TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Fiesta TDCi i olej ??

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fiesta TDCi i olej ??
« dnia: 05 Kwietnia, 2005, 21:45:24 »
Ford zaleca olej Formula E 5W30 - z tego co slyszalem to jest to polsyntetyk. Czy dalej go lac czy zmienic na inny pelny syntetyk ?? Auto ma przejechane 40.000 km.


ord Fiesta 1,4TDCi

Odp: Fiesta TDCi i olej ??
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Stycznia, 2008, 17:19:29 »
Czołem,
ja teraz używam oleju Quartz INEO ECS 5W-30, bo jest to silnik PSA ;D
Tutaj można przeczytać o tym oleju:

http://www.totalpolska.pl/produkty/fiszki/silniki/osobowe/QUARTZ%20INEO%20ECS%205W30%20(2006).pdf
pozdrawiam
jokrzycho
Ford Fusion "100", 1.4 TDCi

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Fiesta TDCi i olej ??
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Stycznia, 2008, 10:50:47 »
5W-30 to jest pełen syntetyk i przy przebiegu, który masz obecnie (40 tyś km) wykonanym na takim właśnie oleju można powiedzieć ze silnik na dobrą sprawę jeszcze jest niedotarty ;) zatem nie kombinuj... Lej najlepsze oleje jakie tylko są dostępne (i w klasach lepkościowych i jakościowych jakie zaleca producent...) Mój jeden Caddy 1.9TDI ALH pomimo 258 tyś km obecnie nadal śmiga na pełnym syntetyku (Mobil 1 0W-40 Turbodiesel) - od nowości... I jak na razie nie miałem żadnych problemów z silnikiem jak i również jakichkolwiek objawów zużycia silnika (sugerujących przejście na bardziej "gęsty" olej...) A to ze jest to silnik PSA wcale nie oznacza ze musisz jeździć na olejach TOTAL... Owszem - te zalecane są bardzo dobre jednakże nieraz jest problem z ich dostępnością "od ręki"... poza serwisem PSA... Ja w 307-ce (2.0 HDI 16V) leję Castrol Edge 5W-30 (bo mi się nie chciało TOTAL`a szukać)...