TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

woda w samochodzie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barf

woda w samochodzie
« dnia: 28 Czerwca, 2009, 19:53:51 »
Witam zauważyłem wodę na wycieraczce po stronie pasażera dość sporo wykładzina sucha sprawdziłem nie mogę zlokalizować miejsca przecieku tak jak by gdzieś spod tapicerki ?? samochód to seat toledo 2002 rok proszę o opinie,



Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca, 2009, 20:56:09 »
Hey,

sprawdź czy woda nie płynie z komory silnika, w kolejności:
- odpływy z komory silnika - czy nie zablokowane liśćmi, igliwiem, wody stoi i w końcu przelewa się do kabiny itp.
- okolice filtra kabinowego,
- okolice komputera,
- linka maski (u Ciebie raczej nie, bo po stronie pasażera),
- uszczelki drzwi,

Oprócz powyższych:
- klimatyzacja - może być uszkodzenia i stąd woda w kabinie,
- uszkodzenia blacharskie podwozia - różne rodzaju "podbicia blachy", rozdarcia np. blachy w tunelu środkowym.

Tyle najczęściej spotykanych. Proponuję podnieść tapicerkę ("dywan") i lać z węża na auto - najszybciej znajdziesz winowajcę.

Pozdrawiam
K.

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca, 2009, 22:46:56 »
W swoim sharanie miałem to samo,kanalik odprowadzający wode był zapchany,linką hamulcową od roweru przepchałem i problem z głowy :)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwca, 2009, 08:36:46 »
Najczęściej przyczyną są zapchane kanały odprowadzające wodę umieszczone w okolicy podszybia i przegrody przedniej...

Offline barf

Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca, 2009, 09:36:13 »
Woda zlokalizowałem po wyjęciu filtra pyłkowego wymieniłem i  osuszyłem na pewno tędy się dostała po prostu musiało nieźle padać a kanały wyglądały na udrożnione jeden plus że nalało się tylko na wycieraczkę jak można dodatkowo zabezpieczyć filtr bo za bardzo to nie widać czy ten fartuch gumowy dobrze chroni. Ach te ostatnie deszcze .... pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwca, 2009, 10:32:20 »
Witam.
Sprawdz jeszcze czy woda nie dostaje sie przez uszczelke w drzwiach Chodzi o uszczelke w środku drzwi, znajduje sie ona pomiedzy drzwiami,a blachą na której jest zamontowany mechanizm podnoszenia szyby.  Niestety toledo i leony maja ta przypadłość ze ta uszczelka kruszeje i przepuszcza wode. Najlepiej sprawdzić w ten sposób ze polewasz po szybie od zewnętrznej i sprawdzasz czy nie cieknie na dole w okolicy głośnika.
ST AHF+ by Tune-up

Offline barf

Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwca, 2009, 12:29:12 »
dywanik był suchy wiec drzwi są ok

Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpnia, 2009, 18:02:18 »
Witam! Jesli mozesz to napisz gdzie tkwil problem bo mam w swoim tolku taka sama sytuacje!Pozdrawiam.

Offline barf

Odp: woda w samochodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudnia, 2009, 12:17:23 »
Filtr kabinowy widać było wodę na dnie pod wiatraczkiem.