TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Arosa 1.7 sdi help

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arosa 1.7 sdi help
« dnia: 07 Stycznia, 2009, 23:02:55 »
Niedawno zakupilem Arose sdi w ktorej ktos dobrze pogrzebal. Silnik ciezko palil, kopcil(glownie na zimnym) oraz nierowno pracowal. Kompresja 25-26, swiece spalone wszystkie(wymienilem) dwa wtryski od innego modelu,dwa z uszkodzona nakretka (wszystkie rozpylaly idealnie) (wymienilem na orginaly),pompa wtryskowa bez numerow(wymienilem na inna) VAG brak bledow
Po naprawach silnik prauje gorzej niz przed:( pali gorzej mimo ze grzeja wszystkie swiece (lapie na dwa cylindry3i4 potem 2 a na perwszy po chwili pracy) na zimnym silniku w bloku 13 totalne szalenstwo w miare rozgrzewania sie uspokaja ale kat wyprzedzenia wtrysku spada prawie do zera(zadany i wykonany) Jest jeszcze jedna mina bo auto ma glowice z 1.9 tdi, wymienilbym ja ale obawiam sie ze to niepomoze Dlaczego nie pali na pierwszy?? dlaczego zaplon zmienia sie z 6 na 0,5 stopnia??



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia, 2009, 00:01:56 »
Stary... kto Cię tym ku**a napasł ?
W tej materii to już albo cały drugi silnik (najtańsza opcja - zapewniam)... albo zabawa w odzysk tego co masz do możliwie najbardziej zbliżonej do oryginału wersji... albo zainwestowanie kasy "w napisanie od podstaw" jakiegoś softa potrafiącego okiełznać tą hybrydę co to pod maską drzemie...
(siekierę do wyrównania rachunków pożyczę za free ;) )

Na początek sprawdź złożenie/ustawienie rozrządu... To przynajmniej nic nie kosztuje...
Dalej skłoniłbym się ku sprawdzeniu czy np koło zębate paska rozrządu na wałku jest od 1.9 czy 1.7... Może jest jakaś różnica na średnicy, ilości zębów... i powoduje to dłuższe/krótsze czasy otwarcia zaworów a co za tym idzie nieprawidłowe wartości napełnień poszczególnych cylindrów... stąd "dziwne" odczyty z VAG`a... Choć podejrzewam że ta głowica już niewiele jest warta... Ustawienie wtrysków i pompy to już najmniejszy problem...
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia, 2009, 00:24:25 wysłana przez Piasek »

Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia, 2009, 01:55:21 »
Caly rozrzad jest nowy (pasek i rolki, dolne kolo nie ruszane) sprawdzalem 3 razy dla pewnosci. Kola zebate sa identyczne (innaczej to by sie tlok z zaworami spotkal po kilku obrotach) Nie wiem jakijest walek rozrzadu i tu moze byc wlasnie problem oraz nie wiem czy glowica nie rozni sie glebokoscia osadzenia wtryskiwacza Jutro zaloze komplet wtryskow z tdi i zobaczymy co wyjdzie

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Stycznia, 2009, 16:00:59 »
jestem zaskoczony że silnik sdi jest także w pijemności 1,7 myślałem że tylko 1,9 robili
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Stycznia, 2009, 16:56:33 »
A był był ,to to samo co 1.9 ,zdaje się że zmniejszyli skok tłoka
Myśle że 1.9 w takiej budzie zwijał asfalt zbytnio ... ;)
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia, 2009, 18:54:10 »
Miałęm okazję pośmigać kiedyś Lupo 1.4 TDI to bardzo żwawo chodził... Gdyby tam wsadzić jakiś 1.9TDI ARL to problemy z trakcją byłyby chyba na każdym biegu  :D :D :D

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Stycznia, 2009, 09:29:22 »
Jakoś nie korci mnie sprawdzić jak się jeździ kosiarką 1.4 TDI ale LUPO ARL a najlepiej z małym dodatkiem na 180/400 Nm  by mnie bawił,planuje kupić małe wozidełko do pracy ,może zapodam sobie takiego lupiszona ... ;)
Cholera tylko drogie to i jeszcze trzeba modyfikować heble,silnik i pewnie miliard innych rzeczy
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Stycznia, 2009, 12:04:10 »
sam silnik od ARL`a to byś jeszcze wsadził... ale skrzynia już się nie zmieści - tam jest na prawdę mało miejsca... Ale największym problemem będzie umieszczenie tam chłodnicy i intercoolera... Obawiam się ze bez bardzo daleko posuniętej przebudowy przodu pojazdu będzie to niewykonalne...

Offline pagori

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • było 137 KM , 340 Nm
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Stycznia, 2009, 18:53:46 »
Panowie  ;D  ;D ;D . Podczarowane Lupo z silnikiem Arla napewno by porobiło M3 na prostej- pod warunkiem dobrej przyczepności  ;D ;D ;D.

Piro zrób takowe  ;D , użytkownicy TDI.PL będą od ciebie go pożyczać za 200 zł na tydzień - jestem pierwszy w kolejce
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Stycznia, 2009, 19:48:04 »
Lupo z ARL miał Master a teraz dojeżdzają go jacyś słowacy ,zdaje się że mają to Compoty (pierwotnie z 1.7 SDI) NIe wiem czy jeszcze mają ,ale mieli
Pozatym są lupiszony 1.9 SDi (takiego widziałem w ogłoszeniu,może to był 1.7 a właściciel nie wiedział) więc jeśli chodzi o miejsce na sam silnik ze skrzynią myśle że nie jest to główny problemem,jeśli chodzi o IC to myśle że już tylko w zderzaku customowy
Pewnie zabawy byłoby z tym co nie miara,ale założe się że ewfwkt piorunojący
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia, 2009, 09:19:15 »
Wymienilem walek, hydraulike i wtryski (wszystko z AFNa :) takie mialem) Wozidelko dostalo sporegokopa na wyzszych obrotach ale na dole nadal kopci. Jak jest zimny nie pracuje wogule na pierwszy gar (dlatego wymienialem hydre i wtryski ale jest to samo) po rozgrzaniu wyprzedzenie wtrysku zadane spada niemal do zera Ostatnia mysl jest taka ze wsadze kolektory z turbinka z 1.6 td i nowy soft Mysle ze powinno mi to dac dodatkowo jakies 20 konikow i spory moment Przy wadze 200kg mniej od golfa i krotkiej skrzyni wyjdzie calkiem szybki wozek na zakupy :)

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Arosa 1.7 sdi help
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Października, 2009, 23:49:39 »
Odswierzam temat...seryjne 1.7 SDI nie jedzie wogule....mul bagienny taki ze 1.0 benz go objedzie.
Trafilo mi sie takie autko z uszkodzonym motorem....i wsadzilem 1.9 TDI 90KM 1Z z golfa 3
Na org skrzynie pasuje bez problemu, na org lape w sumie tez (trzeba tylko otwory w bloku rozwiercic na wieksza fi)
IC od Punto wchodzi z przodu idealnie. Odpalony na kompie z SDI. Turbo regulowane na WG na 0.9 bara.
W chwili obecnej mam prawie bezdymne 110KM i 220Nm. Mogbym wiecej ale szkoda mi skrzyni i sprzegla....sa slabe.
Jezdzi nawet nawet pali tyle co nic....
Zamiast budowac wynalazki na 1.7 proponuje z cala motorownia wjechac....powiem tak...na ORGINALNYM sofcie nie dlubanym z SDI wyplul 88KM i 180Nm :)
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk