TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z ESP w VW PASSAT

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z ESP w VW PASSAT
« dnia: 25 Listopada, 2007, 23:01:27 »
Witam, mam prolem z ESP w passat z 2005 r. 1.9 TDI 101 KM podczas jazdy włącza się lampka sygnalizująca ESP i nie gaśnie (włączenie występuje podczas jazdy na trasie, nie zdażyło mi się to podczas jazdy w mieście) Autko jest powypadkowe, wiem na pewno że pompa ABS nie była wymieniana i uszkodzona. Podobno problem jest w jakimś czujniku przy pedale hamulca. ABS i ESP kiedy sytuacja tego wymaga działa poprawnie. Proszę o podpowiedz.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problem z ESP w VW PASSAT
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopada, 2007, 14:26:46 »
Podjedź na komputer (bo wymienianie "na czuja" czujników to kosztowna zabawa). Może być to czujnik STOP`u przy pedale hamulca... może - ale nie musi... Jednak pojazd wyposarzony w ESP ma coś takiego jak czujnik przyspieszenia bocznego lub np czujnik międzyosiowy, lub też kalkulator ESP... Każdy z tych elementów może być równie dobrze uszkodzony (zwłaszcza w aucie powypadkowym)...

Odp: Problem z ESP w VW PASSAT
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia, 2008, 19:29:58 »
Ciekawy temat. Bo mam ten sam problem w swoim Superb'ie. raz na jakis czas zapala sie ta nieszczestna lamka. i tylko w dlugich trasach. raz moze zapalila sie w miescie. Bylem w 2 ASO, wymienili mi to "cos" pod pedalem hamulca i niby OK. ale pojechalem w trase (2700 km) i mniej wiecej po 1000 km znowu to samo. bylem znowu w ASO, ale tym razem nie odnaleziono bledu.

Odp: Problem z ESP w VW PASSAT
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Października, 2009, 18:55:53 »
pozwole sobie na podwojny post.
wiec uporalem sie z problemem.
pies byl pogrzebany w czujniku przyspieszenia bocznego, wystarczylo go na nowo przeprogramowac. tak przynajmniej mi powiedzial pan z ASO. koszt - 80 zl.
pzdr.