TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Poranne drżenie TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
Poranne drżenie TDI
« dnia: 21 Lipca, 2009, 18:58:24 »
Witam zaczyna mnie to juz po malu irytowac a zbytnio nie wiem za co sie złapać. Problem wyglada tak że auto z rana po odpaleniu dostaje jakichs dziwnych wibracji, trzęsawki jakby zapiło dzien wczesniej:-) wibracje odczuwalne sa jak sie siedzi wewnatrz inaczej ciezko wyczuc to na budzie. przy tym nie ma zadnych dziwnych odglosow stukow ani zauwazalnych zmian obrotow silnika itp. Aby pozbyc sie tej trzesawki wystarczy klepnać delikatnie w pedal gazu od 900 zeby minimalnie podskoczyly na 950 i juz silnik chodzi rowno. czuc to tak jakby silnik nie siedzial na swoim miejscu i dlatego takie zachowanie. przypuszczam ze bedzie to dwumas ( choc nie ma zadnych innych oznak jak telepanie buda przy przyspieszaniu jak i hamowaniu, nie wydaje zadnych stukow)  albo nastawnik co jest bardziej prawdopodobne. dodam ze telepawka wystepuje tylko i wylacznie rano, po dluzszym postoju nie zaobserowwalem, wystarczy sie kawalek przejechac aby juz nie powrocila :D Czasem autko zalezy jak ma humor zapala od strzala a czasem trzeba wykonac z 1,5-2 obrotow walem i tez zalezy czy zalapie na wszystkie tloki czy na 3. Jakies sugestie?


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Poranne drżenie TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca, 2009, 08:31:13 »
Na moje to coś z pompą/układem wtrysku... Może właśnie ten nastawnik...
A co VAG pokazuje ?

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Poranne drżenie TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca, 2009, 09:53:19 »
a vag nic nie pokazuje:-) zadnych bledow ani najmniejszych nawet wahań obrotow silnika, paliwko leje sie ladnie tyle ile trzeba, korekty na wtryskach nie wieksze jak 0,50.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline pelton1985

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • golf mk IV
    • mkIV
Odp: Poranne drżenie TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Października, 2009, 22:20:19 »
możliwe, że oringi przy PD puszczają paliwo, stąd drżenie
u mnie po wymianie tych uszczelek takie podobne drżenie jak to które opisujesz ustało
przy porannym odpalaniu były małe problemy z rozruchem, później po odpaleniu auto delikatnie drżało aż do momentu rozgrzania

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Poranne drżenie TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Października, 2009, 23:31:27 »
u mnie jest pompa wtryskowa i wtryski czyli to odpada
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline pelton1985

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • golf mk IV
    • mkIV
Odp: Poranne drżenie TDI
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października, 2009, 13:51:59 »
nie doczytałem jaki masz silnik, myślałem że PD