TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z 1.9D

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z 1.9D
« dnia: 04 Kwietnia, 2005, 12:10:18 »
Witam, mam seata Toledo z silnikiem 1.9D i pisze na tym forum moze ktos mi pomoze tzn mam taki problem ze od pewnego czasy zaczoł strasznie słabo przyspieszac, słysze jak się silnik wkręca na obroty ale przyspiesza o więle słabiej niz jakis czas temu, co moze byc tego prezyczyną?? Znajomy mi polecił wymiane filtru paliwa ale nie jest znawcą więc chce zaciągnąc waszej opini. Dodam, ze kilka dni temu poszedł mi wezyk przy wtryskiwaczu ktory odprowadza nadmiar paliwa, wymieniłem na nowy nic juz nie cieknie.
Pozdrawiam



Offline Dekur

Re: Problem z 1.9D
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwietnia, 2005, 08:12:35 »
jak to jest tdi to diagnoza. pewnie przeplywomierz. a jak td to tak jak w pytaniu o sierre1.8d. takie mam typy.
ten twoj ma przeplywomierz?
40 KB pamięci to wartość wystarczająca do wszystkich zastosowań, teraz i w przyszłości - Bill Gates, 1983

640 KM mocy to wartość wystarczająca do niektórych zastosowań, przez najbliższy kwartał - Bill Dekur, 2004

Re: Problem z 1.9D
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwietnia, 2005, 22:27:31 »
przecież koleg napisał, że ma 1,9d czyli zwykłego wolnossącego diesal ( nawet nie sdi) z klasyczną pompą wtryskową ( mechaniczna)... pierwsze wymień filtr paliwa i sprawdź drożność przewodów paliwowych od filtra do zbiornika, jeśli nie pomoże musisz udac się do porządnego fachowca mającego pojęcie na temat diesli, pzdr