TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z ruszaniem, brak średnich obrotow na luzie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z ruszaniem, brak średnich obrotow na luzie
« dnia: 31 Października, 2009, 18:33:52 »
Jako nowy użytkownik tego forum witam wszystkich, chciałbym opisać tu problem z moim samochodem. Od razu zaznaczam, że nie znam sie na samochodach, po prostu tylko nimi jeżdżę. Od niedawna(miesiac) posiadam Renault Scenic 1.9 diesel, 97r. Jako że wcześniej jeździlem na silnikach benzynowych i na gazie, odczuwa dużą różnicę w jeździe dieslem. I tu mam pytanie czy to normalne, że gdy wciskam pedał gazu lekko, obroty się nie zwiększają. Dopiero gdy wcisnę mocniej, od razu skaczą na wysokie, że silnik głośno pracuje. Tak jakby nie było w samochodzie średnich obrotów. Ciężko jest dlatego nim ruszać, bo bez gazu nie ruszy, a z gazem silnik wyje. Gdy już ruszę z gazem okolo 0.5m, obroty nagle spadają. Dlatego muszę dodac gazu, potem obroty spadaja i puszczajac sprzeglo do konca jednoczesnie znow dodaje gazu. Trochę jest to uciążliwe dla mnie, baaardzo rzadko udaje mi się plynnie ruszyc. Albo szarpie bo za malo obrotow, albo rusza prawie z piskiem opon z glosna pracą silnika. Co może być zlego?  ???



Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Problem z ruszaniem, brak średnich obrotow na luzie
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopada, 2009, 10:13:08 »
nie jest to normalne, to ze to diesel nie ma nic z tym wspolnego, cos jest nie tak ;)
O

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Problem z ruszaniem, brak średnich obrotow na luzie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopada, 2009, 08:46:55 »
Jeżeli sterowanie pompą odbywa się za pomocą linki - coś jest nie tak albo ze sterowaniem pompy albo z linką (gdzieś haczy lub zatarła się w pancerzu i blokuje). Jeżeli linka porusza potencjometrem a ten dopiero przekazuje elektroniczny sygnał do pompy - należy przyjrzeć się potencjometrowi - albo zasyfiły się styki albo najzwyczajniej w życiu po nadpalały (jak to ma miejsce w HDI) gdzie to najbardziej używane, najczęściej wykorzystywane styki nadpalają się...
Co to ejst za silnik w tym Renault ??
D ?, dT ?, dTI ?

Odp: Problem z ruszaniem, brak średnich obrotow na luzie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipca, 2012, 15:32:48 »
Hej, może ktoś mądry coś mi poradzi na temat mojego Accenta - tutaj link do mojego pytania:
http://tdi.pl/forum/index.php/topic,3881.0.html