TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Skrzynia biegów...

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Skrzynia biegów...
« dnia: 15 Listopada, 2009, 16:31:11 »
Witam,pękła śrubka od wybieraka w skrzyni biegów,od góry próbowałem to naprawić ale nie da rady trzeba zwalać skrzynię >:( i teraz pytanko jaki jest koszt zdjęcia jej i złożenia?



Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Skrzynia biegów...
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopada, 2009, 16:56:32 »
koledze pekl ten sworzen, trzpien czy jak to tam zwal od wybieraka ten co wchodzi do skrzyni chyba. obylo sie bez wyciagania skrzyni. jakos to pospawali pozniej byl problem z wyregulowaniem bo nie kazdy bieg wchodizl no i jakos to jezdzi. jets to czesta przypadlosc w golfach i w tolkach tez poczytaj na forach. no chyba ze cos innego ci poszlo
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Skrzynia biegów...
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopada, 2009, 18:14:56 »
W Sharanie jest podstawa akumulatora i pod nią skrzynia więc jest ciasny dostęp,jedną ręką dostałem się do tego sworznia i jest cały nawet wybiłem bieg wsteczny i ustawiłem za pomocą kombinerek 1 bieg,tu wystarczy wkręcić śrubę co trzyma ten sworzeń  http://moto.allegro.pl/item811629741_skrzynia_biegow_vw_sharan_galaxy_alhambra.html  to jest ta z tą okrągłą gumą...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Skrzynia biegów...
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopada, 2009, 12:41:55 »
Autko oddałem do mechanika,jednak trzeba skrzynię zwalać,na dzień dobry zawołał 400 zł.Jednak był bardzo zdziwiony dlaczego tę śrubę śćieło ,no cóż okaże się w praniu...

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Skrzynia biegów...
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada, 2009, 22:16:41 »
Skrzynia zrobiona,powodem był suwak (mały kawałek plastiku który w serwisie kosztuje 15zł.)przy okazji wymieniony symering,olej...