TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ibiza 1.9 TDi 90km co zrobić ... ciągnie albo nie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ibiza 1.9 TDi 90km co zrobić ... ciągnie albo nie
« dnia: 16 Grudnia, 2009, 18:39:46 »
Witam !!!


Posiadam Ibizę 1.9 TDi z 90 kucykami na pokładzie . Jestem z tej jednostki bardzo zadowolony , autko nigdy mnie nie zawiodło.
Jedyna rzecz, która mnie trapi to jednak czasem brak mocy. Autko jest strasznie humorzaste. Jak ma dzień to lata aż mam miękko w nogach ( stosunkowo oczywiście jak na tę moc ;)  ) a czasem po prostu coś jakby się mu odwidziało. Podzespoły eksploatacyjne jak filtry oleje i takie tam wymienia bardzo regularnie , i zawsze po około 10.000 przejechanych kilometrów. Stan licznika to 205 tyś. Staram się jeździć na możliwie tym samym paliwie z tej samej stacji, ale i tak nie ma reguły na zachowanie auta. W tych momentach kiedy nie ciągnie jest wrażenie jakby turbina dmuchała jak głupia ale nie czuje się że to idzie na koła, tzn. autko ciągnie ale jakby nieco gorzej ( w moim odczuciu jakby z 10 koników mniej )  Z kolei czasem odpalę samochód ponownie po jakimś czasie i jest lepiej, a czasem po prostu zostaje tak na bliżej nieokreślony czas. Jednego dnia lepiej innego gorzej.

Co może być tego przyczyną ? Będę wdzięczny za wszelkie porady



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ibiza 1.9 TDi 90km co zrobić ... ciągnie albo nie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudnia, 2009, 20:02:50 »
Logi dynamiczne...
Prawdopodobna przyczyna to różne odczyty z przepływki (znaczy początek jej końca) i pewnie nie do końca sprawne kierownice w turbinie. Jeżeli auto je w ogóle ma. Podaj oznaczenie kodowe silnika...

Odp: Ibiza 1.9 TDi 90km co zrobić ... ciągnie albo nie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudnia, 2009, 22:31:58 »
Oznaczenie to AHU jeśli o to chodzi. To silniczek z 99r. 

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Ibiza 1.9 TDi 90km co zrobić ... ciągnie albo nie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudnia, 2009, 09:51:39 »
No to znamy już oznaczenie silnika (przepływka Pierburga a one do awaryjnych nie należą)
Teraz VAG i zrób logi.