TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barf

do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« dnia: 30 Czerwca, 2009, 12:34:35 »
Mam pytanie bo wydaje mi się że mam za miękki pedał hamulca w Toledo z 2002 roku wymieniałem klocki tarcze z tyłu oraz płyn odpowietrzałem go już kilkakrotnie samochodem trochę nie jeździłem bo to robiłem w zaszłe wakacje a wrażenie mam takie bo teraz cały czas tłukę się innym samochodem a jak w weekend wsiądę w swój to tak jakoś mi ten pedał hamulca nie psi 



Offline barf

Odp: do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca, 2009, 15:06:53 »
Samochód hamuje do pisku opon z zadziałaniem ABS ale mam wrażenie ze idzie za bardzo do spodu, przy niezapalonym silniku pedał jest twardy i nie opada po zapaleniu naciskając na niego czuć że opada??? Jak to prawidłowo powinno Być

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca, 2009, 16:14:22 »
Samochód hamuje do pisku opon z zadziałaniem ABS ale mam wrażenie ze idzie za bardzo do spodu, przy niezapalonym silniku pedał jest twardy i nie opada po zapaleniu naciskając na niego czuć że opada??? Jak to prawidłowo powinno Być
Z tego co opisujesz to masz prawidłowo,sprawdz klocki z przodu może to jest przyczyną słabszego hamowania...Chyba że odnosisz tylko wrażenie po przesiadce z innego auta ;D...

Offline barf

Odp: do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipca, 2009, 17:53:33 »
Koledzy płyn wymieniłem rok temu , no fakt z przodu hamulce może nie są nówki ale klocki po zewnętrznej stronie wyglądają ok po wewnętrznej trochę gorzej sam nie wiem ale jak zapale samochód i wciskam pedał to opada dość nisko ale, blokuje koła, a jakie były by objawy jak by był co inne uszkodzone prócz zapowietrzenia bo jest tu pompa abs, pompa ciśnienia może tam są problemy bo tył mam nowy komplet i płyn też zalałem nowy odpowietrzałem tak jak starego golfa 3 bez abs, podpowiedzcie coś może kto lepiej zna układ hamulcowy

Offline barf

Odp: do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipca, 2009, 18:08:34 »
A jak jest właśnie z odpowietrzaniem układu z systemem ABS?


Offline barf

Odp: do posiadaczy toledo 1M2 (pedał hamulca)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipca, 2009, 20:49:10 »
Dość to tutaj skomplikowanie opisane ,  :'(