TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barf

Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?
« dnia: 03 Lipca, 2009, 18:37:08 »
Mam pytanie ile elementów wchodzi w skład tego rozrządu bo jedni piszą ze 3 rolki pasek i pompa wody na alegro w kompletach jest 4 rolki pompa i pasek gdzieś wyczytałem ze pompa wody chodzi na osobnym pasku , ja mam wersję klimatronik teraz to już sam nie wiem może kto zmieniał i z doświadczenia wie, proszę o pomoc.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipca, 2009, 09:25:20 »
Dziwne... ASV czyli 110KM na VP wygląda mniej-więcej tak jak na załączonym obrazku i przychodzą tam tylko dwie rolki: jedna to napinacz, druga to rolka prowadząca... A gdzie te dwie pozostałe ???
Odnośnie tej informacji o pompie wodnej to i SKF i Contitech podają iż nie ma tam pompy wodnej tylko olejowa silnika... pompa wodna jest "zewnętrzna" napędzana paskiem wieloklinowym... I tak faktycznie jest. Pompa wody w silnikach 110KM na VP (czyli AFN, ASV i AVG) jest zewnętrzna...

« Ostatnia zmiana: 04 Lipca, 2009, 09:30:59 wysłana przez Piasek »

Offline barf

Odp: Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipca, 2009, 17:28:55 »

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipca, 2009, 20:15:06 »
Dziwne... ASV czyli 110KM na VP wygląda mniej-więcej tak jak na załączonym obrazku i przychodzą tam tylko dwie rolki: jedna to napinacz, druga to rolka prowadząca... A gdzie te dwie pozostałe ???
Odnośnie tej informacji o pompie wodnej to i SKF i Contitech podają iż nie ma tam pompy wodnej tylko olejowa silnika... pompa wodna jest "zewnętrzna" napędzana paskiem wieloklinowym... I tak faktycznie jest. Pompa wody w silnikach 110KM na VP (czyli AFN, ASV i AVG) jest zewnętrzna..

ASV ALH AHF AGR jest TDI na pompie II generacji. Ma 4 rolki ( wtym napinacz) na rozrzadzie i pompe wody napedzana PASKIEM ROZRZADU !!!
To co napisales wyzej odnosi sie tylko do TDI I gen (AFN, 1Z)
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Rozrząd 1,9 tdi ASV zmieniał kto?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipca, 2009, 09:57:46 »
ASV ALH AHF AGR jest TDI na pompie II generacji. Ma 4 rolki ( wtym napinacz) na rozrzadzie i pompe wody napedzana PASKIEM ROZRZADU !!!
To co napisales wyzej odnosi sie tylko do TDI I gen (AFN, 1Z)
Ot i widzisz... człowiek się całe życie uczy...
Dzięki za info ;)