TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Szklanki do Ahf-a

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szklanki do Ahf-a
« dnia: 02 Lipca, 2009, 22:23:05 »
Witam.
Panowie szukam szklanek do mojego tolka i już zgłupiałem :o  Mam okazje(?) kupić szklanki Schaefflera AG , podobno one ida na pierwszy montaz w fabryce.Cena 280zł kpl. Czy ewentualnie szukac jakiejś innej firmy. Jakiej firmy byście polecili?
Pozdrawiam.


ST AHF+ by Tune-up

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipca, 2009, 09:37:35 »
INA lub Febi

Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipca, 2009, 09:29:08 »
Dzięki
ST AHF+ by Tune-up

Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipca, 2009, 08:04:12 »
a warto kupić szklanki na allegro? Bo można tam nabyć niby oryginały INA w oryginalnym opakowaniu za cenę ok 20 zł za sztukę. W intercarsie natomiast INA są  coś koło 40 zł. Różnica znaczna. Ale ciekawe jak to jest z jakością tych z allgero?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipca, 2009, 09:52:04 »
Intercars w detalu tani nie jest... W hurcie ceny mają takie jak na allegro :D
Odnośnie INA z allegro - to śmiało możesz brać ale tylko od kogoś kto Ci wystawi dowód zakupu - paragon fiskalny lub fakturę... Bo podróbek jest wszędzie pełno a już zwłaszcza na allegro...
A poza tym - bez przesady z ta ceną z allegro... Dolicz koszty przesyłki...

Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipca, 2009, 15:41:51 »
Witam.

Zdecydowałem się na szklanki Iny z Intercarsu. Dziś wymiana, mechanik po dobraniu sie do szklanek zadzwonił żebym podszedł bo coś ciekawego (nieciekawego) zobaczył. Poszedłem i pokazał mi szklanki które siedziały w moim AHF-ie. Sześć  z ośmiu wyglądało mniejwięcej tak;



Mechanik przyznał ,że pierwszy raz widzi takie zużycie szklanek i nie ma pojęcia dlaczego je tak poszarpało. Wszystko wskazuje na to że coś musiało sie dostać pod te szklanki i poprostu sie powykruszały, albo jakaś wadliwa partia materiału.
Wałek rozrządu wygląda ok, nie ma żadnych złuszczeń ani uszczerbków.
Zaznaczam że samochód nigdy nie dawał żadnych objawów chrobotania, pisków lub czegoś podobnego  a zdecydowałem się na wymiane bo jak pojechałem do Roberta na chipa to mi zwrócił uwage że słychać delikatnie jedna szklanke.

Kazałem zwalić miske olejową i tam na dnie zobaczyliśmy resztki tych szklanek, kawałki stali mniejwięcej ok 3mm na 3mm.

I teraz moje pytanie co mogło spowodować taką destrukcje i jakie mogą być ewentualnie konsekwencje pozostania w układzie smarowania mikro kawałków stali ( przytkane kanaliki olejowe??)

Czy ktoś z szacownego grona już miał podobny przypadek?
ST AHF+ by Tune-up

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipca, 2009, 10:35:00 »
Mi to wygląda na uszkodzenie powstałe na skutek zbyt gęstego oleju (np 15W...) i rozruchu zimą... Przyłożone było jeszcze z buta i popękały...

Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipca, 2009, 14:33:18 »
Mi to wygląda na uszkodzenie powstałe na skutek zbyt gęstego oleju (np 15W...) i rozruchu zimą... Przyłożone było jeszcze z buta i popękały...

Hmmm... Motorownie zalewam 10W ( własnie zastanawiam się nad przejsciem na syntetyk) , za mojego użytkowania nigdy nie dostał  z buta  na zimnym silniku, no ale jak poprzedni właściciel go traktował to już nie wiem....
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca, 2009, 07:23:25 wysłana przez andre7725 »
ST AHF+ by Tune-up

Offline MENEL

  • *
  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipca, 2009, 16:27:20 »
To napewno wynika z niedoboru preparatów XADO  ;)

Odp: Szklanki do Ahf-a
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipca, 2009, 07:26:25 »
To napewno wynika z niedoboru preparatów XADO  ;)

Następny cudowny preparat zmniejszający tarcie,spalanie i dokładający mocy?? To ja dziękuje.
ST AHF+ by Tune-up