie wiem co z nim jest.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwca, 2009, 22:37:47 »
Samochod mial wgrywane mapy...
Tak to jest jak się z eMule zasysa co popadnie (lub kupuje z allegro "bezpieczne gotowce") i kombinuje w garażu...
Świece nie maja tu nic do rzeczy - nawet gdyby to był przekaźnik to i tak by zapalał w tej temperaturze... Ewidentnie byk w sofcie... Przywróć najpierw fabryczną serię...

Odp: Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwca, 2009, 16:04:16 »
Piasek nic nie kupowalem na allegro. Program robilem u moderatora z forum vw. Dzwonilem do niego dzis. To powiedzial ze nie mozliwe jest ze  to wina programu jesli od marca chodzil bez problemu. Stwierdzil ze mozliwe jest poluzowanie sie kosci w kompie. Nie wiem co juz robic. ...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwca, 2009, 20:59:44 »
W TDI kontrolka świec nieodpowiada tylko na ich błąd,może to być czujnik stopu lub błąd ECU, koniecznie na vaga,sprawdz układ paliwowy od filtra do pompy,może coś tam się dzieje ;)

Odp: Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca, 2009, 21:56:40 »
Przeciez podałem kody błedów jakie wystapily. Zapomnialem dodac ze kod 35535 wystepuje dwa razy. Jesli by to byl czujnik stopu to kontrolka by migała.

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z

Odp: Golf 3 1.9 TDI Świece zarowe nie gasną, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwca, 2009, 15:49:18 »
Tylko jak zmienic kodowanie. hmmm Pewnie bez tunnera sie nie obejdzie.