TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

niebieski dym

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TOMILIO

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
niebieski dym
« dnia: 06 Października, 2009, 21:50:27 »
Witam mam problem tego typu że rano po odpaleniu dymi na niebiesko dosyć długo jak się zagrzeje dymienie ustaje ale na postoju przy przygazowaniu do2500i przytrzymaniu na obrotach znów dymi , odpala normalnie nie stracił na mocy,dodam że wcześniej tego obiawu nie było wczoraj byłem u znajomego mechanika i doradził mi czyszczenie tyrbiny i kolektora ssącego kierownice spalin były zatarte,wyczysciłem i dzisiaj nieznaczna poprawa (lepiej się zbiera)ale zdaje mi się że to nie to.
SILNIK AFN 110 KM.
Olej wymieniony na 10w/40 CASTROL miesiąc temu.
dodam że wlałem środek do czyszczenia wtrysków 2 tygodnie temu.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Października, 2009, 08:42:45 »
Albo przypieczone uszczelniacze prowadnic zaworowych - wymienić nie zaszkodzi
albo początek końca wtrysków...
albo nastawnik pompy poleciał... najbardziej prawdopodobne.
Daj maila na deltabox3@wp.pl to Ci wyślę instrukcję wraz ze zdjęciami jak to wyczyścić...
albo skorzystaj z "gotówców"
http://www.allegro.pl/item761046759_nastawnik_tdi_regeneracja_nastawnika_silnikow_tdi.html

Offline TOMILIO

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Października, 2009, 18:50:03 »
piasek dzięki narazie poczekam wczoraj przegoniłem fure dosyć porządnie i dzisiaj znaczna poprawa rano tylko puścił lekko dyma i potem spokuj narazie poprzepalam to co się nazbierało i poobserwuję.(narazie niemam czasu na grzebanie w silniku).

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października, 2009, 09:14:40 »
Nadmiar nagaru obklejający denka zaworowe i ogólnie całą komorę spalania tez moze być przyczyną takiego przykapcania... ale moim zdaniem bardziej w fazie rozruchu, później już nie powinno występować opisane przez Ciebie zjawisko - ale... jak pisałeś: przegoń dobrze auto, najlepiej na jakimś kawałku autostrady (coby za dużo mandatów nie zapłacić:)) i obserwuj efekty.

Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października, 2009, 09:40:29 »
ale niebieski dym to chyba raczej oleum się spala. Jak wtryski leją, to chyba raczej batorego zostawia. A zresztą wtryski łatwo sparawdzić - 013 VAG i już coś będzie wiadomo

Offline TOMILIO

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października, 2009, 19:11:03 »
dziś postawił diagnozę dosyć dobry pompiasz na naszym terenie że minimalnie jest KĄT WTRYSKU PRZESTAWIONY (oleju nie bierze sprawdzone) jak znajdę czas to ustawie i dam znać czy są efekty ,wtryski wyeliminował od razu bo jakby lały to cały czas by dymił.
nastawnik też, podepnę się pod kompa ukumpla i sprawdzę wartości?
« Ostatnia zmiana: 08 Października, 2009, 19:46:34 wysłana przez TOMILIO »

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: niebieski dym
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października, 2009, 18:49:45 »
Sprawdz jeszcze odmę,czy olej czasem nie wali do wylotu? W moim autku też tak było ;)