TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

vw passat 1,9 tdi - POMOCY

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« dnia: 11 Grudnia, 2009, 15:44:19 »
Stałam sie szczęśliwą posiadaczka "białej strzały" ale zaczęły sie problemy a mianowicie - dopóki się nie rozgrzeje to podczas jazdy stając na światłach zaczynają wachlować obroty i wydobywa się niezły dym i troszkę szarpie - jeden mechanik mówi, że skrzynia biegów a inny, że silnik  ???
podczas zmiany oleju w silniku nalali mi 15w40 - a potem inny mechanik wyraził swoje zdziwienie i kazał mi natychmiast zmienić olej na półsyntetyk a potem na pełny syntetyk bo zniszczy mi sie silnik i teraz nie wiem, co jest powodem usterki jaka mam teraz bo może to przez ten olej  ??? POMOCY
Podczas jazdy trochę szarpie  >:(



Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudnia, 2009, 17:15:42 »
Witam Panią ;) Proszę napisać coś więcej o tej "białej strzale" min. z którego roku jest auto i w miarę możliwości jaki jest symbol silnika. Nie wiadomo narazie czy to motor na pompowtryskach czy na klasycznej pompie VP. Powyższe objawy wskazują raczej na jakieś niedomagania ze strony układu wtryskowego. Dobrym wyjściem byłoby podłączenie auta pod Vag i diagnoza tak na początek...
Pozdrawiam.
GOLF III TDI 1Z

Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudnia, 2009, 17:49:27 »
to jest vw passat 2001 po lifcie z pompowtryskami, 115 koni automatyczna skrzynia

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia, 2009, 14:15:25 »
Czyli silnik AJM. Najlepiej sprawdzić Vagiem i jak wspomniał przedmówca wygląda to na pompowtryski.
Jedno wiadomo napewno.. Olej 15W40 to nie jest najlepszy olej dla wymagających pod tym względem pompowtryskiwaczy.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Stycznia, 2010, 13:08:05 »
Stałam sie szczęśliwą posiadaczka "białej strzały" ale zaczęły sie problemy a mianowicie - dopóki się nie rozgrzeje to podczas jazdy stając na światłach zaczynają wachlować obroty i wydobywa się niezły dym i troszkę szarpie - jeden mechanik mówi, że skrzynia biegów a inny, że silnik  ???
podczas zmiany oleju w silniku nalali mi 15w40 - a potem inny mechanik wyraził swoje zdziwienie i kazał mi natychmiast zmienić olej na półsyntetyk a potem na pełny syntetyk bo zniszczy mi sie silnik i teraz nie wiem, co jest powodem usterki jaka mam teraz bo może to przez ten olej  ??? POMOCY
Podczas jazdy trochę szarpie  >:(


A od kiedy można po zalaniu półsyntetyku lać pełny syntetyk???
Co to za mechanik??

Zawsze lejesz od nowosci syntetyk , dopiero potem schodzisz na połsyntetyk i niżej.

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Stycznia, 2010, 22:33:33 »
Cytuj
Zawsze lejesz od nowosci syntetyk , dopiero potem schodzisz na połsyntetyk i niżej.
półsytntetyk ok. ale z tym niżej.. to byłbym ostrożny..
przynajmniej nie tam gdzeie masz turbo
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Stycznia, 2010, 09:20:52 »
Odnośnie tego sprzęta to często takie objawy może powodować automatyczna skrzynia biegów a nie sam silnik.
Kiedy był zmieniany olej i filtr w skrzyni ??

Najtańszym sposobem na próbę pozbycia się falujących obrotów jest wlanie jakiegoś dobrego preparata do czyszczenia dieslowskiego układu wtryskowego - nie zaszkodzi a może pomóc. Tylko nie pierwszą lepszą lipę z supermarketu a coś z renomowanych (Valvoline, Liqui Moly).

Jak pisali poprzednicy - olej 15W-40 do silnika na PD się nie bardzo nadaje. Proponuję wrócić do 505.01 czyli klasycznego pełnego syntetyka 5W-40 - bez obawy - nic mu (silnikowi) się nie stanie - a że sobie weźmie litr czy półtora od wymiany do wymiany - toż to normalne w silnikach turbo, a już zwłaszcza zimą.

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: vw passat 1,9 tdi - POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Stycznia, 2010, 14:23:48 »
Olej SYNETETYCZNY zgodny z norma 505.01 jest  WYMAGANY a lanie czegokolwiek innego narazie w dluzszym okresie czasu na spore koszty...naprawy.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk